Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 20.12.2008, 15:24
Rocky__ Uporabnik Rocky__ ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 56
Privzeto Re: Rdeča luč Hrvaški na poti za EU, kaj pomeni

Tokyo: E ravno nek Hrvat mi bo govoril o kulturnem izrazanju? Poglejte si malo v kaki kulturni drzavi zivite. Pometite najprej pred svojim pragom. Znano je da je vas dragi Tudjman ze imel dogovor z Milosevicem po delitvi Bosne. Tak da Hrvaska ze ima od nekdaj zelje po tujem ozemlju!
Staro 20.12.2008, 16:36
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Oh Dalmi, Dalmi, Zakaj pa ne?
Ostali nam ne kradejo ozemlja, lažejo, ter samosvoje prirejajo meja druge države kot Hrvati , čeravno jim to dokažemo.
To lahko doživiš samo pri hrvatih.
Pa kaj bi govoril, saj je skoraj cela bivša Jugoslavija imela z njimi problem glede meja.
A res? A ni velik del ozemlja, poseljenega s Slovenca, znotraj meja Italije in Avstrije? In ali nas nista ti dve državi, vključno z Madžarsko, v zgodovini že okupirali in tudi terorizirali ter celo pobijali Slovencev? In ali slovenska manjšina v zadnjem času ni čedalje bolj šikanirana in zatirana v obeh omenjenih državah?
Staro 20.12.2008, 16:49
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Nekdo bi moral hrvate vprašati glede vojne odškodnine, ker so bili ustaši na strani okupatorja-NDH. Ker če je razpadla Jugoslavija in se ne strijnajo z stanjem takrat, so nastale čisto nove dispozicije o katerih je potrebno spregovoriti še kje drugje, ne samo v Zagrebu.
Staro 20.12.2008, 17:06
maksimum Uporabnik maksimum ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce maksimum
Član od: May 2004
Sporočila: 1.484

Kopirano v hrvaščini,.... upam da je razumljivo tudi tistim ki hrvaško ne razumejo.

Sporazum Račan - Drnovšek iz 2001., koji je nudeći kompromisna rješenja ustvari nudio potpuno riješenje svih sporova između dviju država, a kojeg je Hrvatski Sabor odbio ratificirati, prvenstveno radi zaglušne buke koju su podigli tadašnja opozicija na čelu s Ivom Sanaderom, potpomognuta spomenutim "stručnjacima za pravo mora" i svima "Zna se" provenijencije, idući čak tako daleko da su Račana optuživali za veleizdaju, prodaju hrvatskog teritorija i rad protiv interesa hrvatskog naroda i države.

Vglavnem ta sporazum je rešil te težave, a hrvaška vlada ga ni sprejela zaradi pritiska opozicije, kjer je bil glavni Ivo Sanader.

Po tem se vidi da je glavni krivec za nerešena vprašanja meje prav premier Ivo Sanader. Vedno ko ima težave, nazadnje so mu odčitali klientelizma s katerim podjetju ki mu je nakazalo oz. njegovi stranki HDZ skoraj pol miljona evrov zdaj po smešno nizki ceni prodaja "ozemlje" kjer so lastniki tudi slovenci. Bilo je tudi na POT TV v oddaji PREVERJENO (če kliknete na arhiv, si lahko tudi pogledate).
Naključje ali ne, da je imel velike težave za ohranitev svojega položaja tudi pred incidenti v piranskem zalivu. Jaz bi rekel, da ni nobeno naključje. Saj je do svojega položaja prišel prav na račun zaostrovanja odnosov, še posebno s Slovenijo.

Kot drugega krivca pa vidim našega večnega ministra Rupla. V manjši meri a vseeno toliko let kot je on že na zunanjem ministrstvu in da ne reši mejnega vprašanja, pa da o problematiki slovenske manjšine v Avstriji in Italiji niti da ne govorim. Manjšina v Avstriji je dala jasen znak, da ga ne želi na Dunaju, logično zakaj ne.
Staro 20.12.2008, 19:58
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Nekdo bi moral hrvate vprašati glede vojne odškodnine, ker so bili ustaši na strani okupatorja-NDH. Ker če je razpadla Jugoslavija in se ne strijnajo z stanjem takrat, so nastale čisto nove dispozicije o katerih je potrebno spregovoriti še kje drugje, ne samo v Zagrebu.

Izhodišna pogajanja z Hrvati glede Istre bi se tudi morala začeti od druge svetovne vojne naprej.
Nikjer ne najdem uradnega dokumenta, kjer bi bilo napisano, da se Istra odzame Sloveniji in preda hrvatom. Cel svet ga nima le Hrvati ga imajo ha, ha ha.
Staro 20.12.2008, 20:15
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Izhodišna pogajanja z Hrvati glede Istre bi se tudi morala začeti od druge svetovne vojne naprej.
Nikjer ne najdem uradnega dokumenta, kjer bi bilo napisano, da se Istra odzame Sloveniji in preda hrvatom. Cel svet ga nima le Hrvati ga imajo ha, ha ha.
Tukaj pa pridemo na tanek led. Doslej mi nihče ni znal odgovoriti, zakaj so naši politiki 1991 leta podpisali, da se strinjajo, da nekdanja admnistrativna razmejitev med SR Hrvatsko in SR Slovenijo postane državna meja.
Res, da ga je Kardelj takrat us ral, ko je slovenska ozemlja v Italiji zabarantal za hrvaško Istro, toda še bolj so ga us rali tisti, ki so se s to razdelitvijo strinjali leta 1991. Lahko bi Hrvatom enostavno rekli počakajte gospoda, da se frka neha, potem pa bomo postavili pošteno mejo. Tako Hrvati danes ne bi imeli nobenega papirja, na osnovi katerega bi nam jemali Piranski zaliv in onemogočali stik z odprtim morjem.

Staro 20.12.2008, 21:44
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Iskreno povedano, ni mi jasno, kaj imajo ustaši z vsem tem. Na strani okupatorja so nenazadnje bili tudi recimo slovenski domobranci, pa zato ne moremo sami sebi plačevat vojnih odškodnin...
Staro 20.12.2008, 21:54
Odvisnik

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Tukaj pa pridemo na tanek led. Doslej mi nihče ni znal odgovoriti, zakaj so naši politiki 1991 leta podpisali, da se strinjajo, da nekdanja admnistrativna razmejitev med SR Hrvatsko in SR Slovenijo postane državna meja.
Res, da ga je Kardelj takrat us ral, ko je slovenska ozemlja v Italiji zabarantal za hrvaško Istro, toda še bolj so ga us rali tisti, ki so se s to razdelitvijo strinjali leta 1991. Lahko bi Hrvatom enostavno rekli počakajte gospoda, da se frka neha, potem pa bomo postavili pošteno mejo. Tako Hrvati danes ne bi imeli nobenega papirja, na osnovi katerega bi nam jemali Piranski zaliv in onemogočali stik z odprtim morjem.
Zato, ker so se takratni naši voditelji posrali pred Tudžmanom,
" ker so bili in so še vedno pred Hrvati klečeplazniki,
" ker so (mogoče) naši voditelji bili prodani,
" niso bili sposobni razmišljati z lastno glavo,ko niso vedeli, da je Istra
še vedno uradno naša.
Pa imeli doktorate???

Nazadnje uredil kapara : 20.12.2008 ob 22:52.
Staro 20.12.2008, 23:16
Odvisnik

Pa še nekaj sem zasledil:
Kako so se doktorji znanosti leta 2001 dogovarjali in določevali mejo v Istri brez predhodnega dovolenja vseh državljanov Slovenije??? Se pravi, vsaj po mojem, prodali so Istro kar pod roko.
Citat:
Vodja diplomatske komisije za določitev državne meje dr. Miha Pogačnik je na seji predstavil potek državne meje. Dejal je, da meja na morju prinaša Sloveniji približno 80% površine Piranskega zaliva, Hrvaški pa 20 %…
Citat:
Posebej zanimivo ime na seznamu izdajalcev Republike Slovenije je poslanec SNS in predsednik SNS, Zmago Jelinčič, veleizdajalec, ki se skuša v javnosti zavajajoče predstavljati kot slovenski domoljub in ki si je za svoje letošnje volilno geslo drznil celo izbrati naslednji slogan: "Nikoli ne bom izdal državljanov Slovenije in lastne domovine."
Potem pa še verjami komu.

http://www.ssn.si/si/index.php?optio...=179&Itemid=58

Nazadnje uredil kapara : 20.12.2008 ob 23:20.
Staro 21.12.2008, 00:19
tokyo Uporabnik tokyo ni prijavljen
Banned
Član od: Dec 2008
Naslov: Hrvaška, vaša južna soseda
Sporočila: 31

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Hrvatje nam zavidate v veliko pogledih,
ja ...zavidamo vam kaj niste prodali banke kot mi, kaj mate bolšni standard, a to za EU in Nato ne toliko ... niste meli vojno kot mi in niste toliko priškodovani kot mi v rato... in fala Zeusu da niste.... meli ste sreču jer ljudji v Hrvaški su zelo osuđivali vikend-napad JLA na Sloveniju in nisu pričekovali da bu napad na Hrvašku trajal 5 let

se spomnim kad smo mi z Međimurja in Varaždina golim rukama išli in pretstirali na tenkove JLA kaj su išli z Srbije na Sloveniju...tako naprej...

Citat:
mi pa vam zavidamo samo morje in Gavrilović pašteto.
a Bajadera? a lepe Dalmatinke in Međimurke?
a Janica Kostelić?

Citat:
Meni ta vaš odnos ni všeč, eden drugega J.E.B.E.M.O v glavo, kot 2 leti stari otroci.
se strinjam....in zarad tega je prišlo do rdeče luči in velikog razočarenja pri nas na slovenski narod kaj se još s tim strinjaju...

Značke
hrvaški, kaj, luč, pomeni, poti, rdeča

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:03.