Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 26.12.2008, 11:13
Pablo Uporabnik Pablo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 222
Privzeto Čiščenje z grenko soljo

Je kdo od vas čistil jetra z grenko soljo? Zanimajo me kakršnikoli stranski učinki.
Staro 27.12.2008, 01:58
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Čiščenje z grenko soljo

Prizanesi svojemu telesu-jetrom. Narava nas je oskrbela z vrhunskim sistemo čiščenja. Ni potrebno, da ga trpinčimo s postopki, ki jih reklamirajo novodobni ranoceliki.
Grenka sol sicer ni strupena, ampak vprašaj se, kako se bo počutilo črevesje, ko boš dva dni kakal samo sluz.
Staro 27.12.2008, 11:17
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Sol veže vodo. Moram priznati, da se to tudi meni ne zdi nekaj, kaj bi hotel početi s svojim telesom...
Staro 30.12.2008, 10:53
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ne in se tudi ne bi, vse dokler mi ne bi nekdo razložil, zakaj je sol grenka in ne slana, kot je to za sol sicer običajno.
Staro 30.12.2008, 15:19
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ne in se tudi ne bi, vse dokler mi ne bi nekdo razložil, zakaj je sol grenka in ne slana, kot je to za sol sicer običajno.
ker je "grenka sol" ime izdelka in kemijsko Mg[SO4]·7H2O in ne NaCl?
sicer je pa grenka sol "samo" blago odvajalo, ki doda stranski učinek omenjenemu čiščenju, katerega bistvo je kak dan posta in nato zaužitje večje količine maščobe, kar povzroči močno izločanje žolča...
skratka - brrr
Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Prizanesi svojemu telesu-jetrom. Narava nas je oskrbela z vrhunskim sistemo čiščenja...
... ki ob "sodobnemu" načinu prehranjevanja pač (velikokrat) ne deluje (zadostno).
Citat:
Grenka sol sicer ni strupena...
že zaužitje 50g grenke soli povzroči hudo zastrupitev, pri kateri je treba iskati zdravniško pomoč.
Citat:
ampak vprašaj se, kako se bo počutilo črevesje, ko boš dva dni kakal samo sluz.
in če ta ista sluz, ki so v bistvu "nečistoče" ostane v organizmu, prej ali slej zadeva pripelje do bolezni. sicer menim, da je načeloma zadostno zdravo prehranjevanje, brez agresivnih postopkov očiščevanja - ampak to je samo moje mnenje.
Citat:
Objavil-a Pablo Prikaži sporočila
Je kdo od vas čistil jetra z grenko soljo? Zanimajo me kakršnikoli stranski učinki.
stranski učinki so navedeni na listu, ki ga dobiš poleg zdravila: možna vzdraženost želodca in črevesja, driska, zraven pa je še dolg seznam "previdnosti in opozoril", ki opozarjajo na možne zaplete (bruhanje, oslabelost, zastoj srca pri ljudeh z ledvično okvaro, itd)...

Tako, da stvar še zdaleč ni nedolžna, kot bi zdravojedci in osveščeni radi prikazali.
Staro 02.01.2009, 11:11
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Citat:
Objavil-a Pablo Prikaži sporočila
Jaz to redno delam, cca 2x letno, potem pa kakšen teden dni posta (spomladi & jeseni). Prakticiram že nekaj let.

Če delaš prav ni stranskih učinkov. :-) Ne bi se ozirala preveč na to kar je napisala skeptična Andreea, sicer pa to prakticira na miljone ljudi po svetu in na internetu se ne najde nič slabega o vsem (torej?). Jaz kupim grenko sol na vago (v beli posodici, dobiš v lekarni stehtano), drugače je pa tudi že original pakirana v neke ultra male posodice in tista je baje bolj koncentrirana, tako da se ji izogibam. V tujini vem, da uporabljajo grenko sol v wellnessih za razstrupljanje telesa (potegne toksine ven čez kožo v kopeli), odstranjevanje trde kože ipd. Zelo zdravilna zadeva. Na ebayu jo dobiš nekaj kil za isto ceno kot 200 g pri nas (lekarne imajo svojo ceno, ker natehtajo take stvari in to je pri nas totalno oderuštvo!). :-( Farmacija sux.

Odkar sem začela s čiščenji nimam več povišanega holesterola, kar pomeni, da so jetra bolj čista in boljše čistijo kri. Prej je bil to moj največji problem in to precej povišan, čeprav se prehranjujem zdravo. Verjetno vse ostalo tudi boljše dela po čiščenju. Zbolim zelo zelo zelo zelo zelo redko.

Nazadnje uredil Patsy : 02.01.2009 ob 11:19.
Staro 02.01.2009, 16:34
Mojster

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
... ki ob "sodobnemu" načinu prehranjevanja pač (velikokrat) ne deluje (zadostno).
No, v kolikor bi naša jetra čakala samo na naše "čiščenje", bi nas že zdavnaj pobralo. A, koliko ljudi se sploh čisti z grenko soljo?. Verjetno ne široke ljudske množice. Jetra imajo neverjetno sposobnost obnove, tako, da tudi brez naših posegov zelo dobro opravijo svojo nalogo. Po navadi naši posegi največkrat v telesu porušijo naravno ravnovesje, ker so zaradi neznanja zelo enostranski.

Citat:
zaužitje 50g grenke soli povzroči hudo zastrupitev, pri kateri je treba iskati zdravniško pomoč.
Kar velja za vse, če pretiravamo, tudi za najbolj nedolžna živila. Skodelica kave nas lahko poživi, če jo spijemo liter bomo najverjetneje imeli že probleme, ki jih bo reševal zdravnik.

Citat:
če ta ista sluz, ki so v bistvu "nečistoče" ostane v organizmu, prej ali slej zadeva pripelje do bolezni. sicer menim, da je načeloma zadostno zdravo prehranjevanje, brez agresivnih postopkov očiščevanja - ampak to je samo moje mnenje.
Sluz so prebavni sokovi v katerih živijo organizmi, ki poskrbe, da se predelana hrana prečrpa skozi stene črevesja v telo. Brez njih bi umrli. Grenka sol ima v črevesju podoben učinek kakor, če bi se želeli iz higienskih razlogov po celem telesu oribati s sirkovo krtačo. Poizkusite in sporočite kako se je vaša koža odzvala na tovrstno čiščenje.

Telo lahko "očistite" na zelo enostaven in "prozaičen" način. Kislo zelje, kisla repa, sirotka...... so čisto dovolj, da se bo vašim jetrom, ledvicam, želodcu, črevesju in preostalim organom kar smejalo od ugodja. Prebava bo zelo živahna, a brez stranskih učinkov.

Vsekakor pa bi vam o blagodejnih postopkih najbolje razložil proktolog doc. dr. Pavle Košorok, dr.med, kirurg iz Iatrosa.
Staro 02.01.2009, 16:43
Mojster

@Patsy, lepo, da si prepričana, da je tovrstni postopek blagodejen za tvoja jetra in telo. V kolikor bi imela zadeva neko medicinsko podlago bi jo zdravniki priporočali, kot dobro "domače" zdravilo. Kar bi bilo zelo enostavno za tiste, ki imajo probleme s holesterolom in koliko bi šele prihranila zdravstvena blagajna.

Ob izjavi, da to počne na milijone ljudi po svetu, sem vedno zelo skeptična. Kaj vse ljudje počno, pa ni ne zdravo, ne odgovorno do njih samih, kaj šele do širše skupnosti.

Nazadnje uredil Irina : 02.01.2009 ob 16:48.
Staro 02.01.2009, 17:23
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Post in očiščevanje je nekaj najbolj naravnega kar počnejo ne samo ljudje ampak tudi živali. To je čas/postopek ko si telo odpočije in nabere novih moči. Samozdravljenje. To je praksa, ki so jo prakticirali že v starem egiptu, Rimu, pa še prej itd. Kaj je tu nenaravnega, čudnega, ....?

Vprašanje je bilo, če kdo dela čiščenje jeter z grenko soljo. Skeptiki zadržite mnenja zase, če se ne znate odpreti oz. niste dovolj razgledani v to smer. Se opravičujem ampak res se mi ne da razlagati vse v detajle. Menim, da je Pablo že dovolj razgledan, če je na tej stopnji. Za ostale pa zgleda, škoda časa. Hvala.
Staro 02.01.2009, 23:44
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
V kolikor bi imela zadeva neko medicinsko podlago bi jo zdravniki priporočali, kot dobro "domače" zdravilo. Kar bi bilo zelo enostavno...
Grenka sol se prodaja v lekarnah. Kot zdravilo. Torej iz tega sklepam, da zagotovo ima pozitivne učinke, ki so klinično (z znanstvenimi metodami) dokazani.
Dejstvo je, da neagresivni posti in "očiščevanja" delujejo blagodejno na psihofizično stanje posameznika. Sploh zato, ker zaradi prehrambene industrije odpade naravno nihanje v količini razpoložljive hrane. Kaj točno so "blagodejni postopki" se pač odloči vsak zase - in zagotovo ne paše vsem ista reč.

@Patsy: Če ti stranski učinki (ki so delno zgoraj navedeni) neke substance niso znani, najbrž nisi dovolj poučen o njej. Vsaj ne dovolj poučen za uporabo le-te. In verjemi, da stranski učinki na navodilih niso napisani tam zaradi lepšega.
In če zdravila kupuješ poceni na e-bayu, ti pomojem manjka kak kolešček. lol

Nazadnje uredil Andreea : 02.01.2009 ob 23:47.

Značke
Čiščenje, grenko, soljo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
čiščenje avtomobila modelko Avtomobilizem 13 09.05.2010 23:49
Čiščenje LCD zaslona faustek Računalništvo in internet 3 01.11.2008 18:45
Čiščenje štedilnika toni Dom in družina 3 18.06.2008 23:15
Čiščenje zob modelko Zdravje 32 21.08.2006 09:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:38.