Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 12.09.2006, 19:59
winglet Uporabnik winglet ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 15
Privzeto Re: primerjava

Citat:
Objavil-a Duh
Jaz ti ne pišem tega, ker je to kao "in" ampak ker to tak čutim. kapiši? pa nisem noben debilen "klen" zaveden slovenceljnček...kar ne pomeni da ne spoštuje svoje države...pa vseeno

ne vem na kakšno izobrazbo ciljaš sama...to kar sem ti pisal za evropo, sem ti pisal za ljudi s podobno stopnje izobrazbe in podobnimi službami (7)...res da imajo višje plače, samo spet ne toliko, da bi to lahko izkoristli...mogoče imam tak krog ljudi, ki ga radi serjemo po naravi...njim tistih par sto euričev na mesec več ne pomaga kaj dosti, ker al imajo predaleč do smučišča, če jih sploh imajo, al pa obratno z morjem in aktivnostmi na morju, kamoli kaka soča itd...pa tud če jim ostane dovolj denarja, spet nimajo dovolj časa, ker so zadeve predaleč in se ne da skakat na "place" čez vikend in za-to potrebujejo dopust...katerega pa je vedno manj na voljo

iz družbe jih je kar nekaj, takoj po študiju odpeketalo okoli, polni sanj...amerika, 2xnemčija, anglija...vsi dobili službe, dva naredila še stopnjo višje...ustvarili familije...ampak 3je so že doma, tisti iz amerike pa se je rajši preselil v avstralijo...bomo vidli kaj bo še z njim...

razlog? tisto kar sem ti opisal zgoraj..."življene" se da tukaj bolj uživat, kot si nekateri sami predstavljate...tam ni toliko druženja, kot tukaj, ni kavic, pijačk, za***ancije...pot na šiht, šiht, pot iz šihta...potem pa ugtoviš, da so kolega tako daleč, da si preveč zmatran, da bi spet "potoval" kako uro in se šel družit...potem je pa tu vikend, pa je treba še nekaj po bajti narest, ker ni zime ne moreš smučat, morje je pa poleti predaleč, da bi kar skočil...in tako gre cajt naprej...

ne rečem, da vsi živijo tako...tako sem to sam razumel in "občutil" na koži kolegov...

jaz mojih užitkov ne menjam in jih imam tukaj na pretek...verjetno se najino "vrednotenje" užitkov ne sklada...če trpiš, pač pojdi...jaz ti želim, da najdeš svoje zadovoljstvo...

Wow potem pa mamo srečo, da smo tu kjer smo. Očitno je Slovenija edin kraj na svetu kjer se ljudje lahko majo fajn...:D
Staro 12.09.2006, 20:39
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear
Ja ja, sej vem da je lažje tiščat glavo v pesek pa drugače misleče mal po prstih, kadar kej rečejo proti splošno znanim resnicam.

To kako me starševsko in pokroviteljsko obdelujete je za pričakovat, si pa lahko tak "objektiven" odnos in "neobremenjeno debato" zataknete za klobuk.
No, sej sem rekel da me boš napysdila...

Ampak nikjer ni bilo ni bilo govora o "splošno znanih" resnicah. Kvečjemu so bile to resnice na čisto osebni, izkustveni... ravni...
Staro 12.09.2006, 21:02
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a Arc
No, sej sem rekel da me boš napysdila...

Ampak nikjer ni bilo ni bilo govora o "splošno znanih" resnicah. Kvečjemu so bile to resnice na čisto osebni, izkustveni... ravni...
Bogi bogi, sam napyzdevam te... Res sem grozna.

No, pa da te ne bom samo napyzdevala, pa dejmo naredit še t.i. diferencialno diagnozo. Poglejmo razliko med resnico na izkustveni ravni in pranjem možganov:

1.
Resnica na izkustveni ravni:
"iz družbe jih je kar nekaj, takoj po študiju odpeketalo okoli, polni sanj...amerika, 2xnemčija, anglija...vsi dobili službe, dva naredila še stopnjo višje...ustvarili familije...ampak 3je so že doma, tisti iz amerike pa se je rajši preselil v avstralijo...bomo vidli kaj bo še z njim..."

2. Pranje možganov:

"Lilly...
ampak prvo pa probaj ugotovit al je vzrok te zagrenjenosti samo zaradi načina življenja tukaj al tud kje drugje...ker je če je vzrok v tebi sami in je plac samo izgovor, potem tud tam ne boš zadovoljna...tak to gre"

"Jaz si kaj takega nisem upal napisat tako direktno, ker sem si mislil da me boš itak takoj napysdila. No zdej ko je to napisal Duh bi pa dodal, da si njegove besede. Lily, le vzemi v premislek..."

Vprašanja:
- na osnovi česa Duh sklepa, da sem zagrenjena? Ali sem? Ali je možno, da Duh na forumu (ali tudi drugje) ne loči osebnega mnenja (na podlagi lastnih, ne tujih izkušenj) in zagrenjenosti?
- od kod vama občutek kompetentnosti, da mi lahko pokroviteljsko svetujeta, o čem naj razmišljam? A smo krave skup pasli?

Če že modrujete, pri svojem modrovanju vsaj skušajte ohranit nekaj profesionalne distance in nehajte pri svoji komunikaciji neprestano uporabljat Persil v kombinaciji z Lenorjem.

A bo šlo?
Staro 12.09.2006, 21:19
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear
Ja ja, sej vem da je lažje tiščat glavo v pesek pa drugače misleče mal po prstih, kadar kej rečejo proti splošno znanim resnicam.

To kako me starševsko in pokroviteljsko obdelujete je za pričakovat, si pa lahko tak "objektiven" odnos in "neobremenjeno debato" zataknete za klobuk.

Upam, da bo to moj zadnji post, ker nimam namena mešat dreka v taki debati. Moj edini namen je bil razložit, zakaj jaz pač ne bi šel nekam v tujino, da se zunaj ne cedita med in mleko in da pri nas tudi ni vse tako v qurcu. kot sem že napisal, da ima vsako tele-svoje vesele, tako jaz kot kdo drug..meni osebno pač določene stvari pomenijo več kot drugim, drugim pa druge stvari pomenijo več kot meni! Imel sem možnost ostati zunaj, pa nisem. za ene bo to norost, sam pa vem da sem se odločil prav. Moja plača tukaj ni bajna...

lilly, nisem pisel tega, ker je to kao "in" in ker si kao tiščim glavo v pesek...pač sem napisal kar mislim in nič drugega. če se moja videnja ne skladajo s tvojimi tud prav. če nisi zadovoljna tukaj se pač preseli, te noben ne omejuje. Sam sem napisal samo svoje in izkušnje prijateljev...nič drugega...mogoče kot opozorio, ker zna bit premik drugam, kar velik dogodek za neko osebo...če nič dtrugega, da vsaj slišiš še drugo mnenje...

Tisto o zagrenjenosti, pa je tudi bilo mišljeno dobronamerno. Lahko da sem napačno ocenil, ampak po tonu tvojih hladnih odgovorov na moja razmišljanja, samo zato ker ne deliva istih mišljenj, ni bilo druge izbire...mislim pa še vedno enako...

če te sistem zares onemogoča in ni drugega vzroka, potem ne vem kaj sploh še čakaš? dovolj si stara, dovolj si brihtna, da se premakneš in probaš srečo drugje. Nimaš kaj izgubit, na koncu se lahko še vedno vrneš domov.

Jaz ti želim vse naj in ne čakaj!

wingled, nima pojma...sem ziher da je tud boljše...ampak sam se ne počutim tako slabo, da bi moral izkat srečo drugje?
Edit: dodal še odgovor wingletu

Nazadnje uredil Duh : 12.09.2006 ob 21:23.
Staro 12.09.2006, 21:35
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Duh
Upam, da bo to moj zadnji post, ker nimam namena mešat dreka v taki debati.
Mislim, da si od naju dveh ti edini emocionalno evolviran v debato, zato se ti verjetno moji odgovori zdijo hladni.

Citat:
Objavil-a Duh
Moj edini namen je bil razložit, zakaj jaz pač ne bi šel nekam v tujino, da se zunaj ne cedita med in mleko in da pri nas tudi ni vse tako v qurcu.

..pač sem napisal kar mislim in nič drugega. če se moja videnja ne skladajo s tvojimi tud prav.
Zakaj se je pol treba razburjat? In od kod ti potreba, da mi talaš nasvete? Taki nasveti po moje bolj izhajajo iz želje po dokazovanju, da imaš prav in najbolj srečen bi bil, če bi jaz rekla "Ja Duhec, prav imaš, v Sloveniji je res krasno."

Sori, sem pač realist glede na svoje lastne želje, ambicije in cilje. In tale folk na forumu (you included) je zadnji, ki bi mi lahko karkoli svetoval al pa kakorkoli komentiral moje odločitve. Ker - if u like it or not - o mojih vzgibih nimate pojma.

Torej: izmenjava mnenj - ja. Nasveti - niti pomotoma, dokler sama ne prosim zanje. Ko bom v dvomih, bom že povedala.

Vem da se je pametnim džekom to zelo težko navadit, ampak dejte kej narest na razumevanju tega, če ne boste skoz drek mešal - ampak bo ta drek čist vaš in niti približno ne moj.

Citat:
Objavil-a Duh
če te sistem zares onemogoča in ni drugega vzroka, potem ne vem kaj sploh še čakaš? dovolj si stara, dovolj si brihtna, da se premakneš in probaš srečo drugje.
Nimaš kaj izgubit, na koncu se lahko še vedno vrneš domov.

Jaz ti želim vse naj in ne čakaj!
Če sem dovolj brihtna in stara, pol ne rabim nasvetov, ne?

Tak ton me moti. Zato te prosim, da ga v komunikaciji z mano v prihodnje ne uporabljaš več.
Staro 12.09.2006, 21:48
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Lilly, a ti bereš sama sebe?

Ta tvoja paranoja o pokrovitaljstvu lahko prihaja od kod drugod in ne od mene ali kogar drugega na tem forumu. Valjda postaš tukaj zato, da boš slišala še tudi druga mnenja? Al bi rada slišala samo to, kar si želiš? Naslove tega threada je tud "primerjava", če se ne motim...

Osebno me ta debata ni čustveno premaknila niti za milimeter. Bi pa s tvojega gledišča, verjetno bilo bolje, da sploh ne pišem...al ***at ga...sem pač falil temo

Sicer se pa sploh ne poznava in ne vem zakaj bi se sekiral zaradi tebe

Še enkrat, če te sistem omejuje, ne vem kaj sploh še počneš tukaj...pojdi za srečo in to je edino kar ti želim...

Over and out
Staro 12.09.2006, 22:10
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Diferencialna diagnoza... Persil v kombinaciji z Lenorjem...pametni džeki... mešanje dreka...
Neverjetno koliko jeze, stresene na nič drugega kot na drugačno mnenje v neki zadevi. Od nekoga ki je tako prepričan vase in v svoj prav bi pričakoval drugačno reakcijo... Sploh na forumu ki se ga prostovoljno udeležujemo.

Ne bom ponavljal da sem ti tudi jaz v enem od prejšnjih postov zaželel samo veliko sreče pri tvojih načrtih...
Staro 12.09.2006, 22:13
Uporabnik

Ja ja no, sej se vama klanjam. Sam nehta.
Staro 13.09.2006, 01:58
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Iz mojih osebnih opazovanj, pogovorov lahko rečem ,da tisti, ki je res nekaj napdovprečnega in ne povprečnega na svojem področju, izgublja čas v tej naši deželi.
Res je, da nikjer ne piše ,da se drugje po svetu cedi med, hkrati pa je tudi res, da ti tujina lahko na področju ustvarjanje kariere nudi veliko veliko več, če se tudi ti maksimalno angažiraš in vidiš v temu svojo priložnost.
Samo vrednotenje dela, možnosti napredovanja, šolanja itd...so neprimerljive z našimi razmerami.
Lahko bi rekel ,da je to podobno kakor, če si npr. nogometaš v Sloveniji ali pa v kateri drugo državi ( recimor Švedska, Belgija, Nizozemska, Avstrija da o kakšni Italiji niti ne govorim ). Drugi svet.
Nihče ne trdi, da boš v tujini pričakoval 8 urni delovnik, skuhano kosilo, ležanje na kavču in gledanje TV. Daleč od tega. Moral se boš še enkrat, če ne dvakrat več dokazovati. Ampak boš pa za to kasneje vedel, zakaj si to dal skozi ( poznam pa tudi primer znanca, ki dela v Bruslju in je po njegovih izjavah opravljal podobno delo doma, je pa zato dobil 5 krat manjšo plačo. Tujino zanimajo roki, opravljeno delo, ne pa obvezno papir kakor pri nas)
Moje mnenje je takšno ,da so cene pri nas doma daleč previsoke - hrana, elektrika, stanovanja v primerjavi s plačo, ki jo tukaj prejmemo. Bolj kot se gre proti vzhodu, bolj žalostno je ( na misel mi gre še Hrvaška, kjer so ljudje še slabše plačani, zato so pa ponekod stroški - hrana, pijača.... DRAŽJI kakor pri nas. Mogoče je zato tam toliko dela na črno. Kako bo pa človek preživel ).
Trdim tudi, da mi imamo še vedno odlično poskrbljeno za obvezne zdravstvene storitve in zelo zelo poceni.
Glede svojega dela bi lahko dejal, da je cilj naše države oz. njenih vlqadajočih ta, da se na vsakem koncu pobere čim več od ljudi, naj se davki zvišajo, za to, da peščica " voluharjev" živi na njihov račun.
Svoje delo primerjam z delom nekoga na Finskem, Nizozemskem, Avstriji,Švici, Italiji... in lahko trdim, da smo mi navadni reveži. Ja, reveži, ki so najmanj 3 krat manj plačani kot drugje .Celo Estonija nas prehiti. Žalostno.
Na žalost je naš sistem narejen tako ,da ne funkcionira in je popolonoma nemotivacijsko usmerjen v nedelo, namesto v delo. Kadar zaposlen po določenem času spozna, da je najbolje da začne razmišljati, kako bi s čim manj truda ustvaril čimmanj, namesto čim več, potem je res hudo!
Moj zaključek : tisti, ki ima možnosti in želi res dati vse od sebe in mu za svojo kariero ni vseeno, ima pogum, je samostojen, zrel, tisti naj se čimprej spoka iz tega našega gnilega sistema kam drugam.Tukaj samo izgublja čas, živce in pamet. Ne trdim, da v tujini ni borbe, da ne bo hudih časov, ko se boš lahko zanesel samo nase, da je življene poceni in zastonj.Daleč od tega. Trdim pa, da imaš veliko večje možnosti ,da boš kaj naredil iz sebe .kot pri nas.
MMogoče se bo kdo spraševal, zakaj tudi sam nisem odšel v tujino. Odgovoril bom za to, ker je za omenjeno delo veliko veliko zanimanja( super plačano ) in tja na žalost zelo zelo težko prideš " noter".
Ne gre mi še tako slabo, da bi odšel v tujino. Mogoče je to prej slabost kakor prednost, ker, ko enkrat odideš, potem boš naredil vse, da boš tam tudi uspel. Se pap očasi sprašujem in razmišljam, kako bom živel npr. čez 10 let, če se bo trend " balkanizma" še naprej nadaljeval. Takrat bo mogoče za tujino res prepozno in to me skrbi.Da bi ali da bom zamudil priložnost.
No, škoda še, ker sem preveč len in svojih možnosti ne izkoristim maksimalno.Ampak to je pač od vsakega posameznika odvisno, kaj želi imeti od svojega življenja in tukaj sem si pač sam kriv.
Staro 13.09.2006, 11:54
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Mislim, vklopimo malo logike;če bi bilo v vsaki državi, kjer so nižje plače, kot drugod, življenje za ustrezen količnik cenejše, bi to pomenilo, da imajo vse države v bistvu enak standard.

Normalno, da Avstrijci, Italijani, Švicarji..zaslužijo več od nas in bolje živijo.Kot sem napisal, oni so sistem, ki ga imajo gradili desetletja, medtem ko smo mi mutili in eksperimentirali v nekakšnem komunizmu.

Kaj ste res mislili, da bomo vse to nadoknadili v 15 letih, ali kaj..

Značke
primerjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:27.