Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 13.08.2006, 14:30
3nity Uporabnik 3nity ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce 3nity
Član od: Nov 2001
Naslov: Sm se nehala iskat, ker je itak BV
Sporočila: 21.664
Privzeto Re: čiščenje avtomobila

perem ga, ko se mi da :D, drugače ga brat umiva.
zunaj približno 30 min,
znotraj enako.
polirala ga še nisem
The kind that makes devils cry
Staro 13.08.2006, 15:03
metamorf Uporabnik metamorf ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce metamorf
Član od: May 2003
Sporočila: 19.404

Avtopralnica zunaj. Znotraj tam enih 20 minut, plus sušenje gumijastih tepihov kakšno uro. Vsake pol leta enkrat

Vse napisano je zgolj moje osebno mnenje.
Staro 13.08.2006, 16:03
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479

Citat:
Objavil-a GiGi
Najprej, avtov ne vozim v avtopralnico niti sredi najhujše zime predvsem zaradi krtač in raznih frajerjev ki ti pred pranjem spirajo z avta prah in blato s profesionalnim kerherjem na 200+ barih pritiska, ko pa ti olupi lak pa ni on nič kriv...

Torej:

Standarno da ga zunaj in da se mi mudi:
-spiranje
-šamponiranje pripročam Armorall Wash&Wax
-spiranje
-brisanje/sušenje z jelenovo krpo

cca 30min-45min odvisno al je treba še mrčeš strgat oz odmakat.

Noter pa odvisno ali z vodnim(cca 30min+sušenje+15min z mazanje armaturke in brisanje šip) ali kr suho(10min sesanje+15min brisanje stekel in armaturke)

Poliranje cca 2h od začetka do konca, ampak se splača.
-avto v senco
-temeljito operem z šamponom brez voska (Armorall Heavy duty ali Wash) in posušim
-polir pasto odvisno od starosti laka različno abrazivno pasto(uporabljam Sonax "nano") vendar raje manj kot več in z mašinco ki sem jo kupil v Merkurju za dobre 3kSIT spoliram nato ročno obrišem avto s suho krpo ter nanesem katerega od nemesnkih voskov(to predvsem zato da odstraniš še zadnje delce polirne paste ki so mogoče ostali še kje na pločevini). Dokler se je še dobil Armorall tekoči vosek v pumpici tistega če ne pa se dobi sedaj tudi Sonaxov podoben ali pa kateri drugi vosek. Razlika med tekočim na pupico in navadnim je predvsem v času ki ga porabiš za nanos in je pri tistem na pupico krajši za vsaj 50% če ne več.
-zadnji korak je da se sekiraš za vsak prahec ki ti pade na avto po tem ko si vložol kaki dve uri dela da si ga spravil tako daleč ali pa to kar se je zgodilo meni da je bil avto naslednji dan udeležen v prometki
Postopk čiščenja maš skor tak kot jst
-Namakanje: avto 2* spereš z vodo - na vsake 5 min (oz. odvisno kolk hit se suši), lohk uporabš tud mal šampona (če uporabčjaš šampon, ga ni dobr pustit, da se posuši
-Ko so ptičji dreki in mušice fajn namočene, v "lampar" zliješ šampon (tud jst uporablam Wash&Wax, sam pol ni dobr polirat) in na filaš z vodo
-Avto spucaš z gobo (ne sme bit groba) namočeno v šampon, kjer so ptičji drekci ipd. res zasušeni gor, mal bol podrgneš
-Spereš z vodo
-Na konc pa z vlažno jelenovo kožo obrišeš cel avto - s tem preprečiš, da bi na avtomobilu ostale lise kaplic posušene vode

Avto je med čiščenjem najbolje imeti na soncu oz. pločevina se ne sme preveč segret, ker otežuje čiščenje.

Tud s tem se strinjam, da avto ni najbol peljat v avtopralnco, ker ima tist wap pod visokim pritiskom in brez problema ran barvo. Vse skp nardijo tud bl na hit, tko da je tist dnar bol pršparat pa si mal cajta vzet.
Staro 09.05.2010, 23:49
Daffodil Uporabnik Daffodil ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 4

Čiščenje zunanjosti avtomobila običajno prepustim kr avtopralnici, notranjosti pa se vedno lotim kar sam. Priznam, da mi to običajno vzame kr dobro uro. Najprej se lotim čiščenja prahu....običajno z raznimi antistatčnimi krpicami, za težko dostopne predele (zračniki, radio in gumbi za ventilacijo, klimo, reže pri prestavni ročici) uporabljam eno zadevo, ki je podobna plastelinu (imena verjetno ne smem napisati) ampak potegne ven res vso umazanijo. Zadeva je zelene ali modre barve, zapakirana v lončku ali zop-lock vrečki, dobi pa se jo na Petrolu, Mercatorju....No, potem pa prde še sesanje, ki pa tudi traja kar lep čas Veliko časa posvetim tudi čiščenju notranjosti stekel.

Značke
avtomobila, Čiščenje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:57.