Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.09.2009, 09:02
biagio Uporabnik biagio ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Sporočila: 4
Privzeto Naenkrat katastrofalna slika in prenehanje možnosti gledanja HD vsebin

Vse težave so se začele približno pol leta nazaj. Stanujem 300m od centrale in prej sem normalno uporabljal siol TV na dveh TV vmesnikih in HD filme mi je predvajalo brez težav. Nato naenkrat HD filmov iz videoteke ni več predvajalo (kockanje in zmrznitev po 2 sek) in začele so se težave z konstantnim zmrzavanjem (beri vsakih 10 min, oz. vsakič ko si malo hitreje menjal več kot 3 kanale). Poskusil sem tudi samo z enim vmesnikom in je bila stvar ista.
Pred enim tednom sem težavo posredoval Siol Agentu in nekaj je bilo storjenega, da stvar ne zmrzuje več toliko, vendar slika je podrazna.
(že pri bližnjem posnetku človeka ne vidiš ali ima odprte oči ali zaprte) in vse skupaj je ratalo polno meglic in kvadratkov. Poiskusil sem priklop in preko scarta in preko hdmi-ja, pa je povsod enako. Težavo sem posredoval tudi Siol Agentu in zaenkrat še ni odgovora.
V čemu bi lahko bila naenkrat takšna razlika? Ali lahko določenemu uporabniku zvečajo kompresijo?

Naj za konec dodam še to, da so starši na drugi lokaciji vzeli TV paket pri T2 preko parice(adsl in dosti večja oddaljenost od centrale) in je slika, na enaki LCD TV preko scarta neverjetno boljša in preklop med kanali se zgodi v manj kot sekundi pri meni na siolu pa 3sekunde da se prikaže slika in en sam zmazek.

Nazadnje uredil biagio : 16.09.2009 ob 09:14.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 09:25
Imi Uporabnik Imi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 113
Privzeto Re: Naenkrat katastrofalna slika in prenehanje možnosti gledanja HD vsebin

Welcome to MPEG4 brotherhood! Meni se je isto zgodilo pred tremi meseci. Če imaš možnost briši od SIOL-a, jaz je na žalost nimam
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 09:31
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Naenkrat katastrofalna slika in prenehanje možnosti gledanja HD vsebin

Glede na napisano te moti prehod iz mpeg2 na mpeg4. Na nekaterih ekranih je razlika dokaj občutna. malo se poigraj z obdelavo signala na TV sprejemniku. Neke večje spremembe se seveda ne da doseči.

Kar se HD tiče pa je stvar trenutne prodajne politike. HD vsebine so glede na znane informacije iz bakra zaenkrat umaknjene.
Ne vem pa ali HD na zahtevo dela ob 4 naročenih TV kanalih. Probaj naročiti.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 09:32
joze Uporabnik joze ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 238

Žal je situacija taka, da nas je strah prijavit napako, ker ti ob najmanjšem javskanju preklopijo na MPEG4, ki je po pričevanju prizadetih strah in groza. Jaz sem potožil, da mi sliko trese in me je zelo prijazno na PM nagovoril eden izmed agentov Siola. Žal sem bil prisiljen ponujeno pomoč ignorirat, ker me je strah, da me bodo preklopili.
Smešna situacija. Če potožiš da dela slabo, te za nagrado preklopijo na še slabše.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 11:36
080 Katarina Uporabnik 080 Katarina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Katarina
Član od: Aug 2007
Sporočila: 31

Spoštovani

V kolikor je naročnik na optiki, se problematika težav ne rešuje s spremembami na liniji. Optika ima drugačne parametre in temu primerna je tudi tehnična pomoč.

Naročnikom na optiki so v naslednjih dveh mesecih ponujeni HD kanali za testiranje.
HD je testni( brezplačen) ravno zato, da v tem času preverimo delovanje in odpravimo morebitne vzroke pri delovanju. Le ti pa so lahko vezani na opremo pri naročniku ali na opremo TS. Hvala
Staro 16.09.2009, 11:49
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a joze Prikaži sporočila
Žal je situacija taka, da nas je strah prijavit napako, ker ti ob najmanjšem javskanju preklopijo na MPEG4, ki je po pričevanju prizadetih strah in groza. Jaz sem potožil, da mi sliko trese in me je zelo prijazno na PM nagovoril eden izmed agentov Siola. Žal sem bil prisiljen ponujeno pomoč ignorirat, ker me je strah, da me bodo preklopili.
Smešna situacija. Če potožiš da dela slabo, te za nagrado preklopijo na še slabše.
Jaz sem na žalost javsknil, sedaj pa delim popolnoma enako usodo kot biagio zgoraj. Jože, da te pomirim, tudi jaz sem se pritožil na tehnično podporo, da se mi po preklopu na Siol+ trese slika, pa so me takoj preklopili na MPEG4 - brez možnostu ugovora. Nekaj tednov je bilo v redu (kar se tresenja tiče, kvaliteta slike športnih prenosov je podn) sedaj pa se slika trese tudi na MPEG4. Pomaga le power off/on na Sagemu, potem ne se trese kakšen dan.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 12:15
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Če me res katera stvar na SiOLu ZARES MOTI, je tale preklop na MPEG4.

Sama po sebi menjava v MPEG4 še ne more biti razlog za nezadovoljstvo, a to kar počne SiOL je trenutno prava groza. Že ko smo kake pol leta do leto nazaj o tem debatirali na tem forumu, sem pravilno napovedal, da bodo MPEG4 izkoristili le za to, da bodo do konca napolnili centrale in priklopili kar največ uporabnikov, kvaliteta pa bo le še slabša (modem se za en tv sinhronizira na 3,5 Mb/s lepo prosim, kar je skoraj 3x manj kot do sedaj). Namesto da bi SiOL skrbel za svoje uporabnike s kvaliteto storitev, si le polni malho.

Tole je zame definitivno sprememba v kakovosti storitev (seveda na slabše) in povsem legitimen in legalen razlog, da brez penalov odidem stran. SiOL to za povrhu počne na skrivaj, saj bi morali uporabnika o tem vsaj en mesec prej obvestiti. Zdi se mi da prav preizkušajo, do kam lahko gredo, da uporabniki ne zaženemo prehudega vika in krika. Grdo, rečeno zelo milo in z lepim izrazoslovjem

Debatirali smo že tudi o tem, da bodo sliko na MPEG4 izboljšali, a trenutno kakega hudega napredka ni. Tisti dan, ko pridem domov in vidim, da so me priklopili na MPEG4 s tako katastrofalno sliko kot je danes vidna preko STBjev, bo moj zadnji dan pri SiOLu.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 12:27
dishon Uporabnik dishon ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 73

Ne razumem zakaj sploh vztrajate na tem SiOL Tubeju. Postavte satelitsko ali pa navadno anteno. Še boljše pa, da skenslate TV v celoti, ker itak nič pametnega ne predvajajo.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 12:51
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Citat:
Objavil-a dishon Prikaži sporočila
Ne razumem zakaj sploh vztrajate na tem SiOL Tubeju. Postavte satelitsko ali pa navadno anteno. Še boljše pa, da skenslate TV v celoti, ker itak nič pametnega ne predvajajo.
Meni dela čisto v redu za sedaj, zadovoljen sem s sliko in ostalo ponudbo, ker sem na MPEG2. A le dokler me ne prestavijo na MPEG4. Potem bom zamenjal.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2009, 16:11
biagio Uporabnik biagio ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Sporočila: 4

Bo potrebno preveriti pravno podlago, oziroma kako je to storjeno brez obvestila in možnosti ugovora - katastrofa.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanja, katastrofalna, možnosti, naenkrat, prenehanje, slika, vsebin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
TV3 - Katastrofalna slika - nogomet negledljiv zagor.tenej SiOL TV 14 09.06.2008 13:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:35.