Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.11.2007, 10:22
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Kako uporabljati Duo z drugim telefonskim vmesnikom?

Lep pozdrav!

Ker sem zelo nezadovoljen s Sagemom in njegovim telefonskim vmesnikom, ki kar naprej zataji, razmisljam, da bi kupil drug telefonski vmesnik, na primer Grandstreama ze imam, ki deluje cuodovito dobro s Siol komunikatorjem (pod pogojem seveda, da tudi voip.siol.net), sedaj pa sem v Telekomovi ponudbi tudi videl, da imate Siemens Gigaset C450IP.

SIP odjemalce znam skonfigurirati sam, moje vprasanje je, kako do gesla za DUO racun? Uporabnikso ime je najbrz 599xxxxx, streznike pa ze tako vidim na statusni strani v Sagemu. Na koga se lahko obrnem za pomoc, da bi mi posredoval vse te podatke?

S
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2007, 11:40
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Kako uporabljati Duo z drugim telefonskim vmesnikom?

Geslo ti lahko posredujem jaz če želiš.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2007, 13:22
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Re: Kako uporabljati Duo z drugim telefonskim vmesnikom?

Hvala Urban!

Pravzaprav, stvari, ki bi joh moral vedeti za nastavitev telefonskega vmesnika so naslednje:

(1) Najprej IP naslov, privzeti prehod in DNS samega IP vmesnika. V nastavitvah Sagema lahko vidim, da ima telefonski vmesnik IP naslov iz nabora 10.10.x.x torej spada pod lokalno omrezje Siola in ne internet. Ali te nastavitve vmesnik dobi po DHCP ali pa moram vnesti fiksni IP? Ce moram vnesti fiksni IP, kaksen je ta za mojo stevilko?

(2) Uporabnisko ime za SIP (ce je drugacno od 599xxxxx), geslo in pa SIP streznik/outbound proxy. STUN najbrz ne potrebujem, ker nisem za NAT. Katere koli druge posebnosti, ki so potrebne za Siolovo omrezje? Lahko prilozim tudi izpis nastavitev v Grandstreamu, ce kaj pomaga.

Ali mi lahko prosim sporocis na ZS mogoce pa na splosno poves kaj o nastavitvah tudi za forum? (Za geslo pa te lahko poklicem to telefonu, ce mi ga zaupas, da ne bi prislo v neprave roke).

LP

S
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
drugim, duo, kako, telefonskim, uporabljati, vmesnikom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:33.