Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.03.2009, 06:30
tomy77 Uporabnik tomy77 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 33
Privzeto Proteus VDSL neprestane težave

Pozdravljeni,

imam modem proteus z wifi ključkom in imam neprestane težave z vzpostavitvijo in z internetom nasploh. VDSL imam kakšen mesec ali več, na začetku je vse delovalo kot je blo treba. In sem bil zelo zadovoljen. Potem pa par dni nazaj mi je kar naenkrat padla povezava in je nisem mogu več vzpostavit. nakar sem klical v center pomoč uporabnikov in mi je tehnik nekako rešil zadevo (spremenil ime mojega SSID) in je zadeva nekako delovala, vse do naslednjega jutra. Zjutraj pa mi spet ni uspelo vzpostavit povezave...oz, mi se povezava postavi in neprestano prekine...postavi in prekine. Vsako jutro zgubim ogromno časa in živcev da sploh vzpostavim zanesljivo povezavo. In težave imam z različnimi računalniki in telefoni se povezat na net. Pri vseh ista zadeva...tako, da mora bit kaj okoli modema.

zdej pa bi vprašal naslednje...
1.) Ali lahko spet priključim na Proteusa moj prejšni router Linksys WRT54g, in preko njega dostopam ali moram obvezno uporabljat wifi ključek na proteusu za dostop? (to je router s katerim nisem imel nikoli težav)
2.) Ali je res da proteusa lahko oz. mora resetirat le tehnik na službi 0801000? Ga lahko kako resetiram in poskušam spet postavit na idealno delovanje?
3.) A mi lahko kdo od vas (Urban, Tilen, Dunja) pogleda kaj se dogaja z mojo povezavo?

najlepša hvala
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 07:31
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Proteus VDSL neprestane težave

1.) Lahko priklopite svoj router,še prej vaš pc s kabom povežite na modem in izklopite wifi ter povezovanje na internet. kako dostopati do modema najdete TUKAJ
2.) klasičen reset(iz elektrike in po nekaj sekund nazaj na elektriko lahko naredite sami.
3.) če vseeno želite uporabljati internet preko usb ključka(brez vašekga linksys routerja) se obrnite na tilna oz urbana (jaz danes na žalost ne delam)
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 09:42
Novinec

no...hvala za odgovor...sem pa res rešil tako, da sem priklpil nazaj moj Linksys z tomato firmwarejem in dela fantastično...no, vsaj za zdej

vseeno hvala dunja...bom pač imel spet eno škatlico več pri modemu...

a se ključek usb lahko uporablja tudi kako drugače? recimo da ga uporabljam v prenosniku za se povezat na wifi?

p.s. Dunja...link mi ne deluje...lahko še enkrat postaš...thx
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 11:21
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

S tem ključkom so res neke težave oz. se modem ob njegovi uporabi nekako sesuva ( to opažam tudi jaz in še veliko drugih uporabnikov vdsl2 in proteusa ). Tako da če imaš te težave rukni vn tist ključek in ga imej raje v predalu, ter uporabljaj raje Linksys za brezžično povezavo. Druge žal ni.
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 12:27
Novinec

kikus20...e ja...sem tudi sam to ugotovil...ker mi res zdej z linksysom lepo deluje
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 13:27
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.695

Navodila: http://www.siol.net/pomoc/datoteke/n...a_uporabo.aspx
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 14:16
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

Citat:
Objavil-a kikus20 Prikaži sporočila
S tem ključkom so res neke težave oz. se modem ob njegovi uporabi nekako sesuva ( to opažam tudi jaz in še veliko drugih uporabnikov vdsl2 in proteusa ). Tako da če imaš te težave rukni vn tist ključek in ga imej raje v predalu, ter uporabljaj raje Linksys za brezžično povezavo. Druge žal ni.
1. @ tomy77 se opravičujem ker sem pozabila na link,ga je tilen prilepil namesto mene

2. @ kikus20 sama imam ta usb ključek in proteus, max ki ga doseže download preko wifija je nekje 2,2MB/s in se mi zadeva niti malo ne sesuva
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2009, 15:05
Novinec

evo...ravnokar sem prišu domov...in spet sem bil brez neta...tokrat pa da sem spet postavil skupaj sem moral resetirat modem...ni delovalo niti preko Linksysa niti direktno če sem povezal kabel v Proteusa...komaj reset mi je spet postavil vse na noge.

zdej me zanima sledeče..če želim uporabljat Linksysa...a morem tudi kaj v nastavitvah Proteusa spreminjat...ker zjutraj sem samo vklopi router v modem in je delovalo...popoldan pa mi je spet padlo vse skupaj...torej je še kaj za nastavljaz..spreminjat..IP-je...?
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2009, 10:09
lintwer Uporabnik lintwer ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 167

Meni deluje odlično,do sedaj prav nobenih prekinitev.Povezava s HP in Sony notesnikom brez kakšnih koli težav.V računalniku pa imam tudi usb ključ in sicer realtek 8187 in gre brez bp.Ta Proteus usb ključ lahko uporabiš tudi na računalniku,samo moraš naložit gonilnike ki so na spletu.Enostavno oznako ključa v Google in ti poišče gonilnike.

Lp
lintwer
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neprestane, proteus, težave, vdsl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Proteus nastavljen kot router - Težave pri predvajanju youtoube, google video... bo-bo Tehnična pomoč 10 29.02.2020 20:22
VDSL + proteus vprašanje anzev Tehnična pomoč 4 19.04.2008 17:25
VDSL modem Proteus in varnost (???) zajc Tehnična pomoč 7 09.02.2008 19:47
Proteus in FTP netlaw Tehnična pomoč 2 26.11.2007 21:30
Avstrija :-)) Davor Evropska unija 78 12.01.2006 11:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:16.