Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.02.2009, 19:41
oskar1 Uporabnik oskar1 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce oskar1
Član od: Jun 2006
Sporočila: 406
Privzeto Re: Še en program za gledanje sioltv na računalniku

poskusi pritisniti tipko "navzdol" in nato "enter". Tudi sam sem se kar nekaj časa zabaval s to finto.
Staro 01.02.2009, 19:46
anto Uporabnik anto ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 47
Thumbs up Re: Še en program za gledanje sioltv na računalniku

Kontrole z miško še ne delujejo je nekje zapisal se mi zdi. Tako da je potrebno uporabiti tipkovnico. IP pa vpišeš tam ko piše "mip=" .
Program zgleda kar u redu. Dopade se mi tisti veliki prikaz kanala, ko prestaviš. Ker včasi gledam iz par metrov in je zelo dobro ko mi napiše recimo SLO 2 na veliko. Drugače pa je treba program še kar dodelati, poenostaviti, dodati nekatere stvari...In potem bo res odličen!
Odgovorite s citatom
Staro 01.02.2009, 19:47
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Zgleda da delajo komande zaenkrat le na tipkovnici, drugače pa deluje. Hvala za pomoč.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 01.02.2009, 19:55
Uporabnik

Sedaj pa dela samo zvok slike pa ni? Sem mogoče narobe vpisal IP v settings? Vpisano mam takole:

# multicast interface ip address (default = ANY)
mip = 10.152.48.226
Odgovorite s citatom
Staro 01.02.2009, 20:20
Uporabnik

mpeg4 programi delujejo, medtem ko pri mpeg2 dela samo zvok...verjetno je nekaj narobe s kodekom mpeg2?

LP
Odgovorite s citatom
Staro 01.02.2009, 21:23
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Da ne inštaliram in si delam težave, ki si jih z eksperimenti vedno naredim...

Ali je možno med kanali preklapljat z numeričnim delom tipkovnice - izbira zaporednega na listi?
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2009, 08:14
MasterOfPuppets Uporabnik MasterOfPuppets ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182

Zahvaljujem se vsem, ki pomagate pri testiranju programa.

Imam pa še nekaj vprašanj za tiste, katerim slika deluje tekoče vsaj v enem formatu.
- Kateri operacijski sitem uporabljate ?
- Tip mrežne kartice? npr: "VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter" (XP: nadzorna plošča -> omrežne povezave ->XXXX->Lastnosti -> "Vzpostavljanje povezave z uporabo" )

Glavni problem je zaenkrat zatikanje in kockanje slike na nekaterih računalnikih (nimam pojma zakaj). Ko (če) bom razrešil ta problem, bom poskušal
narediti grafični vmesnik po funkcionalnosti čim bolj podoben staremu STB vmesniku (prikaz trenutne in naslednje oddaje, informacije o oddaji,
sortiranje kanalov po skupinah, teletext, pol transparentni menuji ipd.) Podpora za miško, bo pa verjetno zadnja stvar, ki jo bom dodal. To pa zato, ker naj
bil namen tega programa - gledanje TV iz daljše razdalje, torej z uporabo daljinca (npr.: od TV kartice, doma narejenega - lirc, bluetooth ...).

kikus20:
Če mpeg-2 format ne deluje, je problem verjetno res v dekoderju. Me pa čudi, da ni ravno obratno.
Program zaenkrat izbere tiste filtre (kodeke), ki imajo na sistemu najvišjo prioriteto. Prioriteto filtrov se lahko vidi s programom DSFMngr.
Spreminjanja "prioritet"(merit cifer) ne priporočam, ker se lahko zgodi, da potem nekateri drugi programi ne bodo delovali.

rock:
Če izklopiš NumLock, potem lahko kanale preklapljaš s tipkama 8 in 2.

[ Če bo kdo namestil program na Visti, bo opazil, da se ob prvem zagonu programa, potem, ko požarni zid vpraša za dovoljenje, program neha odzivati. Ne pomaga niti (Alt+Tab).
Izhod iz programa je možen samo z (Ctr-ALt-Del -> Task manager-> multicasttv -> končaj opravilo). ]
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2009, 10:32
Loco19 Uporabnik Loco19 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 58

Citat:
Objavil-a MasterOfPuppets Prikaži sporočila

Imam pa še nekaj vprašanj za tiste, katerim slika deluje tekoče vsaj v enem formatu.
- Tip mrežne kartice? npr: "VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter" (XP: nadzorna plošča -> omrežne povezave ->XXXX->Lastnosti -> "Vzpostavljanje povezave z uporabo" )

Glavni problem je zaenkrat zatikanje in kockanje slike na nekaterih računalnikih (nimam pojma zakaj). Ko (če) bom razrešil ta problem, bom poskušal
narediti grafični vmesnik po funkcionalnosti čim bolj podoben staremu STB vmesniku (prikaz trenutne in naslednje oddaje, informacije o oddaji,
sortiranje kanalov po skupinah, teletext, pol transparentni menuji ipd.) Podpora za miško, bo pa verjetno zadnja stvar, ki jo bom dodal. To pa zato, ker naj
bil namen tega programa - gledanje TV iz daljše razdalje, torej z uporabo daljinca (npr.: od TV kartice, doma narejenega - lirc, bluetooth ...).

kikus20:
Če mpeg-2 format ne deluje, je problem verjetno res v dekoderju. Me pa čudi, da ni ravno obratno.
Program zaenkrat izbere tiste filtre (kodeke), ki imajo na sistemu najvišjo prioriteto. Prioriteto filtrov se lahko vidi s programom DSFMngr.
Spreminjanja "prioritet"(merit cifer) ne priporočam, ker se lahko zgodi, da potem nekateri drugi programi ne bodo delovali.

rock:

[ Če bo kdo namestil program na Visti, bo opazil, da se ob prvem zagonu programa, potem, ko požarni zid vpraša za dovoljenje, program neha odzivati. Ne pomaga niti (Alt+Tab).
Izhod iz programa je možen samo z (Ctr-ALt-Del -> Task manager-> multicasttv -> končaj opravilo). ]
meni dela ok na visti64x,imam pro verzijo/poskusno/, tudi testni dela, je pa včasih treba za posamezni kanal odpreti channel properties in še enkrat potrditi z ok in se potem pojavi slika in zvok, tudi testni na 201 in 202 delata/Melodyzen in NGC/ mi pa šteka na 203
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2009, 15:29
oskar1 Uporabnik oskar1 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce oskar1
Član od: Jun 2006
Sporočila: 406

Citat:
Objavil-a MasterOfPuppets Prikaži sporočila

kikus20:

rock:

Kot že povedano sam program dela OK. Uporabljam Visto Home basic in omrežno kartico Intel 82562GT (upam)
Zanima pa me, katere komande sploh še delujejo, razen spremembe kanalov ter A in C za format slike. Za začetek najbolj pogrešam nekaj za spreminjanje glasnosti, saj vsaj pri meni program požene čez cel zaslon in nimam na voljo niti možnosti elegantno spreminjati glasnosti preko ikone v spodnjem kotu.
Staro 02.02.2009, 22:21
MasterOfPuppets Uporabnik MasterOfPuppets ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182

Zaenkrat samo A in C.
Prioriteta mi je trenutno izboljšanje "UDP source" filtra, kar je najtežja stvar.
Spreminjanje glasnosti, deinterlace in ostale standardne zadeve bom zato dodal kasneje.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanje, multicasttv, program, računalniku, sioltv, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 11:09
programi za gledanje SiolTV dekoman SiOL TV 4 12.01.2009 15:18
SiOLTV na računalniku N0Name SiOL TV 1 06.11.2007 07:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:38.