Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 11.09.2006, 22:15
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434
Privzeto Re: primerjava

Duhec, vem da je blazno "in" zagovarjat kok je Slovenija lepa in krasna in oh in sploh, sam jaz ne pravim, da je drugje Indija Koromandija.

Drugje je samo drugače. In če gledaš povprečne ljudi, ki delajo v restavracijah kot kelnarji ipd., pol se ti ne splača nikamor v tujino it, ker je povsod isto sranje kot tu - če ne še slabše.

Ne govori pa mi, da je isto za visoko izobražen kader, ker vem da ni.
Diskutiramo tule o primerjavah in se dejmo pri tem tud držat enih kategorij služb ipd.

Pa ZDA ni glih stvar za primerjat. Je bolj zahodna Evropa tista, s katero bi se mi moral primerjat. Sej baje smo v EU, a nismo?
Staro 11.09.2006, 22:17
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

V Ljubljani cene stanovanj res letijo v nebo, sploh recimo v primerjavi z mariborskimi.Ok, v MB so nižje plače, ampak toliko nižje, kot je razlika v ceni stanovanj, pa spet ne.

Nazadnje uredil Knez : 11.09.2006 ob 22:30.
Staro 11.09.2006, 22:32
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Jaz ti ne pišem tega, ker je to kao "in" ampak ker to tak čutim. kapiši? pa nisem noben debilen "klen" zaveden slovenceljnček...kar ne pomeni da ne spoštuje svoje države...pa vseeno

ne vem na kakšno izobrazbo ciljaš sama...to kar sem ti pisal za evropo, sem ti pisal za ljudi s podobno stopnje izobrazbe in podobnimi službami (7)...res da imajo višje plače, samo spet ne toliko, da bi to lahko izkoristli...mogoče imam tak krog ljudi, ki ga radi serjemo po naravi...njim tistih par sto euričev na mesec več ne pomaga kaj dosti, ker al imajo predaleč do smučišča, če jih sploh imajo, al pa obratno z morjem in aktivnostmi na morju, kamoli kaka soča itd...pa tud če jim ostane dovolj denarja, spet nimajo dovolj časa, ker so zadeve predaleč in se ne da skakat na "place" čez vikend in za-to potrebujejo dopust...katerega pa je vedno manj na voljo

iz družbe jih je kar nekaj, takoj po študiju odpeketalo okoli, polni sanj...amerika, 2xnemčija, anglija...vsi dobili službe, dva naredila še stopnjo višje...ustvarili familije...ampak 3je so že doma, tisti iz amerike pa se je rajši preselil v avstralijo...bomo vidli kaj bo še z njim...

razlog? tisto kar sem ti opisal zgoraj..."življene" se da tukaj bolj uživat, kot si nekateri sami predstavljate...tam ni toliko druženja, kot tukaj, ni kavic, pijačk, za***ancije...pot na šiht, šiht, pot iz šihta...potem pa ugtoviš, da so kolega tako daleč, da si preveč zmatran, da bi spet "potoval" kako uro in se šel družit...potem je pa tu vikend, pa je treba še nekaj po bajti narest, ker ni zime ne moreš smučat, morje je pa poleti predaleč, da bi kar skočil...in tako gre cajt naprej...

ne rečem, da vsi živijo tako...tako sem to sam razumel in "občutil" na koži kolegov...

jaz mojih užitkov ne menjam in jih imam tukaj na pretek...verjetno se najino "vrednotenje" užitkov ne sklada...če trpiš, pač pojdi...jaz ti želim, da najdeš svoje zadovoljstvo...
Staro 11.09.2006, 22:49
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Duh
iz družbe jih je kar nekaj, takoj po študiju odpeketalo okoli, polni sanj...amerika, 2xnemčija, anglija...vsi dobili službe, dva naredila še stopnjo višje...ustvarili familije...ampak 3je so že doma, tisti iz amerike pa se je rajši preselil v avstralijo...bomo vidli kaj bo še z njim...

razlog? tisto kar sem ti opisal zgoraj..."življene" se da tukaj bolj uživat, kot si nekateri sami predstavljate...tam ni toliko druženja, kot tukaj, ni kavic, pijačk, za***ancije...pot na šiht, šiht, pot iz šihta...potem pa ugtoviš, da so kolega tako daleč, da si preveč zmatran, da bi spet "potoval" kako uro in se šel družit...potem je pa tu vikend, pa je treba še nekaj po bajti narest, ker ni zime ne moreš smučat, morje je pa poleti predaleč, da bi kar skočil...in tako gre cajt naprej...
Če greš zasanjan v tujino, boš itak razočaran. Tko kot pr vsaki drugi stvari, kjer si zasanjan.

Drugač pa pustmo - vsak ma svoje osebne razloge da gre ali pa ne gre v tujino in je popolnoma irelevantno dokazovat, zakaj naj bi blo v Sloveniji boljše. To kar ti v bistvu počneš.
Za ljudi, ki jim je pomemben prosti čas in vikendi in skakanje po Soči ipd., je pač pomembno da jim je to blizu. Vem pa iz lastnih izkušenj, da je 2 uri vožnje ven iz kakega drugega velikega mesta ravno tako ogromno lepih kotičkov in možnih aktivnosti, kot jih najdeš pri nas - od smučanja do plavanja v raznih jezerih in podobno. Samo hotet je treba najt lepe stvari tudi izven Slovenije. Ni Slovenija tak grozen biser, kot mi dopovedujejo že več kot 20 let.

Vem pa da je bogokletno to, kar sem ravnokar napisala. Treba je spoštovat svojo državo ja...

Right.
Staro 11.09.2006, 23:15
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

ni bogokletno....je čist pameten objektiven post.

Paradoksalno, da se je včasu članstva Slovenije v EU, priselilo več ljudi iz starih članic EU v Slovenijo, kot Slovencev v njih.(govorim za države katere nimajo omejitev pretoka delovne sile)
Staro 11.09.2006, 23:16
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Lilly,

Sploh ne...sem pisal pač svoje izkušnje in izkušnje svojih kolegov in ne za-to da bi bolano hvalil svojo dežel...lepi karji so tud drugod, definitivno, zato pa tud rad grem na okoli..domov se pa tud rad vračam...
nisem te mislil prepričevat da je zunaj slabo, tako kot ti verjetno ne nas, kako je vse tukaj v qurcu, a ne?

Upam da ti bo OK zunaj, pa pojdi čim prej, ker mi res deluješ že zagrenjeno in če te plac omejuje, ne vem sploh kaj še čakaš. vrneš se tak al tak lahko vedno...

ampak prvo pa probaj ugotovit al je vzrok te zagrenjenosti samo zaradi načina življenja tukaj al tud kje drugje...ker je če je vzrok v tebi sami in je plac samo izgovor, potem tud tam ne boš zadovoljna...tak to gre
Staro 12.09.2006, 09:08
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a zverina
ni bogokletno....je čist pameten objektiven post.

Paradoksalno, da se je včasu članstva Slovenije v EU, priselilo več ljudi iz starih članic EU v Slovenijo, kot Slovencev v njih.(govorim za države katere nimajo omejitev pretoka delovne sile)
Slovenci smo komot, pa preveč domačinski ljudje, da bi se kar naenkrat nekam selili.Poleg tega situacija v Sloveniji ni tako slaba, da bi morali kar naenkrat nekam it.

Ok, jaz poznam par ljudi, ki so se odselili v Avstralijo.vedno bo kdo šel, država mora biti odprta, v obe smeri..
Staro 12.09.2006, 13:08
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

saj to je point topica...da niti ne živimo slabo.
Staro 12.09.2006, 18:42
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
Objavil-a Duh
Lilly...
ampak prvo pa probaj ugotovit al je vzrok te zagrenjenosti samo zaradi načina življenja tukaj al tud kje drugje...ker je če je vzrok v tebi sami in je plac samo izgovor, potem tud tam ne boš zadovoljna...tak to gre
Jaz si kaj takega nisem upal napisat tako direktno, ker sem si mislil da me boš itak takoj napysdila. No zdej ko je to napisal Duh bi pa dodal, da si njegove besede. Lily, le vzemi v premislek...
Staro 12.09.2006, 19:44
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Arc
Jaz si kaj takega nisem upal napisat tako direktno, ker sem si mislil da me boš itak takoj napysdila. No zdej ko je to napisal Duh bi pa dodal, da si njegove besede. Lily, le vzemi v premislek...
Ja ja, sej vem da je lažje tiščat glavo v pesek pa drugače misleče mal po prstih, kadar kej rečejo proti splošno znanim resnicam.

To kako me starševsko in pokroviteljsko obdelujete je za pričakovat, si pa lahko tak "objektiven" odnos in "neobremenjeno debato" zataknete za klobuk.

Značke
primerjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:29.