Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 16.05.2007, 08:59
joe Uporabnik joe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 153
Privzeto Re: Slovenska mračna preteklost

Halo, če je vojna je vojna. Kaj pa mislite, če bi zmagal hitler s svojimi domačimi izdajlci, potem bi pač pobili vse partizne in vse, ki so kakorkoli z njimi sodelovali. Verjetno jim ne bi dali roke in rekli, prijatelj izgubili ste.... Normalno, da so jih pobili, kaj ste pa pričakovali????? V vojni se nasprotnika pobija, ravno tako neposredno po vojni. Ali pa imaš Irak. Kjer potem ti nasportniki tajno delajo sranje po državi še dolgo.
Staro 16.05.2007, 09:40
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a joe Prikaži sporočila
Halo, če je vojna je vojna. Kaj pa mislite, če bi zmagal hitler s svojimi domačimi izdajlci, potem bi pač pobili vse partizne in vse, ki so kakorkoli z njimi sodelovali. Verjetno jim ne bi dali roke in rekli, prijatelj izgubili ste.... Normalno, da so jih pobili, kaj ste pa pričakovali????? V vojni se nasprotnika pobija, ravno tako neposredno po vojni. Ali pa imaš Irak. Kjer potem ti nasportniki tajno delajo sranje po državi še dolgo.
__________________________________________________ ____________________________________
A si se ti včeraj rodil?
Samo vprašam.
Staro 16.05.2007, 09:47
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Ne vem zakaj se samo še govori o povojnih pobojih, medtem ko se nasilne deportacije, poboji, interniranja med drugo svetovno vojno enostavno pozabljajo in izpuščajo.
In če pogledamo nazaj v zgodovino vidimo da so zmagovalci se vedno znašali nad poraženci in zakaj se ne zgraža nihče nad početjem zavezniških sil 1945, ki so enostavno predali na tisoče ubežnikov jugoslovanski in rdeči armadi, čeprav so vedeli da bodo ali pomorjeni ali internirani.
Domobranci želijo dandanes reperacije in odškodnine, kaj pa je z tistim, ki so zaradi domobrancev izginili, kdo bo njim dal odškodnine in reperacije njhovim družinam. Kaj je z tistimi, ki so bili nasilno mobilizirani s strani nemške in domobranske vojske?
Ali se ne zamislite na občutke tistih sorodnikov, katerim so ustaši, četniki, nemci ali drugi okupatorji pobili družino samo zaradi tega ker so ob napačnem času bili na napačnem kraju.
Kolikor so žalostni in seveda tudi nečloveški bili ti pohodi smrti po koncu druge svetovne vojne, toliko so bili tudi posledica takratne kulture medsebojnega obračunavanja, začnevši v antiki z grki in perzijci, potem rimljani, germani, vikingi, franki, slovani, kristjani, turki itd. , vsi ti so pobijali poražence, bodisi zaradi lastnega zadovoljstva, ustrahovanja nasprotnika ali pa iz maščevanja.
Tako naša preteklost ni nič bolj mračna od preteklosti drugih narodov in prevelikega polaganja pažnje na to področje zrcali samo neenotnost naroda med seboj in to je to kar nas zavira na vseh podorčjih našega vsakdana, začevši pri medsosedskih odnosih preko politike in gospodarstva vse do odnosov znotraj družinskega kroga.
Enostavno ne znamo ceniti da le skupaj lahko dosežemo blaginjo in ne razdrobljeni na črne in rdeče, pa čeprav je tudi ta razdelitev že zastarela.
__________________________________________________ ____________________________________
Samo ena pripomba- tisti,ki so kakorkoli zaradi krivde druge strani karkoli izgubili, so krepkih 40 in več let
živeli brez problema, kar pa za drugo stran ne velja.
Skupaj pa tako ali tako ne bomo nikoli nič dosegli, ker so pač tiste strukture pobrale kar je bilo ustvarjenega
sedaj smo pa kot vsi po svetu- znajdi se.!
Staro 16.05.2007, 10:33
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Biz, nic se ne govori o povojnih pobojih. Bili so samo omenjeni kot posledica tekovin revolucije. Sicer pa, ko berem tvoja "izlaganja" neprestano detektiram logiko bivsega pod-oficirja JLA zivecega na Ptuju. Koliko sem falil?
Staro 16.05.2007, 14:17
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Mejni prehod v Rozni dolini v NG je bil najbolj zaheban. Meni se je zgodilo podobno. Sel sem pes v Gorico, tam kupil jakno iz jeansa in jo na povratku oblekel. Ampak besni carinik iz Srbije se me je spomnil, da sem bil brez jakne. Vprasal me je, ce imam kaj za carinit. Jaz sem rekel, da ne. On pa, kaj pa tale jakna? in sem placal 40%carine.
Švercal si, pa še lagal si cariniku........ Še dobro, da ti ni jakne odvzel.........

Sicer pa se tudi danes plačuje carina na blago, ki presega določeno vrednost in ne prihaja iz držav EU.......
Staro 16.05.2007, 15:56
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Samo predlog, tako mimogrede. Kaj ko bi se vsi, ki toliko veste o časih takoj po vojni, raje začeli obremenjevati s prihodnostjo in prenehali z brezplodnim, bebavim obmetavanjem in merjenjem, kdo ima večjega in bolj naravnost. Večina tako ali tako ne znate niti naravnost scat, tako kot pepček, ki je to tebo začel.
Mater, zaradi stvari, ki so se zgodile veeeeliko preden smo bili vsi mi rojeni, ste si pripravljeni oči spraskat, ja kolk časa pa imate, no. Klali in pobijali so tako eni kot drugi, brez pardona, eni malo prej, drugi malo kasneje, na koncu je bila bilanca kar lepo izenačena. Ko se je to enkrat končalo, smo živeli, kot smo, ne bolje, ne slabše a bi lahko šlo v eno ali drugo stran. Sedaj živimo spet drugače. Je bolje, slabše? Težko reči. Imamo več svobode? Hja, relativno in kot kaže, vedno manj, le da sedaj to zavijajo v drug celofan.

Dragi moji, 11 strani smo naklamfali in še vedno stojite na različnih bregovih. Pojdite raje na pivo, kolo, sex (kdor že zna), karkoli in pustite neumnosti, tam kjer so, bo veliko laže. Politike in njihova podtikanja s preteklostjo pa lepo ignorirajte.

Lep dan vam želim.
Staro 16.05.2007, 16:00
Banned

Lila......ena jakna iz jeansa, ki danes ne stane vec kot 10 €.......v Yugi se jih ni dalo kupit, ker je bil jeans & rock'n'roll z gnilega zahoda dekadenten ....... upam, da se hecas......Tudi to je ena od stvari zaradi katerih je skripnila rajnka Yuga. Ampak jaz sem jo prezivel. . Vem, da se mi kaj takega v EU ne bo nikoli dogajalo.

Nazadnje uredil Jelengar : 16.05.2007 ob 16:07.
Staro 16.05.2007, 16:36
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Lila......ena jakna iz jeansa, ki danes ne stane vec kot 10 €.......v Yugi se jih ni dalo kupit, ker je bil jeans & rock'n'roll z gnilega zahoda dekadenten ....... upam, da se hecas......Tudi to je ena od stvari zaradi katerih je skripnila rajnka Yuga. Ampak jaz sem jo prezivel. . Vem, da se mi kaj takega v EU ne bo nikoli dogajalo.
Ko govoriš o bodočnosti Jelengar, se izogibaj izraza nikoli, kajti to je zelo, zeloooo doooolgo časa!

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 16.05.2007, 16:49
Banned

Kajtimar, tvoja intervencija zamegljuje bistvo moje poante. Ampak zate bom pa izpustil problematicni "nikoli". Torej, nekaj takega se v EU ne bo dogajalo, niti se NIKOLI ni, niti dandanes se ne. Skratka, EU ne obravnava svojih drzavljanov kot brezpravno rajo. Ce bi se tako obnasala tudi Yuga, nihce ne bi imel zelje po izstopu iz nje, mar ne?

Lep vecer se naprej vsem Yugonostalgikom!
Staro 17.05.2007, 08:59
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Nekaterim še kar par desetletij pred 1990 manjka...

OK, družinske travme so pač različne in nekaterim se je čas ustavil konec leta 1945, ko je fotra Boško Buha našel na seniku in ga stresel iz takrat napačne uniforme. Hebi ga, tovrstne bolečine se (dokazljivo) lažje na kavču pozdravijo, kot pa z vztrajnim večletnim usmerjanjem kazalca v vse okoli tebe.

Značke
mračna, preteklost, slovenska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska vlada - uspešnost ??? yamamoto Slovenija 1613 03.07.2013 20:48
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 09:35
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 12:45
Slovenska bob ekipa SlovenskiSlavcek Šport 6 01.12.2006 13:17
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 13:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:14.