Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 13.10.2011, 13:14
gela Uporabnik gela ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2011
Sporočila: 1
Privzeto Re: Amaterske dramske skupine - teksti

Citat:
Objavil-a veseli_prlek Prikaži sporočila
Pozdravljeni!
V Sloveniji se zadnje čase spet bolj uveljavljo amaterske gledališke skupine in tudi sam sem član takšne skupine. Priravljamo (tako kot verjetno večina ostalih) KOMEDIJE , saj pri publiki najbolj ˝vžgejo˝ in so najboljše sprejete.
Žal pa (po mojem mnenju) v Sloveniji ni veliko dobrih in kvalitetnih beseidl - tekstov iger ki bi se lahko igrala na ljudskih (vaških) odrih. Večina predstav je dokaj zahtevnih, če jih pa sam gledam pa si mislim: v bistvu mi ta ˝visoki˝ humor ni kaj posebnega.
Zato grem veliko rajši pogledat kakšno predstavo za katero si je besedilo napisala sama amaterska skupina (npr. kakšen izmed članov). Tudi sam pišem takšne dramske komedije.
Zato bi bilo fajn, če bi se javilo čmveč amaterskih dramskih skupin im bi si lahko izmenjali dramska besedila, izkušnje, se dogovarjali za predstave v krajih ( gostovanja) in bi bili bolj povezani , saj v tem uživamo
Sem članica dramske sekcije. Zanima me ali je možno dobiti kakšna besedila. Za letos smo že izbrali. Rabimo za drugo leto. Če vas zanima kaj lahko zamenjamo mi se oglasite.
Staro 31.10.2011, 14:13
lifetrade Uporabnik lifetrade ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lifetrade
Član od: Oct 2011
Sporočila: 8

Mene pa zanima kje se lahko včlaniš v kakšno od teh skupin?
Staro 02.01.2012, 13:13
Sunshine 77 Uporabnik Sunshine 77 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 25
Wink Re: Amaterske dramske skupine - teksti

hejla.....js pa sm pršla to pogledat k zelo rada pišem besedila in nemara zelo dobro.če rabite kaj novega in kaj zanimivega mi lohku pišete....
Staro 02.01.2012, 16:13
nikaxx Uporabnik nikaxx ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012

živijo!
Mi v naši vasi smo se tudi sestavili za eno dramsko skupinico. Imamo za enkrat le eno igro 3 sestre. Ker je to naša prva igra bi radi malo večjo izbiro iger da izberemo eno res dobro, zato bi prosila če lahko kdo pošlje kako dramsko besedilo, ali pa pove kje bi se kaka dobra igra našla- v kaki knjigi?
hvala =)
Staro 27.06.2012, 13:03
janab Uporabnik janab ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2012
Privzeto Komedije

Iščemo nova besedila za igre - komedije, ki naj bi jij amaterska gledališka skupina igrala. Prosim, naj se javi kdo, ki bi lagko izmenjal besedila. Hvala...
Staro 09.11.2012, 00:12
mare14 Uporabnik mare14 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2012

pozdravljeni.
sem iz okolice Škofje loke in v naši vasi smo se skupaj zbrali mladi v želji da bi uprizorili kakšno igro in s tem tudi popestrili dogajanje v naši vasi(v naši vasi se ne dogaja skoraj nič) kot prvo smo uprizorili Županovo Micko in vsi so bili zelo navdušeni. sedaj pa imamo problem ker ne najdemo tekstov za igre saj sploh ne vemo kje bi se lotili iskanja. zato bi vas prav vse lepo prosil če bi nam lahko priskočili na pomoč in nam posredovali tekst kakšne veseloigre. Obljubim da vam ob prvi priliki vrnemo uslugo
Lep pozdrav

Mare

Značke
amaterske, dramske, predstave dramska teksti, skupine, teksti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:52.