Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 15.07.2008, 22:06
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479
Privzeto Nov računalnik ne dela..

Pri elektronika.si sem naročil naslednje komponente:

- MATIČNA PLOŠČA: GIGABYTE GA-EP45-DS4 (http://www.elektronika.si/product_in...roducts_id/928)
- GRAFIČNA KARTICA: Sapphire Radeon HD4870 512MB (http://www.elektronika.si/product_in...oducts_id/1860)
- PROCESOR: Intel Core 2 Quad Q9300 (http://www.elektronika.si/product_in...roducts_id/125)
- TERMALNA PASTA: NOCTUA NT-H1 (http://www.elektronika.si/product_in...oducts_id/1376)
- NAPAJALNIK:Corsair 620W (http://www.elektronika.si/product_in...oducts_id/1119)
- HLADILNIK PROCESORJA: SCYTHE Infinity MUGEN SCINF-100 (http://www.elektronika.si/product_in...oducts_id/1310)
- DVD ROM: SATA2 Pioneer DVR-215DBK (http://www.elektronika.si/product_in...roducts_id/137)
- OHIŠJE: Thermaltake Shark VA7000BWA
- TRDI DISK: SATA2 WESTERN DIGITAL 320GB 16MB (http://www.elektronika.si/product_in...products_id/42)
- RAM POMNILNIK: CORSAIR DOMINATOR 4096MB (http://www.elektronika.si/product_in...roducts_id/882)

Danes sem vse komponente dobil, počakal še dva kolega in skupaj smo se spravili sestavljat mašino (preden nadaljujem: sestavljali smo počasi, previdno, če slučajno kaj nismo znali, smo pogledali v navodila. Vsi smo imeli že opravka s sestavljanjem računalnikov, tako da nam to ni tuje).
Na koncu smo še enkrat preverili kable, napajanje, možnost kratkih stikov, hlajenje (hladilnih/pasta pravilno nameščena).. in zadevo prižgali. Od tega trenutka naprej
se računalnik prižge za 3-5s in restarta
(to se potem ponavlja).

Torej:
Ko prižgem računalnik, se po 3-5 sekundah restarta med tem pa:
- se na ekranu nič ne pojavi (niti bios)
- računalnik ne spusti nobenega piska (zvočnik na plati priklopljen)
- utripajo vse lučke po spisku
- Ventilatorji naprocesorju, ohišju, grafi in napajalniku delajo (tistih 5 sekund)
- Nič ne smrdi po zažganem
- Nič ni videti poškodovano
- Resetirali smo bios (biosa sploh ne pokaže - skoz je črn zaslon)
- Za 2 min. smo ven vzeli baterijo, jo dali nazaj, spet isto..
- Vzeli smo ven RAM-e, prižgali računalnik in spet ista zgodba, le da je sedaj računalnik piskal (kar je pravilno).
- Vzeli smo ven grafično kartico, spet ista zgodba
- Izklopili smo diske, ista zgodba..
- Na koncu smo (po predlogu prodajalca, ki dela na elektronika.si) plato, procesor+hladilnik, ter grafično vzeli iz ohišja, postavili na mizo (jo prej izolirali) in priklopili (če bi slučajno ohišje povzročalo kratke stike).. računalnik se je odzival isto, kot zmeraj (3-5s "deluje" in na to restarta).

Poklical sem še dva kolega, ki imata tudi dosti opravka z računalniki, pa nobenemu ni bilo jasno, kaj bi bilo lahko narobe - le okvara strojne opreme. Nameščeno/zvezano je bilo vse prav, računalnik bi moral delati.

4 ure se nas je 5 komadov ukvarjalo z računalnikom (vse smo 20* preverili, brali navodila - kaj pomenijo lučke, piski, restartanje) in na koncu ugotovili, da je skoraj 100% zanič procesor.

Prodajalec, ki dela pri elektroniki je rekel, da je možnost, da komponente niso kompatibilne.

Ponavadi pride do takega restartanja takrat, ko na matično ni priključen ventilator procesorja (zaradi pregrevanja - varnost).
V mojem primeru se ni nič grelo.

Kako je mogoče, da nove komponente ne delujejo?
Nočem paničarit, vendar se mi še nikoli ni zgodilo, da mi ni delala nova komponenta. Vse komponente so nove, dovolj zmogljive (napajalnik), zato bi moralo normalno delati.

Jutri pošlem nazaj pod garancijo (procesor, plato, rame - just in case)..

PS: da ne bo kdo mislil, da imam kaj povedat čez to spletno trgovino. Prodajalec/serviser, ki je tam zaposlen, je prijazen, nudi pomoč in daje nasvete.
Staro 16.07.2008, 02:02
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Nov računalnik ne dela..

Po moje ste ga biksnil v tistem šopu diod, ki pride iz sprednje plošče računalnika na matično ploščo. Če tam en kabel date napačno gor, se naredi enako kot se je vam, ali pa je mašinca čisto mrzla. pri meni piše: System Panel Header.

http://jure.streznik.org/server/marko/maticna.jpg
Staro 16.07.2008, 07:11
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

hm,mogoče maš pa preveč zatemnjen monitor in biosa ne vidiš...
hecna napaka,vendar sem že enkrat to mel priliko sprobat (pa mal vroče mi je ratal,ker komp ni bil moj,pa upgrade biosa sem prvič delal,pa nisem bil glih zihr,če bo ratal)

si poskusil delovanje samo s plato,ramom in grafikuljo ?
pa zna bit prej kaj narobe z grafično,kot pa z ostalimi komponentami..
plato bi kar izločil (jo stestirajo pred pakiranjem,pa tud zapiska,če daš rame ven),da bi bil nov procesor (origonalno zapakiran) fuč še nisem slišal (možnost sicer obstaja),rami so pa že bolj pokvarljiva roba (ćeprav corsair ni ravno podjetje,ki bi škart robo prodajalo) oz.veliko bolj verjetno nekompatibilni s plato

tipkovnice in miške pa ne omenjaš - tudi tukaj je lahko kaj narobe....
pa sploh prideš v bios ?
na moji tipkovnici moram najprej pritisniti tipko za aktiviranje funkcijskih tipk,pol stisnit f2,da pridem v bios...
je treba zlo pohitet,če odklopim disk in je komp brez sistema se resetira (tako kot tebi)...
šele ko sem v biosu odkljukal automatic restart on sistem error se mi prikaže biosov post (izpis podatkov o matični,ramu itd.) in na koncu javi,da ni sistema....

Nazadnje uredil Slowhand : 16.07.2008 ob 07:27.
Staro 16.07.2008, 08:04
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Po moje ste ga biksnil v tistem šopu diod, ki pride iz sprednje plošče računalnika na matično ploščo. Če tam en kabel date napačno gor, se naredi enako kot se je vam, ali pa je mašinca čisto mrzla. pri meni piše: System Panel Header.

http://jure.streznik.org/server/marko/maticna.jpg

Nwem zakaj si obkrožil to, ker nima veze s temi doidami in kabli - pridejo drugam.
Staro 16.07.2008, 08:08
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
hm,mogoče maš pa preveč zatemnjen monitor in biosa ne vidiš...
hecna napaka,vendar sem že enkrat to mel priliko sprobat (pa mal vroče mi je ratal,ker komp ni bil moj,pa upgrade biosa sem prvič delal,pa nisem bil glih zihr,če bo ratal)

si poskusil delovanje samo s plato,ramom in grafikuljo ?
pa zna bit prej kaj narobe z grafično,kot pa z ostalimi komponentami..
plato bi kar izločil (jo stestirajo pred pakiranjem,pa tud zapiska,če daš rame ven),da bi bil nov procesor (origonalno zapakiran) fuč še nisem slišal (možnost sicer obstaja),rami so pa že bolj pokvarljiva roba (ćeprav corsair ni ravno podjetje,ki bi škart robo prodajalo) oz.veliko bolj verjetno nekompatibilni s plato

tipkovnice in miške pa ne omenjaš - tudi tukaj je lahko kaj narobe....
pa sploh prideš v bios ?
na moji tipkovnici moram najprej pritisniti tipko za aktiviranje funkcijskih tipk,pol stisnit f2,da pridem v bios...
je treba zlo pohitet,če odklopim disk in je komp brez sistema se resetira (tako kot tebi)...
šele ko sem v biosu odkljukal automatic restart on sistem error se mi prikaže biosov post (izpis podatkov o matični,ramu itd.) in na koncu javi,da ni sistema....
Zaslon ni preveč zatemnjen - mi je na prejšnjem računalniku delal normalno.
Ne moreš pridt v bios - računalnik se prižge za max. 5s in biosa sploh ne pokaže.
disk in miško sem imel priklopljeno, samo nimaš kaj klikat..

edina možna moja napaka je naslednja:
na drugem forumu mi je nekdo odgovoril, da je imel isti problem, ko hladilnik ni bil pravilno gor.

Jaz sem kupil drug hladilnik, ki je kompatibilen s podnožjem, vendar ga je ZELO, ZELO težko gor dat.
Prav tako je težko gor dat original hladilnik.

Ena nogica (ki drži hladilnik na plato) se ne zatakne 100% - je pa notri.

Danes bi zadevo najraje še enkrat sestavil, preden pošlem na servis.
Staro 16.07.2008, 08:19
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

yp,tole s hladilnikom zna res bit problem...s pasto pa tud,jo mora bit glih prov...
pol pa vstavi samo ram in grafično,pa poskusi (ostale zadeve potem postopno priklapljaj)
Staro 16.07.2008, 08:21
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
yp,tole s hladilnikom zna res bit problem...s pasto pa tud,jo mora bit glih prov...
pol pa vstavi samo ram in grafično,pa poskusi (ostale zadeve potem postopno priklapljaj)

ok..
Staro 16.07.2008, 09:11
Uporabnik

Ok, sedaj sem še enkrat vse 100% namestil in je isti drek..

gre samo še na servis.
Staro 16.07.2008, 09:36
Matiz Uporabnik Matiz ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Matiz
Član od: Feb 2005
Naslov: United States of Andraž
Sporočila: 6.301

sm bežno prebral, amm...

torej a zdej je hladilnik vredu gor pritrjen al ni?
Staro 16.07.2008, 09:39
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Matiz Prikaži sporočila
sm bežno prebral, amm...

torej a zdej je hladilnik vredu gor pritrjen al ni?
vse je tako, kot mora biti.

Značke
dela, nov, računalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
ko računalnik dela več stvari hkrati... niaeva Računalništvo in internet 3 14.11.2007 21:24
Kaj je tole naredil Podobnik? Mad Gandhi Slovenija 115 30.03.2007 12:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:14.