Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 04.03.2009, 18:53
lp1 Uporabnik lp1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 38
Privzeto Ločljivost na 22 colskem monitorju

Imam nov lcd monitor Samsung SyncMaster 2233BW. Kakšna naj bo optimalna ločljivost in osveževanje? Kako imate vi to nastavljeno? Kakšen priklop uporabljate VGA ali DVI?

Imam win xp, za monitor sem že namestil gonilnike, računalnik je star 4 leta, grafična kartica je znamke leadtek. Nekako se ne morem navaditi na nov monitor. Sedanji je namreč wide screen, prej sem uporabljal navaden 15 colski crt monitor.

Baje naj bi moral lcd uporabljati najvišjo ločljivost torej 1680X1050, pa 60HZ osveževanja (več itak ne gre), vendar je meni ob teh nastavitvah tekst premajhen, ekran pa napol prazen. Nato sem nastavil ločljivost na 1280x800, da so ikone malo večje, ampak so me po 30 min začele peči oči. Tudi slika ni tako ostra kot pri starem crt monitorju.
Staro 04.03.2009, 19:01
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Ločljivost na 22 colskem monitorju

Uporabi fizično ločljivost monitorja! Slika je bolj ostra. Pisavo pa povečaj! Če so ti ikon premajhne povečaj tudi te. A se ponavadi ne izplača, saj zavzamejo preveč prostora.
Nastavi tudi "cleartype" kot ti ustreza. Po potrebi določene sistemske pisave pisave nastavi na krepko...
Nastavi svetilnost ekrana oz. si ustrezno osvetli okolico...
Staro 04.03.2009, 19:31
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Imam skoraj enak, le malo starejšega tipa monitor. Enake nastavitve, ker ti bo v teh nastavitvah kazal najlepšo sliko in vse ostalo.
1680x1050, 32 bitna.

Nikakor ne moreš imeti praznega dela, predvsem pa ne, če imaš odprt kak program. Pojdi na vsako ikono programa, klikni z desno tipko miške na ikono in potem lastnosti, ter klikni naj odpira (Zaženi) maksimalno. Tako ti bo vsak program, ki ga uporabljaš odprl čez cel zaslon.
Če smatraš, da imaš prevelik monitor (ježeš, takih je izredno malo), pojdi v trgovino in zamenjaj s 17 colskim.

Počasi se boš privadil in čez nekaj časa boš zadovoljen, da imaš tak monitor. Sam imam kot sem zapisal tudi 22 colskega, pa bi koj zamenjal s 24 colskim. Torej sčasoma, ko se boš privadil na veliko večjo površino in večji prikaz delovne površine v programih, boš videl, da nisi zgrešil ničesar. Če te matra monitor, si nabavi očala z antireflekcijskimi stekli, s katerimi ne boš občutil nobenih težav z gledanjem v monitor.
Staro 05.03.2009, 11:59
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

bi prej rekel,da maš namizje mal pokrčeno in ni raztegnjeno čez cel zaslon (prazen rob ob straneh pa zmanjšano namizje)

desni klik na namizje - display properties/settings/ pa poglej,če maš kljukco
pred opcijo extend windows desktop on this monitor
če kljukce ni in je možnost celo zabrisana pomeni,da tvoj widescreen monitor ni pravilno prepoznan (driverje si namestil - preveri v my computer,če se podatki o monitorju pravilno izpišejo)
v nastavitvah grafikulje preveri,če je vse kot mora biti oz.če je kaka opcija za nastavitev widescreen zaslona

če zadeve vse to ne bo rešilo,te čaka ponovna namestitev driverjev za grafikuljo

če maš možnost priklopa prek dvi - go for it - odpade vse jajčkanje okol nastavitev centriranja,rastezanja itd....pa še kvaliteta slike je precej boljša....

osebno imam aoc 2230fm z media centrom (2ms) - najprej sem imel priklopljenega prek vga (--),pol prek dvi,sedaj pa prek hdmi - zvok in slika kot se šika

Nazadnje uredil Slowhand : 05.03.2009 ob 15:10.
Staro 05.03.2009, 20:54
lp1 Uporabnik lp1 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 38

Sem že popravil sedaj je slika enakomerna po celem ekranu, ker sem se malo poigral z nastavitvami. Ločljivost imam 1680x1050.

Me pa zanima naslednje:
1. Kako in kje spremenim velikost črk v celotnih win xp. Rad bi imel večje črke na namizju in tudi ikone, večje črke na menijih v programih, večjo uro, večje črke v vrstici start, večje črke na spletnih straneh v internet explorerju vse črke večje pač pa tudi prikaz strani da bi bil lepše razporejen po širini.

2. Ne uspe mi priklopit monitorja preko DVI kabla. Poskusil sem s kablom, ki je priložen zraven, grafična je stara 4,5 let in ima ustrezne gonilnike prav tako tudi monitor. Ko sem pač priklopil dvi kabel ni slike, preko analognega pa gre normalno. Ne pomaga niti če prestavim nastavitev na monitorju na dvi kabel in potem avtomatsko vrže nazaj na analogni način.
Staro 05.03.2009, 21:00
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Večji font:

Start -> Control Panel -> Display -> Appearance -> Font size

Čeprav se default pri resoluciji 1680x1050 na 22" vidi čist fajn (kdaj si nazadnje obiskal okulista?)

Nazadnje uredil rda : 05.03.2009 ob 21:02.
Staro 05.03.2009, 23:31
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Ne sekiraj se za točko 2., kajti kaj bistvenega ne boš proftiral, tudi, če ti uspe nastaviti sliko.
Staro 09.03.2009, 00:05
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a lp1 Prikaži sporočila
Sem že popravil sedaj je slika enakomerna po celem ekranu, ker sem se malo poigral z nastavitvami. Ločljivost imam 1680x1050.

Me pa zanima naslednje:
1. Kako in kje spremenim velikost črk v celotnih win xp. Rad bi imel večje črke na namizju in tudi ikone, večje črke na menijih v programih, večjo uro, večje črke v vrstici start, večje črke na spletnih straneh v internet explorerju vse črke večje pač pa tudi prikaz strani da bi bil lepše razporejen po širini.

2. Ne uspe mi priklopit monitorja preko DVI kabla. Poskusil sem s kablom, ki je priložen zraven, grafična je stara 4,5 let in ima ustrezne gonilnike prav tako tudi monitor. Ko sem pač priklopil dvi kabel ni slike, preko analognega pa gre normalno. Ne pomaga niti če prestavim nastavitev na monitorju na dvi kabel in potem avtomatsko vrže nazaj na analogni način.
Problem je, ker nisi navajen. Prej si imel 15 tko vrjetno nastavljeno na 1024x768
in 15 je mali zaslon......

Sedaj imas na velikem zaslonu bol fino resolucijo in pisava ni nic manjsa kot na tvojem starem monitorju, saj je le ta toliko vecji da se pri manjsi resoluciji cisto lepo da brat. Je pa vidna delovna povrsina veliko vecja in zato imas obcutek, da je pisava manjsa.

Ce pa bi v kaksnem explorerjo zelel malo vecje branje pa drzi ctrl tipko in suci krogec na miski...

Nazadnje uredil mckeky : 09.03.2009 ob 00:07.

Značke
colskem, ločljivost, monitorju

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Javi napako foruma, vprašanja o forumu, pomoč ... admin Pripombe in komentarji 234 04.10.2011 11:21
Pajek v lcd monitorju :D jankec Računalništvo in internet 17 26.07.2008 21:41
Rahlo tresenje na monitorju castor Računalništvo in internet 13 16.05.2008 18:53
Ločljivost LCD spominiy Računalništvo in internet 2 08.03.2008 22:07
Hkratna uporaba PC na TV in monitorju el_juero Računalništvo in internet 2 03.11.2007 11:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:44.