Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 07.09.2009, 20:28
bo-bo Uporabnik bo-bo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bo-bo
Član od: Dec 2005
Sporočila: 145
Privzeto Izbira mpeg2, mpeg4 streama po želji uporabnika

Pozdravljeni...

Ali ustvarjalci Vesolja veselja v prihodnosti razmišljate o tem, da bi se dalo
na teh "ultra hudih" Sagemih nastavljati stream (opcija mpeg2 oz. mpeg4).
Nekako zmanjkuje pasovne širine, pa bi si rad na enem komunikatorju izbral mpeg2, na drugem, kjer je manjši televizor, pa mpeg4?

V primeru, da to tehnično v bližnji prihodnosti (recimo pol leta) ni izvedljivo, me pa resnično zanima razumljiva(beri poštena) razlaga, zakaj se tega ne da narediti...
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2009, 20:52
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Izbira mpeg2, mpeg4 streama po želji uporabnika

To narediti se da, saj sta oba kompleta streamov vsaj pri nas dostopna že kar lep čas. Pa se da povsod? So dovolj zmogljive povezave do vseh central?

Na to vprašanje v forumu nismo nikoli prebrali nič uporabnega s strani TK. Vprašanje sem vsaj nekajkrat postavil odkar je mpeg4 aktiven. Dokler mi IPTV dekodira PC in je vse dosegljivo mi to ni pomembno. Če bo izvedena kakšna omejitev pa...

Nekje je napisano, da se vse na bakru seli na mpeg4 - nepotrjeno. Kompresija bo zagotovo ostala, da se bo doseglo tiste bolj oddaljene ...

Trenutno oddajana mpeg2 in mpeg4 nista tako zelo različna, a razlika je opazna na malo večjih ekranih. Predvsem pri kanalih, ki so že na izvoru nekoliko slabši.

Pred 3-4 leti bi se to kupilo brez debate. Danes, ko se tudi ustrezen HD normalno gleda je precej težje sprejemljivo. Se je pa mpeg2 v zdnjem obdobju (dobro leto) precej popravil.
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2009, 21:05
bo-bo Uporabnik bo-bo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bo-bo
Član od: Dec 2005
Sporočila: 145

Rock, hvala za tvoj komentar.
Tudi s tvojimi komentarji sem malo bolje spoznal delovanje IP-tv,
priznam pa, da takega poznavanja IP-tv-ja, kot ga imaš ti, sam nimam.

Me pa resnično zanima, če se bo kdo od tehnikov tule oglasil...
Poizkusiti ni greh....

Nazadnje uredil bo-bo : 07.09.2009 ob 21:10.
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2009, 21:55
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

Citat:
Objavil-a bo-bo Prikaži sporočila
Me pa resnično zanima, če se bo kdo od tehnikov tule oglasil...
Kar malce dvomim, pustimo se pa presenetit s kakšnim odgovorom ala, se ne da, vse na bakru bodo preseljeni na mpeg4 ali podobno.
Staro 08.09.2009, 09:43
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

zakaj pa? če bo v prihodnje "vesolje veselja" v naši mali deželi v "celoti" pokrito z optiko ,hehehe..
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2009, 10:06
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Hm. V cem je fora tega vesolje veselje? Zdaj sem ze parkrat prebral neke cudne komentare.
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2009, 10:13
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Hm. V cem je fora tega vesolje veselje? Zdaj sem ze parkrat prebral neke cudne komentare.
Z vesoljem veselja SiOL oglašuje svoje storitve (NAJboljši internet, NAJboljša telefonija, NAJboljši SiOL TV, NAJboljši filmi ... ).

Zakaj je ta slogan tarča posmeha, mi pa menda ni potrebno pisati
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2009, 10:32
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila

Trenutno oddajana mpeg2 in mpeg4 nista tako zelo različna, a razlika je opazna na malo večjih ekranih. Predvsem pri kanalih, ki so že na izvoru nekoliko slabši.
Z navedeno izjavo se ne strinjam, razen če je z malo večji ekran mišljeno vse nad 15 cm in z na izvoru slabši kanali mišljeni vsi kanali, ki oddajajo šport.

Kakšno je tvoje mnenje o primerjavi kvalitete slike športnih prenosov med analogno CATV in IP TV? In kakšno mnenje o primerjavi kvalitete slike športnih prenosov med MPEG2 - MPEG4?

Moje mnenje je, da so športni prenosi na Telekom MPEG2 komaj gledljivi in na Telekom MPEG4 negledljivi - ne glede ali imaš katodni ali LCD zaslon, ne glede na velikost zaslona, ne glede na različne marketinške tehnikalije, ki jih nalepijo na LCD (motionflow, natural motion, picture enhancement, XY engine, itd.)

Govorim o lastnih izkušnjah - imam analogno CATV, ki jo lahko gledam na LCD ali CRT, imam Telekom MPEG2 in MPEG4, ki ju lahko gledam na LCD ali CRT.

Na Telekom MPEGx je kvaliteta slike filmov, informativnega programa, dokumentarcev sprejemljiva, kvaliteta slike športnih prenosov pa nesprejemljiva.

Zanimajo me vaše izkušnje.

Nazadnje uredil srus012 : 08.09.2009 ob 10:35.
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2009, 12:40
Andrei Uporabnik Andrei ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2009
Sporočila: 166

Včeraj me je vrglo v live in sem za spremembo na svoji 51cm katodi gledal mpeg4. Razliko sem opazil šele ko sem prestavil na ESPN, da sem pogledal collage football. Ampak sem čisto normalno pogledal do konca.
On-topic: To verjetno ne bo možno. Pa ne zaradi tehničnega vidika, ampak ker se bo navaden uporabnik še bolj zmedel.
Najbolj verjetna je 'nepotrjena' verzija da bo na bakru samo mpeg4. V končni fazi se bo tako nekoliko razbremenilo omrežje (bodo nekateri nehali tarnati da samo vključujejo nove uporabnike in nič ne posodabljajo).

Nazadnje uredil Andrei : 08.09.2009 ob 12:43.
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2009, 13:09
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 770

Na 51cm klasični televiziji se že malo pozna razlik med mpeg4 in mpeg2.
Pri 40" LCD-ju pa je razlika ogromna. Ko sem še imel mpeg2 se je dalo šport gledat normalno, sedaj je pa kar malo mučno za oči.

Meni sicer odgovarja mpeg4 samo sliko naj popravijo na vsaj tak nivo, kot je bil z mpeg2. Samo počasno preklapljanje med kanali me ne moti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izbira, mpeg2, mpeg4, streama, uporabnika, želji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zakaj nemški programi preko mpeg2 kockajo?V mpeg4 pa ne? kikus20 SiOL TV 1 14.04.2009 14:37
Mpeg2 vs Mpeg4 Death Paladin SiOL TV 13 16.03.2008 20:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:41.