Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 10.03.2008, 20:41
Burja Uporabnik Burja ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 12
Privzeto Tiskalnik - samo moj

Kaj vse se človeku ne zgodi ...

Pridem domov s fotoaparatom polnim svežih fotk in se jih spravim tiskat - popolnoma dobronamreno. Prižgem tiskalnik in očitno je bila na čakanju še slika - in to gole ženske. Okej meni ni bilo nič jasno, zadevo sem lepo zraven tiskalnika (predvidevam da si je mlajši brat tiskal ovitke za zvezke?! ) in začnem tiskati svoje fotke. Seveda je nekdo porabil VSO barvno kartušo - jaz pa jutri nujno rabim svoje natisnjeno.

Tiskam kar dosti, pravzaprav imam celo sobo polepljeno z raznimi fotografijami ipd... Odločila sem se, da si bom kupila svoj tiskalnik, in tukaj bi potrebovala kakšen izkušen nasvet. Slišala sem, da ima HP neko tehnologijo, ki drastično zmanjša porabo barve pri tiskanju, kar je velik plus. Ima kdo izkušnje s serijo Officejet pro? Gledala sem cene na bolhi in našla tegale.

Skratka vsak nasvet dobrodošel, zdaj grem pa tiskat h kolegici.
Staro 10.03.2008, 21:38
jack Uporabnik jack ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce jack
Član od: May 2001
Sporočila: 2.672
Privzeto Re: Tiskalnik - samo moj

Pozabi na tiskalnik in tiskaj fotografije raje preko spleta www.digifot.com cena fotografije 0.15 EUR

Ceneje ti ne bo uspelo tiskati doma. Doma pa si anbavi črnobeli laser in konec.
Staro 12.03.2008, 17:20
Novinec

No naj najprej rečem, da tiskalnika še nisem kupila. Mogoče se bi res splačalo tiskat takole prek spleta, ampak sem zeloo neučakana. Koliko dni pa traja povprečno, da dobiš fotke? A4 printi tudi niso ravno poceni in v takšnem primeru se mi absolutno bolj splača kupit tiskalnik, plus še moji neučakanosti bi bilo zadoščeno.
Staro 13.03.2008, 21:28
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Ima jack prav. Nobeno domače tiskanje slik ni niti približno tako poceni kot, če daš tiskat slike preko spleta. Že res da nimaš slik takoj pri roki, ampak, če pomisliš, da bi imela čr/be laser, bi ga imela čisto in le za sebe. Kajti verjetno ga nihče ne bi več uporabljal, ker ne bi mogel tiskati barvnih odtenkov.
Ni problem v ceni in nabavi tiskalnika, drage pridejo kartuše, katere moraš potem prepogosto menjati, posebej, če ostali, ki jih ne kupujejo niso obremenjeni s temi stroški.
Staro 16.03.2008, 20:01
Novinec

OK zadeva seveda ni popolnoma zastonj, tega se zavedam. Ampak kljub vsemu imam namen onemogočiti dostop ostalim družinskim članom. Nenazadnje imamo še "star" tiskalnik. Sicer pa lahko še vedno odstranim barvne kartuše in jih skrijem pred "nepridipravi".
Staro 18.03.2008, 12:52
Mojster

Boljše kot jemanje kartuš ven in vstavljanje noter kadar ga potrebuješ, je namestitev stikala za vklop - s ključavnico. Če res noben pogovor ni uspešen.
Staro 18.03.2008, 13:42
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ce mene vprasas je najcenejsa resitev ta, da imas vedno nekje skrite rezervne kartuse. In da z odstranjevanjem svojih po koncanem tiskanju prisilis svojega brata, da stori enako.
Staro 18.03.2008, 13:57
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Tamalga udari po žepu.
Staro 18.03.2008, 20:11
Pirotehnik Uporabnik Pirotehnik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 265

js MOČNO priporočam tale tiskalnik: HP Photosmart C8180... kupil pred kratkim in sem ZELOOOO navdušen... fotke so takoj, scan je kvaliteten, ma možnost wireless in žičnega priklopa na mrežo itd...

In fotke printa v zlo dobri kvaliteti...
Staro 19.03.2008, 00:41
Mojster

Hojla, ne gre se za varčnost, lepoto tiska, ampak lastnici tiskalnika mlajši družinski član izprazni kartuše, potem pa čaka, da prinese nove. Vmes ne pokaže nobenega interesa v sodelovanju pri kritju stroškov. V tem je poanta in problem.

Značke
moj, samo, tiskalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
drzava v drzavi....(cerkev in denacionalizacija) čudežni Religija in filozofija 465 25.06.2007 10:39
Stari znanci policije (Casiraghi) yamamoto Slovenija 79 26.02.2007 08:56
10 planet je v resnici samo 10. "skala" od sonca... twarlock Znanost in okolje 18 01.05.2006 12:09

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:09.