Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 10.11.2009, 08:49
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Sindikalne delitve

Mislim, da prihaja obdobje,ko se bomo delili ne samo na rdeče in črne, vaše in naše ampak tudi na člane in nečlane sindikatov. Kakor se sedaj gibljejo govorjenja nekaterih sindikalistov-povišanje plač - za člane sindikata- ostali pa kaj ? Torej, če bo štrajk za višjo plačo z strani sindikata in bom jaz delal kaj bo storil član sindikata? Tisto višjo plačo ustvarjajo tudi nečlani sindikata. In kaj se bo iz tega izcimilo ? Kreg med delavci, ustvarjanje razlik- zopet v korist delodajalcev. Zopet sindikalisti nekaj populističnega poizkušajo, morda jim bo celo uspelo- skregati, razdvojiti ljudi.
Staro 10.11.2009, 10:49
bajs01 Uporabnik bajs01 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bajs01
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.085
Privzeto Re: Sindikalne delitve

Hja . Člani sindikata jim plačujejo članarino in so njihovi. Zato se tudi za " njih" borijo. Drugi pa , pa kaj , naj si sami sami izborijo.
Staro 10.11.2009, 11:41
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Zakaj se pa nihče ne bori, da bi imel ti poslansko imuniteto, vse ugodnosti in še plačo
Staro 26.11.2009, 15:31
Uporabnik

Zahteva po 600 evrih minimalne plače je po navedbah Pahorja ta hip pretirana, saj bi njena uvedba čez noč pomenila resno grožnjo gospodarstvu in bi pripeljala do zapiranja delovnih mest, kar pa prav gotovo ni v interesu sindikatov.
__________________________________________________ _______________________
Povečevanje dobička lastnikom pa.
Konec je pametne debate.
Staro 20.12.2009, 03:31
veseljak Uporabnik veseljak ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Naslov: Štajerska
Sporočila: 15

Sindikati so se začeli prestavljati z ene noge na drugo, ko so v Gorenju dobili BRCO V R..IT. in so danes glasni SAMO zaradi grožnje, da dobijo brco.... Kar naenkrat se zavzemajo za višjo plačo, kje so pa bili lani, predlani itd. ko so si eni na račun delavcev talali dobičke. Zakaj niso že takrat zahtevali soudeležbo pri dobičku, kar bi bilo najbolj NARAVNO, saj so dobiček soustvarili tudi delavci
Ker se ponekod množično izpisujejo iz članstva , da bi zadržali članstvo zdaj grozijo, da dobijo "člani" sindikata VEČ denarja v žep. Naj se raje trudijo za VSE in z DELOM povečujejo svoje članstvo !!
Če podjetje NI zmožno plačati teh borih 600€ naj propade, saj tako in tako nima bodočnosti. Životarit se da samo nekaj let potem pa ......
Staro 20.12.2009, 14:31
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

g. pahor ... ... in kdo bi potem delal za meneđerje ?

njihovi pomehkuženi sinovi ali njihove f*kaželjne hčere? ...

veseljak ima prav ... podjetje, ki ni zmožno plačati 600 € delavcev, naj crkne takoj ... ampak, saj ni point v tem, da ni "zmožno" ... ane ...
Staro 20.12.2009, 16:09
Uporabnik

Ne, saj jih umetno držijo nad vodo,ker Slovenci pač delamo, samo da imamo "delo" , kar je bil argument sindikatov in delodajalcev ob odrekanju dobičkom in zniževanju plač.
Staro 20.12.2009, 19:16
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Mislim, da prihaja obdobje,ko se bomo delili ne samo na rdeče in črne, vaše in naše ampak tudi na člane in nečlane sindikatov. ......
Skratka, na člane in nečlane sindikata se je delitev že zdavnaj opravila s tem, ali si pristopil v sindikat in plačal članarino ali ne.
In če nisi v sindikatu je tako kot drugje, kjer nisi član, čisto preprosto, če se ne registriraš v ta ali drug forum, ne moreš pisati v njem!
Če nisi član kluba TUŠ, ne moreš koristiti popustov, ki jih imajo za člane s člansko izkaznico.

Lahko pa vsak dobi vse ugodnosti, če se vpiše. Vprašanje posameznika je le, čemu in kaj bo imel od tega, oz. ali je to za njega kot posameznika zadovoljivo. Če sam ne želi določenih prioritet, bonitet, .... potem naj ne bo fouš drugim, ki jih s članstvom dobijo, pa če so te še tako minimalne. Saj za velike stvari so osnove sindikalisti že včasih,sami pojedli in popili.

Torej, ne gre za delitev, gre samo za to, kdo želi in kdo ne.

Prepričan sem, da si ta stavek interpretiraš popolnoma napačno. Tudi sam sem bil v sindikatu, pa že nekaj časa nisem več. In če bodo člani skozi sindikat pridobili kako korist, že vnaprej vem, da ta meni kot nečlanu ne bo pripadala. Bo pa, ko se bom ponovno vpisal in če ne bom zamudil kaj dobrega tudi zame. Ampak kljub vsemu sem odločen, da se ne bom več včlanil.
Staro 21.12.2009, 08:44
Uporabnik

Ne drži. Ni bilo mišljeno na članstvo v sindikatu-temveč v katerem sindikatu si. Zato sem tudi napisal "sindikatov". To kaj si pa dobil od sindikata, je bilo pa že v preteklosti poudarjeno različno. Bolj ko je bila dejavnost odmaknjena od proizvodno produktivne-dejansko plačane dejavnosti, večje so bile razlike-sicer pa to dobro veš. Tako, da te delitve peljejo v krepko politično polarizacijo-pod krinko sindikata. (Morda bi celo uspela kakšna nova (stara ) Delavska stranka,samo kaj ko je vse že tako zdrobljeno, da se za državo, narod ne briga nihče več. Samo še za všečnost.
Staro 25.12.2009, 20:27
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Mislim, da prihaja obdobje,ko se bomo delili ne samo na rdeče in črne, vaše in naše ampak tudi na člane in nečlane sindikatov. Kakor se sedaj gibljejo govorjenja nekaterih sindikalistov-povišanje plač - za člane sindikata- ostali pa kaj ? Torej, če bo štrajk za višjo plačo z strani sindikata in bom jaz delal kaj bo storil član sindikata? Tisto višjo plačo ustvarjajo tudi nečlani sindikata. In kaj se bo iz tega izcimilo ? Kreg med delavci, ustvarjanje razlik- zopet v korist delodajalcev. Zopet sindikalisti nekaj populističnega poizkušajo, morda jim bo celo uspelo- skregati, razdvojiti ljudi.
Glej, jaz sem na firmi član sindikata. Kar pomeni da plačujem članarino in sem tudi na sploh kar dejaven v naši celici, da se tako izrazim. Če torej kaj dosežemo, bo sadove mojega dela užival tudi nekdo ki ni v sindikatu in ki je totalno nedejaven, ter se včasih iz vsega skupaj tudi roga! A ko pa sindikat kaj doseže v njegovo dobrobit, pa nima čisto nič proti!

Se ti torej zdi to fer in pošteno? Zakaj bi rezultate mojega dela torej pobiral nekdo z dvakrat večjo plačo od mene, plus tega da ne plačuje niti članarine? Sori, meni se to ne zdi prav in zato se mi zdi čist ok, če bi večina pridobitev sindikata veljala samo za člane!

Značke
delitve, sindikalne

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:01.