Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 28.09.2007, 13:44
plebs Uporabnik plebs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2007
Sporočila: 110
Privzeto Re: Sindikati

Vsaka statistika je pa samo to - statistika, in je lahko blizu ali pa daleč od resnice, odvisno na katerem koncu statistike sedis.

Če jaz jem meso, ti pa ješ kislo zelje, v povprečju oba jeva segedin, vendar sem jaz relativno dosti na boljšem a ne :P

Hočem povedati da statistična blaginja ne pomeni nič kaj dosti za tistega ki nima.

Primer: V mojem oddelku podjetja nas je zaposlenih

20 delavcev - 600 EUR
2 šefi - 2000 EUR
1 vodja - 7000 EUR

Povprečno imamo 1000 EUR plače, na mojem računu je pa vsak mesec le 600.
Moja plača se razen tistih smešnih 2% bruto ni dosti kaj spreminjala, kar pa ne morem trditi za trio nad nami, ki pa imajo tudi privilegij da si izplačujejo nagrade in stimulacije. Obenem pa imam vec dela kot prej, ker so se vsakokrat ko je eden od starejsih sel v penzijo delo razdelili med nas, sebi pa dali nagrado za racionalizacijo stroškov.
Ob vsem tem bi pa še radi da bi čutili lojalnost do podjetja ter "stisnili" ko nam rezultati bolj slabo kažejo, istočasno pa nabavijo 2 avtomobila za potrebe vodij.

Podobne primere bi lahko še našteval. Verjetno je razen nekaterih svetlih izjem tako v večini slovenskih podjetij.
Staro 28.09.2007, 20:16
Merlin58 Uporabnik Merlin58 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Merlin58
Član od: Mar 2007
Sporočila: 171

Citat:
Objavil-a plebs Prikaži sporočila
Vsaka statistika je pa samo to - statistika, in je lahko blizu ali pa daleč od resnice, odvisno na katerem koncu statistike sedis.

Če jaz jem meso, ti pa ješ kislo zelje, v povprečju oba jeva segedin, vendar sem jaz relativno dosti na boljšem a ne :P

Hočem povedati da statistična blaginja ne pomeni nič kaj dosti za tistega ki nima.

Primer: V mojem oddelku podjetja nas je zaposlenih

20 delavcev - 600 EUR
2 šefi - 2000 EUR
1 vodja - 7000 EUR

Povprečno imamo 1000 EUR plače, na mojem računu je pa vsak mesec le 600.
Moja plača se razen tistih smešnih 2% bruto ni dosti kaj spreminjala, kar pa ne morem trditi za trio nad nami, ki pa imajo tudi privilegij da si izplačujejo nagrade in stimulacije. Obenem pa imam vec dela kot prej, ker so se vsakokrat ko je eden od starejsih sel v penzijo delo razdelili med nas, sebi pa dali nagrado za racionalizacijo stroškov.
Ob vsem tem bi pa še radi da bi čutili lojalnost do podjetja ter "stisnili" ko nam rezultati bolj slabo kažejo, istočasno pa nabavijo 2 avtomobila za potrebe vodij.

Podobne primere bi lahko še našteval. Verjetno je razen nekaterih svetlih izjem tako v večini slovenskih podjetij.
Vse to se dogaja v večini podjetij in to je svinjarija.Če nekdo odide v pokoj ali kakor drugače zapusti podjetje takoj potalajo delo med ostale in za to nimajo nič večjo plačo samo nakladanje dela in nič drugega lahko se pretegneš pa ne boš imel nič od tega denar se pa ve kdo si ga tala.Glede dela pa bi najraje videli da bi kar vse dneve tudi sobote pa še nedelje če bi bilo treba delali in to marsikje samo za doprinos in ne za plačilo in obenem ti vsi tulijo da je treba biti lojalen podjetju ma kaki lojalen,1500€ na mesec (nižje plače sploh ne bi smele biti glede na cene,ki so nenormalno visoke)potem se pa lahko pogovarjamo o lojalnosti podjetju dokler bodo pa delavske plače tako smešno nizke pa o lojalnosti nima smisla govoriti.
Staro 29.09.2007, 11:00
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Oba ga malo vlečetapo svoje, pa bom malo prvociral:
- kateri delodajalec pa bi delabvcu povišal plačo, če bi država umaknila zakonsko obvezo plačila malice in prevoza in delo. Delodajalec bi to hitro pospravil v svoj žep, vsaj veliko večino.
- sindikalni vodje bi morali delit usodo delavcev, saj so njihove plače odvisne od članarine delavcev, ki jih zastopajo. In ko imel sindikalist sam plače samo 600 ali 700 Eurov, bi se malo bolj zavzemal za boljše plače, saj bi si s dvigomplač zagotovil boljšo plačo tudi sebi., tako ap se mu po domače j-be, saj on ima, pa če delavec krepne.
- statistika se da obračat tako ali tako, je samo statistika, realnost pa povsem nekaj drugega. Živimo bolje kot pred 15 leti, ja ampak pred 15 leti smo živeli bolje kot takrat pred 15 leti in čez 15 let bomo ( verjetno ) živeli bolje kot danes.
- in če hoćem živet bolje naj delam čez dan, pa zvečer, pa verjetno še ponoči, da bom imel še več ( denarja ). kaj pa naj počnem potem z njim, če bom derlal 16 do 20 ur na dan, ostalo pa spal, da bom naslednjega dne lahko zopet delal?
itd itd
1.) Ukinitev malic, bi dala sindikalistom en dober in trden razlog več, da se borijo za višje plače. In sem prepričan, da bi večina delovno aktivnega prebivalstva raje imela višjo plačo kot pa plačano malico ali?

2.) Točno to.....sindikalni pajacki so odvisni od članarine delavcev. Že to dejstvo, ti je lahko jasen indic, da se v njihove aktivnosti in "zavzemanja" za "malega človeka" lahko močno dvomi. So kot politiki.

3.) Statistike nerad omenjam, ker jo pač hitro ovržete. Dejstvo pa je, da je danes vse več podjetij, ki ponuja vse več produktov in dobro živijo. Se pravi morajo gospodinjstva tudi več trošit. In (še zadnjič) statistično gledano trošijo gospodinjstva realno vsako leto več. Jaz ne govorim o tem, če je danes stanje dobro ali slabo (to sploh ni debata) edino kar poudarjam je da je danes boljše kot je bilo npr. pred 15 leti. Večina forumašev trdi obratno.....(jamranje je najlažje).

Pa še enkrat (da ne bo dvomov). Sindikati se morajo boriti za višje plače.....naši pa se ukvarjajo z malicami, nadurami in podobno (takimi zadevami, ki res zmanjšajo količino dela ampak ne izboljšajo materialnega stanja v gospodinjstvu-se pravi kvaliteta življenja je potem vseeno slabša). Ljudje bodo delal nadure, vikende in podobno, če bodo za to ustrezno plačani in bodo od tega nekaj imeli......

kar se pa monsterja tiče:

-švedsko si ti omenjal, tako da ne mi zdaj s takimi komentarji

-vlada je odstavila ministra zaradi lastne kože. Podpora volilcev je bolj pomembna kot pa katerakoli reforma.....to verjetno razumeš ali?

-zaradi nesprejetja reform je lahko žalosten sleherni Slovenec. Jaz sem zagovarjal reforme zato, ker sem prepričan, da bi dolgoročno bolj povečale blaginjo v tej državi. Vlada pa ima politično moivacijo ostati na oblasti zato se tako tudi obnaša.

biz:

joj malo preveč stvari mešaš skupaj. Glede gospodarskega kriminala in korupcije se strinjam ampak sedaj jemat konopljo kot odraz splošnega finančnega stanja neke države......v določeni državah Z. Evrope sploh pa ZDA so mnogo bolj zadolženi.....

Nazadnje uredil Winglet1 : 29.09.2007 ob 11:03.
Staro 29.09.2007, 11:59
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

s plešastim se nima smisla fajtat za glavnik ... hvala winglet za poglobljen vpogled v razmišljanje ...ker se ponavljaš in te niti več ne razumem (kaj hočeš zdaj s Švedsko??) se poslavljam ...
Staro 29.09.2007, 12:02
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Sindikat je sindikat delavec je delavec delodajalec je pa gospod za sebe.Dokler niso začeli z nadzornimi sveti pa z delnicami so bili delavci še nekaj vredni se včasih sploh za sindikat ni vedelo.Zdajšni časi so pa obrnili na glavo vse tist ki dela v pisarni ima nonstop povečanje plače in delitev dobička pa ni ustvaril nič drugega kot papirje premetava in je takoj za bogovi pri skledi delavec ki pa dela je pa trinajsto prase in mora imeti srečo,da pride do drobtinic v skledi niti sanjat se ne sme da bo dobil trinajstpo plačo ali dobiček čeprav je delavec tisti ki ustvarja.
Kaj je narobe pr nas-ukinit nadzorne svete ukinit po tri štiri direktorje v podjetjih ter vsem enako delit plačo kot je včasih bilo in se bo gospodarstvo dvignalo na nivo kot se pričakuje.Ker ne bo noben več hrepenel po najvišjem dobičku in tle bi se morali opirati .Saj delovna sila pri nas ni tako draga ,ker tisti ki delajo z rokami iotak dobijo drobtine pri nas je draga administracija npodjetja direktorji in nadzorni sveti to je tisto kar tepe delavce.
Staro 29.09.2007, 14:30
Uporabnik

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
s plešastim se nima smisla fajtat za glavnik ... hvala winglet za poglobljen vpogled v razmišljanje ...ker se ponavljaš in te niti več ne razumem (kaj hočeš zdaj s Švedsko??) se poslavljam ...
Ja ti res priporočam, da končava
Staro 29.09.2007, 14:42
Gofljač

hvala za nasvet in ker skrbiš za moje dobro počutje ...bi želel biti malo pokroviteljski?

Naj ostani ocenijo tvoje "argumente" ...ker ne poveš nič novega ...kaj čmo?

se mi zdi pa kronski tale

Winglet: "vlada je odstavila ministra zaradi lastne kože. Podpora volilcev je bolj pomembna kot pa katerakoli reforma.....to verjetno razumeš ali?"

reforme ministranta drobniča so bile tako abotne, da niso imele nobene podpore ... torej?

aja btw: ker ne razumem, česa ti en razumeš v zvezi s Švedsko: nisi niti odgovoril na dejstvo, da smo naredili primerjavo s švedsko delegacijo istega poklica in je pokazala rezultate, kot sem jih napisal ... take življenjske primerjave ... to verjetno razumeš?

Nazadnje uredil monster : 29.09.2007 ob 14:45.
Staro 29.09.2007, 14:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
hvala za nasvet in ker skrbiš za moje dobro počutje ...bi želel biti malo pokroviteljski?

Naj ostani ocenijo tvoje "argumente" ...ker ne poveš nič novega ...kaj čmo?

se mi zdi pa kronski tale

Winglet: "vlada je odstavila ministra zaradi lastne kože. Podpora volilcev je bolj pomembna kot pa katerakoli reforma.....to verjetno razumeš ali?"

reforme ministranta drobniča so bile tako abotne, da niso imele nobene podpore ... torej?

aja btw: ker ne razumem, česa ti en razumeš v zvezi s Švedsko: nisi niti odgovoril na dejstvo, da smo naredili primerjavo s švedsko delegacijo istega poklica in je pokazala rezultate, kot sem jih napisal ... take življenjske primerjave ... to verjetno razumeš?

heeh, prav zabavno.......

Z reformami drobniča so se strinjali (zdaj pazljivo preberi) tako gospodarstvo kot ekonomska stroka. Nestrinjanje so pokazali sindikalni pajacki, ki so potem vsi šli na cesto. In kaj stori vlada, ki se hoče obdržati na oblasti in imeti podporo volilcev? Zamenja "kritičnega" ministra in postavi ministrico, ki so ji hitro dodali vzdevek "sindikalna". Volilčki srečni, vlada srečna, dolgoročnih posledic teh dejanj pa itak nikogar ne brigajo.......

Ti priporočam, da malo premisliš preden kaj izjaviš
Staro 29.09.2007, 15:08
Gofljač

kako si luškan

Reforme naj bi pomenile izboljšanje stanja, zato so reforme kajneda.

Veš kako te pazljivo berem ne moreš verjeti in se izborno zabavam. Zelo hitro imaš na jeziku posploševanje: strinjali so se "gospodarstvo" in "ekonomska stroka". Da ne bom res verjel tega?? A to sta dve enoviti osebi, dve močni struji, ki sta stopili na branike Drobničevih nebuloz in v en glas rekli: TO MI DELI!

A res?

Kakšno gospodarstvo? Misliš verjetno delodajalce ane? Veš, to ni gospodarstvo ...Katera ekonomska stroka? Delodajalci, v bistvu kapitalisti, so ga podprli, ker so videli profit v tem ...ne pa zato, ker so bile reforme tako dobre Bile so porazne ...

Očitno pa si mnenja, da so pri nas sindikati tako močni, da eni "pajacki" gredo na ceste in minister leti JJ v strahu na drevo.

Tudi čisto vsega, kar napišejo novinarji, ti pa res ni treba verjeti o Winglet. Cotmanova je dobila vzdevek, ker je takoj skenslala neumne reforme, ne pa zato, ker bi bila tako zelo sindikalistična Drugače je pa razumna gospa, po dolgem času nekdo trezen na MDDSZ.

Priporočilo vzeto na znanje, ti pa še kar trobi, če te je volja , me zabavaš ...

hehe, ekonomska stroka ...
Staro 29.09.2007, 15:12
Gofljač

... Seveda pa kratkovidna teleta niso videla še drugih "reform", ki so bile skrite v predlogu ZDR s strani Drobniča:
- odpravo posebne obravnave dolžine delovne dobe
- skrite pokojninske "reforme"
- odpravo instituta zvestobe delodajalcu

itd itd

Winglet, si bral predlog zakona ali se informiraš iz medijev?

Značke
boljši, jutri, koga, sindikati, ustvarja, vodsvo, vprašanje, zsss

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spremembe pokojninskega zakona Irina Slovenija 120 27.07.2007 12:52
Sindikati podpirajo bogate kartako Slovenija 76 29.09.2006 21:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:58.