Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.01.2013, 10:16
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Talking TuneIn radijske postaje

Mi je končno uspelo urediti, da preko žične mreže in mojega routerja delujejo SiOL TV, Novice&Vreme, Media Center (DLNA) in TuneIn radio.

Me pa zanima, ali bi se dalo prilagoditi TuneIn aplikacijo na tak način, da bi se dalo priljubljene radijske postaje (iz "Moje postaje" / "My Favorites") pomapirati oziroma izvoziti na običajna trimestna programska mesta.

Glavna aplikacija bi bila še vedno na enem programskem mestu, priljubljene internetne radijske postaje pa bi se dalo v programski shemi pomešati med običajne IPTV radijske postaje. Zaradi hitrejšega nalaganja se ne bi rabila naložiti cela aplikacija, pač pa samo stream in mogoče sličica/logo radijske postaje ter info o trenutni pesmi oziroma oddaji.

Kaj mislite?
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 12:20
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Re: TuneIn radijske postaje

Glede Tunein, mislim da je ravno glavni point zadeve v tem da je vse skupaj,se pravi da so vsi programi v sklopu ene aplikacije.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 13:36
Pripravnik

Point zadeve je, da lahko poslušaš tuje radijske postaje, ki jih ni v IPTV shemi. Jaz v jedilnici nimam neposrednega pogleda na TV, pa lahko vseeno menjam 3xx slovenske radijske programe na Boxu (preko RF daljinca). Tudi TV ni potrebno, da je prižgana za poslušanje radijskih postaj.

Za tuje radijske postaje bi moral vstati od mize, iti do TV, ga prižgati, prebrskati po TuneIn meniju. Če bi ugasnil TV, bi se ugasnil še zvok preko hišnega kina. Res mi ne rabi kuriti 100W TV ekran za zgolj samo audio.

Kot drugo, jaz bi TuneIn rad nastavil tudi pri starših. Za njih je še Box preveč kompliciran. Bi pa radi poslušali nekaj hrvaških postaj, ki se lovijo preko FM, vendar kvaliteta ni ravno blesteča.

Jaz bi rad samo možnost, da se da poslušati radijske postaje brez vklopa TV, torej z vpisom trimestne številke oziroma Channel+/-. In brez vstajanja ter tako enostavno, da lahko to uporabljajo tudi manj tehnično podkovani. Torej zgolj MOŽNOST izvoza priljubljenih postaj na običajna programska mesta, glavna TuneIn pa naj ostane tako kot je (da ne bo Cvetota motilo).

Nazadnje uredil Mislim : 30.01.2013 ob 13:40.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 14:40
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Philipsovi lcd tvji imajo možnost izklopit samo zaslon tako da zvok deluje normalno naprej,in tako hišni kino ostane vklopljen.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 14:54
Pripravnik

Zakaj bi bil TV sploh prižgan? Hišni kino je z Boxom povezan preko SCART, zvok na TV pa je vedno izklopljen.

Pač zadeva je v beta fazi, to je moj feedback. Me zanima, kako bi vi naučili penzioniste uporabljati TuneIn... Kot je sedaj narejeno je ZELO ZELO nepraktično za poslušanje izbranih nekaj postaj.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 16:55
Mojster

Eh,zaradi penzionistov imam jaz pri hiši še naročeno lokalno kabelsko tv.
Bi bilo pa pametno,da bi tv-ji imeli vgrajene IPTV sprejemnike kot imajo sedaj dvbc,pa
bi bil lepo en daljinc in bi bil mir.

Ker ko sem jim za probo dal sagema in še en daljinec,bi lahko kar službo pustil in bil doma serviser za siol.

Je pa kar nekaj radijskih programov na normalnih programskih mestih.
Drugače pa jaz osebno zagovarjam dejstvo ,da za poslušanje radia je radio,za slikanje fotoaparat in ne mobitel.......

lp
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 21:02
Pripravnik

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Je pa kar nekaj radijskih programov na normalnih programskih mestih.
Drugače pa jaz osebno zagovarjam dejstvo ,da za poslušanje radia je radio,za slikanje fotoaparat in ne mobitel.......
Teh 20 zgolj slovenskih radijskih postaj ni ravno nekaj, s čimer bi se hvalil. T-2 ima veliko boljšo radijsko shemo, čeprav se TuneIn ne da prekositi. Sam poslušam ruske radijske postaje in nekaj srbskih.

Starši so drugače navajeni poslušati FM radijo preko hišnega kina - to je njegova glavna funkcija. Jaz sem Box priklopil preko HDMI na TV in preko SCART na hišni kino. Tako je zvok veliko boljši kot preko majhnih vgrajenih TV zvočnikov.

BUG v TuneIn je drugače:
- "My Favorites" je neprevedeno
- za razliko od Androidnega TuneIn, ne pokaže informacije in cliparta o trenutni pesmi

Če bi se dalo do 50 priljubljenih radijskih postaj izvoziti kot običajna programska mesta in potem urediti preko servisnih strani, bi bilo pa res fajn
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2013, 21:25
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
BUG v TuneIn je drugače:
- "My Favorites" je neprevedeno
- za razliko od Androidnega TuneIn, ne pokaže informacije in cliparta o trenutni pesmi

Če bi se dalo do 50 priljubljenih radijskih postaj izvoziti kot običajna programska mesta in potem urediti preko servisnih strani, bi bilo pa res fajn
Pozdravljeni,

predlagam, da slednje posredujete neposredno razvijalcem prek SiOL Beta kluba (http://betaklub.siol.net/).

Lp,
Marko
Staro 30.01.2013, 21:39
Mojster

Za Tunein je testiranje zaključeno.Beta klub verjetno že pripravlja kaj drugega.Sam sem bil tudi vključen v testiranje in sem tudi na forumu postavil temo z vprašanjem kakšn so kaj mnenja o Tunein.A ni bilo prevelikih odzivov.

Tema je pa odprta:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=40904

Če pa želiš lahko tvoje želje v Beta klubu posredujem naprej.?

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
postaje, radijske, tunein

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
Aplikacija Tunein cveto O storitvah 3 12.01.2013 14:13
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:25.