Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 21.06.2010, 21:22
FCB Uporabnik FCB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 233
Privzeto help črn zaslon

Namreč danes sem hotel namestiti Service pack 1 (beta) za windows 7, pa sem imel nameščen slovenski languague pack in sem ob namestitvi sp1 dobil sporočilo, da moram odstraniti slovenski languague pack in ponovno zagnati namestitev. Tako sem tudi storil in odstranil slovenski languague pack in ob sporočilu, da naj ponovno zaženem sistem (restart) to tudi storil. Ko pa se je računalnik ponovno zagnal sem bil pa neprijetno presenečen ob tem, da sem dobil ČRN ZASLON!!!!!!!! Skratka, OS se je naložil, a na ekranu je pa samo miškina puščica na črni podlagi!! Kaj naj storim? Tudi v safe modeu je isto!

Prosim za pomoč.
Staro 21.06.2010, 21:53
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: help črn zaslon

Zakaj se pa nalaga beta service pack. Redno posodabljaš in to je to.
Staro 21.06.2010, 22:03
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Zakaj se pa nalaga beta service pack. Redno posodabljaš in to je to.
sej maš prav, mal sm za*ebal, ampak sem že rešu zadevo s pomočjo namestitvenega DVD-ja Windows 7, dal sem samo system restore pa sedaj dela

samo kaj bi pa bil vzrok za to mi pa ni jasno
Staro 23.06.2010, 21:05
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

beta verzija
Staro 23.06.2010, 22:41
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
beta verzija
vem, da je SP1 za sedaj samo v beta verziji, samo sej ga sploh še nisem namestil...

črn zaslon mi je nardilo po odstranitvi slovenskega languague packa. Takrat ko sem moral ponovno zagnat računalnik.
Staro 23.06.2010, 23:23
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

osebno se okol tega ne bi preveč sekiral
windows 7 je kljub temu,da je bolj stabilen od viste,še vedno več ali manj v razvojni fazi
tam nekje okrog sp3 bo najbrž dosegel stabilnost xp-jev,ki pa so tudi imeli težave s slo packom,sicer ne tko očitne,le sistem je bil delno v angleščini,delno v slovenščini,razen če si ob vsaki posodobitvi ponovno nameščal slo pack

če ravno ne gre za kako strojno napako,je najbrž "povozilo" kako dll datoteko,ki bi se morala naložit iz sistem restorja,pa te je razveselil črni zaslon (modri zaslon je baje preteklost)

sp1,četudi je še v beta verziji,nekaterim z angleškim sistemom deluje čist uredu
smo pač srečkoti
Staro 23.06.2010, 23:33
Pripravnik

ja sej jst bi naložil sp1, samo kaj ko moram odstrant slo languague pack, pa zdej si ne upam več, da ne bo spet kakšen črn zalon!

Kaj pa, če je krivo to, da imam tudi office 2007 v slo jeziku, pa če sem odstranil sisitemski pack za slo jezik..?? Pa je morda tu vzrok tudi za to, da ne morem namestit sp1??

Drugač imam pa zadnje čase zelo velik problemov s sedmico!! Bilo je vse ok, sedaj pa kar naenkrat zmrzne, pa to nonstop! Pa zmrzne celo raziskovalec, pa explorer 8, pa skratka vse!!! Pa sem nanovo namestil komplet OS, pa še vedno zmrzuje! Zato pa sem hotel namestit sp1, čeprav berem, da so v sp1 samo upedate-i, ki jih dobiš z rednim posodabljanjem...
Staro 24.06.2010, 15:33
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664

Če ti zmrzuje je lahko vzrok kje drugje. Virus, odpovedovanje kakšne komponente, pa še kaj bi se lahko našlo. Windowsi in office sta pa dva različna programa in Slo pack je eden za eno drug za drugo. Tudi če odstraniš enega, drugi deluje.
Staro 24.06.2010, 16:33
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

je rambo vse povedal
prečekiraj komp z av (deep scan).pa naloži kak program za diagnostiko in ga seveda poženi
Staro 24.06.2010, 17:58
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Če ti zmrzuje je lahko vzrok kje drugje. Virus, odpovedovanje kakšne komponente, pa še kaj bi se lahko našlo. Windowsi in office sta pa dva različna programa in Slo pack je eden za eno drug za drugo. Tudi če odstraniš enega, drugi deluje.
to že, ampak sedaj sem najprej odstranil slo pack od offica in šele nato od sistema, pa je blo vse ok, torej brez črnega zaslona, tako da sem lahko namestil SP1

Značke
črn, zaslon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Rdeč zaslon samsung2009 Tehnična pomoč 0 21.05.2009 21:30
Črn zaslon Daltonbrother Računalništvo in internet 5 01.03.2009 20:49
bel zaslon v flashu the_nfscarbon_guy Računalništvo in internet 2 05.01.2008 08:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:43.