Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 07.03.2009, 16:58
kristi Uporabnik kristi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 15
Unhappy Ne vem kako naprej

V bistvu niti ne vem kako naj začnem..najbolje da tukaj sem poročena štiri leta,na začetku zakona je bilo vse okej,ljubezen,zaljubljenost,tudi spolnost je bila super,šla sva se razne igrce(res da vedno na mojo pobudo a vendar),romantiko itd...nato pa pred kakim letom bum nič več ljubezni,naveličanost(z moje strani)izguba želje po njegovem dotiku itd,vsakič ko pač pride do spolnosti ne uživam,ampak se pretvarjam..o tem sem mu tudi povedala,a mi ne verjame..misli da se hecam..se je pa še nekaj vmes zgodilo(kar vem da ni bilo prav a vendar..)zaljubila sem se v drugega,bila sem čustveno-intimno povezana z njim(bilo je mislim čustveno obojestransko)tako lepo kot sem se imela z njim,tako kot sem lahko govorila z njim-kaj takega se mi še nikoli ni zgodilo bila sva res povezana..nato pa sem naredila usodno napako pri njemu- preverjala sem z druge cifre koliko mu je do mene(namesto da bi ga to vprašala),tega mi ne more oprostiti da sem mu lagala,pa čeprav sem se mu že velikokrat opravičila-jaz pa imam zlomljeno srce-vztrajam pri možu čeprav ga ne ljubim,čeprav si želim njega nazaj..ne vem kako naprej,kako naj njemu dopovem da ga imam rada,da je bil in je zrak ki ga diham,da se dušim brez njegovih objemov,poljubov,besed?Ne dopusti mi do sebe,jaz pa zaradi tega trpim...hvala za vaše nasvete....
Staro 07.03.2009, 23:15
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850
Privzeto Re: Ne vem kako naprej

Moram priznati da ste se spravili v težko godljo, Kristi. Še težje če imate otroke, z možem.
Iz izkušenj vem da ko si zaljubljen da razum ravno ne funkcijonora ravno ok, mar ne.
Ko so čustva, nad vsem....Danes si probala z nekaterim, ki je bil "pravi" zmenjaš moža, kaj se bo zgodilo pa po 4-5 letih?
Najlažje bi bilo da ti povem da čas ozdravi še tako globoke rane. Ta odgovor ni ravno resničen vsakič.
Osebno bi ti svetoval, da preiščeš svoje srce. Vprašaj resnično sebe, kaj si želiš v življenju?
Kje sebe vidiš danes, čez 1 leto ali čez 20-50 let?Moraš vedeti sama kaj in kje boš?
Ter izredno vprašanje s kom?
Ali ta skok čez plot, ti prinaša srečo? Ali se mogoče sprašuješ kdo je pravi?
Priporočam pa ti tudi kljub temu da bo to izredno težko izpeljati, ker verujem da te bodo spraševali; zakaj kje...težko bo možu povedati da greš čez teden ali vikend nekam sama.
Pojdi nekje kjer boš sama. Sama si zastavi vprašanja, ker verujem da z mano vred sto ljudi sto čudi pravi pregovor na hrvaškem.
Vzemi najboljše, toda za to reč boš morala ugotovitve sama prinesti.
Ne vem hribe, kmečki turizem, pojdi nekam kjer nisi pod pritiskom okolice...
Zbistri misli svoje. Potem ko se boš odločila za to kar se boš odločila, prevzeti boš morala odgovornost za dejanja, ki si jih naredila. Da bo lahko, sama poznaš reči, kako tečejo.
Prosim te da me ne vzameš moje pisanje za pregrobo, iz srca ti odgovarjam, sem realna oseba.
Ne vem če ti bo pomagalo tvoji vesti toda molil bom za tvoj problem.

Nazadnje uredil legenda : 09.03.2009 ob 11:17.
Staro 08.03.2009, 14:43
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Kristi, a si ti še ena od tistih, ki dela kakšno seminarsko nalogo iz sociologije? Če nisi, bi bilo pa dobro, da ti kdo pomaga urediti zmedo v tvoji glavi.
Zakaj to pravim? Zato, ker sem šla pogledat vse tvoje teme, ki si jih odprla. Priporočam tudi ostalim, preden jo vzamete resno in ji začnete svetovati.
Staro 08.03.2009, 16:57
Novinec

Babi2 ne delam seminarsko nalogo-do sedaj pa sem odprla dve temi kjer sem res rabila nasvet..ne vem zakaj bi bilo kaj narobe v moji glavi,če na istem portalu odprem dve isti temi?Prvo ker bi res rada to naredila,drugo pa ker res ne vem kako naprej..in kaj bi bilo sedaj tu narobe?Če te je pa to zmotilo da ti dve temi(,ker pač hkrati ko sprašujem kako naj ustanovim društvo in hkrati kako naj grem naprej,glede zgoraj napisanega)nikakor ne gresta skupaj naj ti povem,naj te to ne zmede,saj točn vem kaj pišem..vsak človek pa se znajde na križišču-(zraven že prehojenih poti)ko rabi namig ali nasvet kam naj obrne.Je to narobe?Pa lep pozdrav
Staro 09.03.2009, 08:01
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Po tem kar si napisala je razvidno, da si s svojim možem zato, ker mu priznavaš status vodje, ki mu je potrebno ugajati, sebe pa vidiš v vlogi podrejenega sledilca. Najprej razmisli, ali ti ta vloga paše ali ne, šele potem se začni ukvarjati z vprašanjem, ali je smiselno, da sta še skupaj.
Staro 09.03.2009, 08:19
Novinec

Ne ta vloga mi ne ustreza-ampak ne morem mu dopovedati,da do njega ne čutim več kot sem čutila-ne vidim izhoda iz tega začaranega kroga,čeprav mi je vse jasno in vem da ne morem biti z njim ampak vedno znova me prepriča,da naj vztrajava naprej(jaz pa mu popustim čeprav sem zaljubljena v drugega)Ne vem kako naj mu dam dopovedati da nisem več tista ženska ki jo je spoznal-ampak ženska ki ima rada svojo voljo,da bi rada čas zase da o vsem skupaj premislim u miru brez pritiska/duši me z njegovo ljubeznijo,jaz pa rabim zrak da zadiham-mogoče je to res samo momentalno a skoraj sem prepričana da je to dokončno
Staro 09.03.2009, 09:48
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a kristi Prikaži sporočila
ne vem zakaj bi bilo kaj narobe v moji glavi,če na istem portalu odprem dve isti temi?
Delo centrov za socialno delo (tvoji problemi z očetom tvojega otroka in njegovo partnerko), zakon o nasilju (po več letih bi rada nekoga obtožila nasilja v družini?), brezglavo varanje in naveličanje naslednjega partnerja (novega moža?) po 4 letih zakona, ustanavljanje "anonimnih" društev ... ???
Staro 09.03.2009, 10:12
Novinec

Vam sploh ne bom odgovarjala rekla pa bom samo to kdo ste vi da bi mi lahko rekli da z mano nekaj ni vredu?In to na podlagi 6tih sporočil-z vami se ne bom spuščala v debato ker očitno slutim kdo ste.....
Staro 09.03.2009, 10:21
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a kristi Prikaži sporočila
Ne ta vloga mi ne ustreza-ampak ne morem mu dopovedati,da do njega ne čutim več kot sem čutila-ne vidim izhoda iz tega začaranega kroga,čeprav mi je vse jasno in vem da ne morem biti z njim ampak vedno znova me prepriča,da naj vztrajava naprej(jaz pa mu popustim čeprav sem zaljubljena v drugega)Ne vem kako naj mu dam dopovedati da nisem več tista ženska ki jo je spoznal-ampak ženska ki ima rada svojo voljo,da bi rada čas zase da o vsem skupaj premislim u miru brez pritiska/duši me z njegovo ljubeznijo,jaz pa rabim zrak da zadiham-mogoče je to res samo momentalno a skoraj sem prepričana da je to dokončno
Okej, praviš, da ti vloga ne ustreza, jo pa še vedno igraš. To, da skušaš nekomu na vsak način nekaj dopovedati, on te pa kategorično ne posluša, je znak submisije. Praviš, da si mu že povedala. To bi moralo zadoščati. Če se je on odločil, da tega ne bo šljivil, se je pač tako odločil. Ko si pa njemu posegla v zasebnost, je pa hitro skočil in začel udejanjati svojo avtoriteto. Zaenkrat je situacija takšna, da on v igrah (vsaj teh dveh) izredno hitre prevzame kontrolo - je pa redko iniciator.

Jaz ti predlagam, da začneš razmišljati o tem, kaj vse v tvojem življenju je izražanje tvoje podrejenosti možu. Pri tem te opozarjam, da to nima nujno samih slabosti, lahko da so kje tudi prednosti. Ko boš imela to analizo narejeno in urejeno, boš lahko začela razmišljati o življenju, kjer bosta oba enakopravna. Šele takrat bo čas za pogovor, ker boš videla, kakšne so lahko posledice takšnega pogovora in ali je sploh možno doseči win-win situacijo.
Staro 09.03.2009, 10:54
Novinec

Hvala ti za tak odgovor-res sem se znašla na križišču in res rabim čas,da o vsem skupaj premislim-rada bi se odločila prav,predvsem zaradi vseh okoliščin.Če mi dovoliš ti bi rada pisala privat,kjer bi ti lahko več napisala..

Značke
kako, naprej, vem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako povečam hitrost ADSL povezave? howrude Tehnična pomoč 13 22.08.2009 21:24
kako najti... sunnygirl Svet in ljudje 11 22.05.2008 20:21
Kako uporabljati Duo z drugim telefonskim vmesnikom? schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2007 13:22
Kako dolgo se povprečno čaka na SIOL TV ?!?! mzvikar2 O storitvah 9 02.11.2007 12:16
Pedofilija med duhovniki Sharkica Religija in filozofija 269 23.06.2007 22:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:06.