Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 13.02.2007, 15:04
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Ne zivim pri mami, imam natanko eno majico Paul & Sharka (darilo drage za RD), moj avto pa je nevpadljiv in ne pretirano drag, ce te je ze to zanimalo
Staro 14.02.2007, 08:45
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

že od nekdaj so pripadniki našega ljubega naroda ... zapufani do smrti in preko nje ... kupovali stvari samo zato, da se z njimi postavljajo in ne zato, ker bi si jih lahko privoščili ...

res ne razumem, kako si lahko nekdo mirne duše privošči avto, obenem pa potem v trgovino ne upa ...

primer moje mladosti ...
očetov sodelovec si je njega dni kupil barvno televizijo ( ostali smo bli srečneži ob ČB) ... ampak ko smo prišli čudo tehnike pogledat in pohvalit, smo sedeli na gajbicah okoli ...
kadarkoli vidim na parkingu kak fulll fensi avto, se spomnim tega ... saj mogoče s tem komu delam krivico, a asociacija je premočna ...:D
Staro 14.02.2007, 09:12
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Ja, tudi meni se zdi, da je na teh prostorih bolj pomembno, kaj daš nase, ne kaj vase (pa naj gre za znanje ali futr). Nikoli mi namreč ne bo jasno, zakaj npr. narod požre vse (ne govorim le o hrani), kar mu cenenega servirajo. In vedno znova se spomnim tiste reklame: "Ker se cenim!". Ma kaki cenim... Ker je ceneje, velja pri nas. Pa mislim, da izgovor ni vedno le v finančni situaciji.

Je pa prioriteta komu lahko tudi uveljavljanje lastne pozicije moči. Npr. brisanje le nekaterih neškodljivih postov, ki te v danem trenutku nervirajo, je razumljena kot doprinos kvaliteti bivanja.
Res, lastne prioritete so potrjeno subjektiven odnos do življenja.

Staro 14.02.2007, 10:31
Pacijent

Malo se zamisli nad nasim nacinom izrazanja (ne nasim na forumu, ampak v nasi druzbi).

Ker SE cenim. - jaz sem svoja lastnina in to ne katerakoli, ampak taksna, ki ima vrednost
Gospod doktor, IMAM problem. - problem je nekaj, kar nam je tuje in je slucajno postala nasa last. potrebno se ga je znebiti, kot odvrzes porabljen robcek

Vcasih se je reklo SEM bolan. Bolezen je postala nasa lastnost, torej del nas. Poudarjala je tudi nas ego, ker je izjava vsebovala glagol biti. Danes ga zamenjujemo z glagolo imeti. Imam problem, imam srecen zakon, imam izpit iz angleskega jezika (ne pa: znam anglesko, to ni vec dovolj).

Torej ni cudno, da je osnovna prioriteta danes lastnina. Zal pa je lastnina se dosti vec, kot si sami mislimo, da je.

To je nekako povzetek dela ene knjige Ericha Fromma.
Staro 14.02.2007, 10:54
Mojster

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Malo se zamisli nad nasim nacinom izrazanja (ne nasim na forumu, ampak v nasi druzbi).

Ker SE cenim. - jaz sem svoja lastnina in to ne katerakoli, ampak taksna, ki ima vrednost
Gospod doktor, IMAM problem. - problem je nekaj, kar nam je tuje in je slucajno postala nasa last. potrebno se ga je znebiti, kot odvrzes porabljen robcek

Vcasih se je reklo SEM bolan. Bolezen je postala nasa lastnost, torej del nas. Poudarjala je tudi nas ego, ker je izjava vsebovala glagol biti. Danes ga zamenjujemo z glagolo imeti. Imam problem, imam srecen zakon, imam izpit iz angleskega jezika (ne pa: znam anglesko, to ni vec dovolj).

Torej ni cudno, da je osnovna prioriteta danes lastnina. Zal pa je lastnina se dosti vec, kot si sami mislimo, da je.

To je nekako povzetek dela ene knjige Ericha Fromma.

Prioriteta nad prioritetami je torej predvsem lasten EGO in pomanjkanje samokritičnosti.
Pa saj imata z Erichom verjetno prav...

Staro 14.02.2007, 11:02
Pacijent

Prav ima kvecjemu Erich, jaz samo ponavljam.

Moj skromen komentar je ta, da se mi zdi, da bi se morali bolj natancno izrazati, ko govorimo o egu. Danes je clovek definitivno vsota stvari, ki jih je imel, znanja, ki ga je osvojil in dogodkov, ki jih je dozivel. V zivljenju MORAS imeti to, MORAS znati to in MORAS biti tam. Pred dvajsetimi leti je bilo cisto vseeno, ali si bil na Maldivih ali ne. Danes prakticno moras iti. Vsaj enkrat. Potreba po akumulaciji vsega tega po mojem ni vec potreba po dokazovanje sebe pred sosedi, ampak po dokazovanju sebe samemu sebi. Ce je sel Marjan lahko na dopust, bom pa menda sel se jaz. Ce ima Joze potrdilo, da zna to ali ono, bom pa menda ja se sam spravil skupaj kaj podobnega.

V bistvu se nasa identiteta razdvaja. Ker je nase telo in nase obcutje postala nasa last, smo zaceli s tem ravnati gospodarno. Telo je tvoje zato si sam kriv, ce ga zanemarjas. Celo sam si kriv, ce si grd, ker si lahko konec koncev placas plasticno operacijo. To pa nasemu egu (ki je zdaj nekaj resnicno abstraktnega in se skriva nekje v mozganih) povzroca grozne frustracije, saj si naenkrat postavljen pred velikanski zid potreb, ki jih moras zadovoljiti, da se bos sploh upal pogledati v ogledalo.
Staro 14.02.2007, 12:14
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

men je važn, da mi ni treba gledat lih na vsak klinčev tolar (pardon, euro cent), da mam streho nad glavo pa fajn toplo, ker sm bl zmrzljive sorte. prvoščm si tolk kukr si loh pa tiste stvari, ki mi neki pomenjo oz. mi olajšajo kako zadevo.

drugač pa tut sama opažam, da se ogromn "hudih" avtomobilov vozi po naših cestah (s slovensko registracijo seveda), močno pa dvomim, da je tolk ljudi tut tok premožnih kukr to hoče pokazat s svojo makino.
Staro 14.02.2007, 12:51
Mojster

Jerry je spet malo odlutal. :D Recimo, da ga zastopim na način, da naj bi najprej "pošlihtali" sami s seboj, pa potem vse ostalo. OK, sprejmem.

Citat:
Objavil-a popka Prikaži sporočila
prvoščm si tolk kukr si loh pa tiste stvari, ki mi neki pomenjo oz. mi olajšajo kako zadevo.
Seveda, "kukr si loh", ker je to itak edina opcija. Lajf na kredo ne traja dolgo. Lajša pa ti življenje lahko tako lasten flat ali štirikolesnik z vso opremo, kot wellnes ali pošiljanje tipa na pir s frendi. :D

Staro 14.02.2007, 13:46
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila

Seveda, "kukr si loh", ker je to itak edina opcija. Lajf na kredo ne traja dolgo. Lajša pa ti življenje lahko tako lasten flat ali štirikolesnik z vso opremo, kot wellnes ali pošiljanje tipa na pir s frendi. :D
vse je relativno

drugač pa ja, je edina opcija, samo nekateri tale "kukr si loh" mal drugač jemljejo kot jaz....jest nikol ne bom bla prpravlena dva mesca jest sam kruh pa mlek zato, da si bom pa lahko potem kupila escadino obleko za pol milijona ampak gledam na to mal bl racionalno, ane:D ...najprej futr, položnice pa tanujne zadeve, pol pa stvari k so namenjene preseravanju....oz. poskušam tko razporedit, da nism pol cel mesec brez denarja, če si kdaj kako zadevo prvoščm.
Staro 14.02.2007, 15:11
Pacijent

Citat:
Objavil-a popka Prikaži sporočila
men je važn, da mi ni treba gledat lih na vsak klinčev tolar (pardon, euro cent), da mam streho nad glavo pa fajn toplo, ker sm bl zmrzljive sorte. prvoščm si tolk kukr si loh pa tiste stvari, ki mi neki pomenjo oz. mi olajšajo kako zadevo.

drugač pa tut sama opažam, da se ogromn "hudih" avtomobilov vozi po naših cestah (s slovensko registracijo seveda), močno pa dvomim, da je tolk ljudi tut tok premožnih kukr to hoče pokazat s svojo makino.
Danes sem na kratkem izletu po Ljubljani uvidel 3 jaugarje, od tega en neznan, en X Type (ampak tapoceni 2.5 litrski), en S Type, dva Phaetona, Mercedesa S 500, BMWja M3 (unga cist tasportnega) in Ferrarija 360 (the wrong one).

hnjeeee

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 12:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:21.