Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 27.02.2007, 12:45
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Citat:
Objavil-a vejca Prikaži sporočila
Več je ljudi v gospodinjstvu, večja je poraba vode, elektrike, smeti, hrane. Boš releč da ne? Nisem rekla da te morjo vržt ven ampak da je lepo če imaš svoj dohodek da nekaj prispevaš za hrano oz, stroške.
Poznam dosti mladine in več ali manj vsi ki so pri svojem denarju dajo za hrano, med njimi so tzdi taki ki so doma iz kmetije pa dajo.
Ali ko nisi imel svojega denarja je bil pa denar od tastarih dober?
Jaz bi kr lepo zivel na racun starsev, denar bom sparal zase in porabil, kot hocem in, ce ko ga bom nabral toliko, da lahko kupim svojo hiso, ter placujem stroske, bom mogoce mel tudi otroka, katerega bom prav tako oskrboval in nudil dom, dokler bo hotel, saj to je moja dolznost, ce se odlocim za otroka, saj nismo zivali, da jih mamo in potem naj se sami znajdejo.

Potemtakem je samostojen tudi uni, ki zna krasti in dilati drogo, saj se znajde.
Staro 27.02.2007, 12:45
temp64 Uporabnik temp64 ni prijavljen
jaz sem samo od Goody
Prikazne slike uporabnika/ce temp64
Član od: Feb 2002
Sporočila: 147.625

............spet je nizek tlak
Staro 27.02.2007, 13:06
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Jaz bi kr lepo zivel na racun starsev, denar bom sparal zase in porabil, kot hocem in, ce ko ga bom nabral toliko, da lahko kupim svojo hiso, ter placujem stroske, bom mogoce mel tudi otroka, katerega bom prav tako oskrboval in nudil dom, dokler bo hotel, saj to je moja dolznost, ce se odlocim za otroka, saj nismo zivali, da jih mamo in potem naj se sami znajdejo.

Potemtakem je samostojen tudi uni, ki zna krasti in dilati drogo, saj se znajde.
se moram mal nasmejat, sori :D
Dolžnost staršev je, da skrbijo za otroka do polnoletnosti, to je pri nas do 18-leta. Moralna obveza je, da skrbiš za otroka dokler študira, za otroka, ki ne študira in ne išče službe starši niso dolžni skrbeti, niti poravnavati dolgov. Nudenje potuhe s tem, da se veliko dete redi na grbi staršev do 30 in čez, se strašem daljnoročno ne splača, bolj škodi kot koristi........ker so velika deca že naučena, da za njihove potrebe skrbi nekdo drug. Mogoče pa dobi takega partnerja, ki mu bo nadomeščal starše, kdo ve, ampak to bi bila terna na loteriji ( ampak ne obojestranska terna).
Anarchy, kakor si se lotil zadeve, boš še dolgo dihal zrak pod mamino streho in časa vsekakor pa volje za lastne otroke ti bo zmanjkalo.
:D
Staro 28.02.2007, 06:18
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ne da eno brez drugega ne more obstajati - eno obicajno prevlada nad drugim. Trenutno je teznja krepko na strani materialnega razvoja.

Ostalo si pa malo nalozil
emšo me že mal tepe, pa postajam moder:D
Staro 28.02.2007, 22:36
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Dolžnost staršev je, da skrbijo za otroka do polnoletnosti, to je pri nas do 18-leta. Moralna obveza je, da skrbiš za otroka dokler študira, za otroka, ki ne študira in ne išče službe starši niso dolžni skrbeti, niti poravnavati dolgov. Nudenje potuhe s tem, da se veliko dete redi na grbi staršev do 30 in čez, se strašem daljnoročno ne splača, bolj škodi kot koristi........ker so velika deca že naučena, da za njihove potrebe skrbi nekdo drug. Mogoče pa dobi takega partnerja, ki mu bo nadomeščal starše, kdo ve, ampak to bi bila terna na loteriji ( ampak ne obojestranska terna).
Anarchy, kakor si se lotil zadeve, boš še dolgo dihal zrak pod mamino streho in časa vsekakor pa volje za lastne otroke ti bo zmanjkalo.
Zakaj praviš, da je dolžnost staršev da skrbijo do polnoletnosti? A tako piše v ustavi?

Moralna obveza je, da skrbiš za otroka dokler študira, za otroka, ki ne študira in ne išče službe starši niso dolžni skrbeti, niti poravnavati dolgov. Halo??
Po mojem mnenju so potem starši otroka, ki ne išče dela in ki ima dolgove popolnoma zgrešili v vzgoji. Vsak zrel odrasel človek ima čut, da se poskuša osamosvojiti. Če tega čuta nima je po mojem še nezrel in ni sposoben za samostojno življenje. Vendar pa ni sam kriv za tako situacijo. Veliko breme tega problema nosijo starši.

Človekova osebnost se ustvari že pri 12 letu, se tja do 20 poskuša še dopolniti in se pri 30 utrdi. Če se to ne zgodi, so starši padli na vzgoji.
iv
Staro 01.03.2007, 13:00
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

V tem primeru zagovarjam ameriški način : Otrok je doma dokler ne gre na faks... To je nekako pri 19ih najkasneje 20ih... Potem spokajo od doma in grejo študirat nekam daleč... in tudi tisti, ki so nekako samo 1 uro stran od faksa in bi z lahkoto živeli doma ter se vozili v šolo ( kot je to navada pri nas), se odselijo od doma...
S tem se naučijo marsika,j predvsem pa samostojnosti..

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 01.03.2007, 17:33
Banned

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Ja ena je dolznost, ki jo imas po zakonu, ki je seveda bullsit, druga pa je dolznost, ki jo moras cutiti v sebi, temu se rece etika, postenost, itd.... No jaz mam pac svojo vero in moja vera je nad zakonom.

Drugace glede na trenutno stanje v nasi drzavi bom seveda zivel pod streho starsev in to dokler bom lahko, oziroma, dokler ne bom zasluzu za svoje stanovanje, torej ce bom delal 20 let in vso placo presparal bom verjetno zasluzil dovolj, da bom lahko sel na svoje, do takrat pa treba spravljati denar na kup. Se zmeraj pa bi raje dal 80.000SIT starscem za stanovanje, itd...., kot, da bi sel na svoje in mogu dati ta denar nekomu drugemu.
Staro 01.03.2007, 17:35
Banned

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
Zakaj praviš, da je dolžnost staršev da skrbijo do polnoletnosti? A tako piše v ustavi?
Po mojem mnenju so potem starši otroka, ki ne išče dela in ki ima dolgove popolnoma zgrešili v vzgoji. Vsak zrel odrasel človek ima čut, da se poskuša osamosvojiti. Če tega čuta nima je po mojem še nezrel in ni sposoben za samostojno življenje. Vendar pa ni sam kriv za tako situacijo. Veliko breme tega problema nosijo starši.

Človekova osebnost se ustvari že pri 12 letu, se tja do 20 poskuša še dopolniti in se pri 30 utrdi. Če se to ne zgodi, so starši padli na vzgoji.
iv
No, to je pa zelo lepo povedano in se strinjam z to izjavo.
Staro 02.03.2007, 13:31
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

In tudi zato je dobrodošlo, da je abortus še vedno legalen v naši deželi...

Staro 02.03.2007, 15:05
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila

Moralna obveza je, da skrbiš za otroka dokler študira, za otroka, ki ne študira in ne išče službe starši niso dolžni skrbeti, niti poravnavati dolgov. Halo??

iv
Ja halo. Po zakonu je tako. kasneje je naprten državnim inštitucijam, v kolikor zadostijo zahtevam.
Žal po napisanem lahko sam ugotoviš, da želja po osamosvajanju zamira. Res je, v veliki meri so za tako situacijo krivi starši, ki od otrok ne zahtevajo, da se postavijo na lastne noge in dozorijo, v kolikor že sama vzgoja ni prinesla takega rezultata.

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 12:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:58.