Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 04.04.2008, 17:40
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Samo za moške voznike

Eno uro že googlam, pa ne najdem podatka o tem, koliko je udeležencev v prometu po spolu in koliko je povzročiteljev prometnih nesreč po spolu.

Dokler ne bomo tega dvojega našli, je vse osebno mnenje.

Moje mnenje je, da ženske nimajo tolikšne prostorske zaznave(izhaja iz pradavnine) kot moški in da ima povprečen moški več interesa za tehnično plat vožnje in avtomobilov.

Zaradi tega se povprečen moški bolje obnese na dirkališču, v cestnem prometu ga znajo druge negativne lastnosti kot je želja po adrenalinu, nestrpnost ipd. pripeljati v več kritičnih situacij kot povprečno žensko voznico. Čeprav zna kritične situacije reševat bolje, zaradi kvantite le teh več moških povzroči hujšo prometno nesrečo, medtem ko ženske večkrat le zvijajo pleh.

@Slowhand: Dober post. Kriva je država, ker takšne razmere na slovenskih cestah dopušča. Po znanem receptu se lotevajo kurative namesto preventive.

Ampak brez skrbi, z novim ZVCP se bo vse rešilo.
Staro 04.04.2008, 18:47
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Trditev, da je več povzročiteljev nesreč moških, izhaja iz pogostih policijskih poročil.
Navajam eno
klikni
Staro 04.04.2008, 19:31
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208

Bo kar držalo,da je več moških povzročitelejv prometnih nesreč,saj je tudi več moških voznikov kot voznic.Takšno je namreč moje mnenje,ki temelji predvsem na predvidevanju.
Staro 04.04.2008, 23:43
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Ne, ne, ne...

Vec moskih je v nesrecah udelezenih zato, ker se samo izogibajo zmesanim zenskam, ki nepravilno vozijo, in se tako potem zaletijo raje v drugega moskega, kot v zensko. Kavalirji pac.

Tko da so v resnici zenske krive.

Staro 04.04.2008, 23:49
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a summer Prikaži sporočila
btw...danes zjutraj sem enega voznika spustila iz stranske na glavno cesto...povdarjam enega...in tip za mano, je začel trobit in mahat z rokami, kot da je pravkal ušel iz psihiatrije........jaz sem sicer preko ogledala skomignila z rameni in vprašala kaj je narobe, po tem izbruhu, ampak ni bilo več odziva....skratka....ljudje so ob 6 zjutraj zeloooooooooo živčni
To ni še nič, poskusi zadevo naredit popolne v rush hour... to so potem verjetno tisti, ki obvladajo fiziko.
Staro 04.04.2008, 23:50
Veteran

Citat:
Objavil-a Smaug Prikaži sporočila
Tezko Katrin, tezko. Saj ce ne bi zivela v istem mestu bi ti se nekako lahko dal za prav. Tako pa...
Ne, ne, jaz sem sto posto do amena prepričana v to. Verjemi mi.
Staro 04.04.2008, 23:54
Veteran

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
Eno uro že googlam, pa ne najdem podatka o tem, koliko je udeležencev v prometu po spolu in koliko je povzročiteljev prometnih nesreč po spolu.

Dokler ne bomo tega dvojega našli, je vse osebno mnenje.

Moje mnenje je, da ženske nimajo tolikšne prostorske zaznave(izhaja iz pradavnine) kot moški in da ima povprečen moški več interesa za tehnično plat vožnje in avtomobilov.
Đizus, na Statističnem zavodu RS je povezava na Policijsko stran s temi statistikami za vsako leto do 1991 leta nazaj.
Ah, je že Freya uredil še dobro da imamo ženske, ki kaj najdejo na forumu

Me pa zanima več o tisti pradavnini...
Staro 05.04.2008, 01:37
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

Slika realnega vsakdana; moski nacnemo debato o tem, kako je nas spol boljsi v necem (recimo sraufanju masin starih Golfov), nakar se neznejsi spol MORA vmesati v debato, rezultat tega pa je jasen - moski se moramo nakoncu opravicevati, ker smo spljoh naceli temo (za kar smo prej zmotno mislili, da se zensk ne tice), se opravicevati, ker smo spljoh upali pomisliti, da smo v necem boljsi od zensk in potem pospravljati hiso se najmanj dva meseca, da nam to nehajo metati naprej vsak (ne)primeren trenutek.
Seveda je pri tem kristalno jasno in neoporecno, da se ne razumemo v kuhanje, modo, vzgojo otrok, pospravljanje, stil, ples, 8 urne obiske shoping centrov in fantasticnosti zadnje romanticne nanizanke, ki jo je kupila komericalna televizija (to name just a few).

Zenske znajo vse, moski smo jim pak enakovredni v dolocenih (nepomebnih) stvareh, ostalo pa tako ali tako ne razumemo
Staro 05.04.2008, 08:31
Veteran

Sedaj bom govorila zase, ampak načeloma je narava mojega strokovnega znanja taka, da vem, da je "ločevanje nagnjenosti do določenega znanja po spolu" popolnoma neumestno. Zato dobim pike tudi ko ženske spravijo skupaj podobne umotvore ne samo moški
In se načeloma nikoli ne spuščam v tako debato, ki si jo nakazal. Vzame preveč energije. Je pa zanimivo, da nikoli nihče ne debatira, v čem ste slabši in kako to spremeniti. Imam občutek, da ste moški blazno samozadovoljni s tem, da se ne razumete v pospravljanje, kuhanje, vzgojo otrok in podobna dela in da ste nam z velikim veseljem prepustili v kao večje vedenje o tem...
Staro 05.04.2008, 11:55
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
Sedaj bom govorila zase, ampak načeloma je narava mojega strokovnega znanja taka, da vem, da je "ločevanje nagnjenosti do določenega znanja po spolu" popolnoma neumestno. Zato dobim pike tudi ko ženske spravijo skupaj podobne umotvore ne samo moški
In se načeloma nikoli ne spuščam v tako debato, ki si jo nakazal. Vzame preveč energije. Je pa zanimivo, da nikoli nihče ne debatira, v čem ste slabši in kako to spremeniti. Imam občutek, da ste moški blazno samozadovoljni s tem, da se ne razumete v pospravljanje, kuhanje, vzgojo otrok in podobna dela in da ste nam z velikim veseljem prepustili v kao večje vedenje o tem...
Hmm.To sploh ne drži,da smo moški samozadovoljni zaradi takih zadev kot jih navajaš.Na tvoje persenečenje,je ogromno moških ,ko počnejo ravno to,za kar jih obsojaš,da naj ne bi počeli.Pa se zato še noben moški ni pritožil,da mora delati take stvari poleg službe seveda.Ženske pa kar naprej jamrajo,kako da so obremenjene še z družinskimi opravili,poleg kariere.

Značke
moške, samo, voznike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Kako pa kej faks (2. del)? sadie_007 Izobraževanje in šola 435 16.10.2008 22:19
10 planet je v resnici samo 10. "skala" od sonca... twarlock Znanost in okolje 18 01.05.2006 12:09
Uporabljamo samo 10% možgan? twarlock Znanost in okolje 75 23.03.2006 23:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:49.