Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 03.01.2009, 01:26
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Čiščenje z grenko soljo

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Post in očiščevanje je nekaj najbolj naravnega kar počnejo ne samo ljudje ampak tudi živali. To je čas/postopek ko si telo odpočije in nabere novih moči. Samozdravljenje. To je praksa, ki so jo prakticirali že v starem egiptu, Rimu, pa še prej itd. Kaj je tu nenaravnega, čudnega, ....?

Vprašanje je bilo, če kdo dela čiščenje jeter z grenko soljo. Skeptiki zadržite mnenja zase, če se ne znate odpreti oz. niste dovolj razgledani v to smer. Se opravičujem ampak res se mi ne da razlagati vse v detajle. Menim, da je Pablo že dovolj razgledan, če je na tej stopnji. Za ostale pa zgleda, škoda časa. Hvala.
O postu lahko delim mnenje s teboj. In nikjer nisem zapisala, da je post škodljiv, ker o tem tudi nismo razpravljali.

V drugem delu svojega zapisa pa si bila nekoliko nevljudna. Forum je menda namenjen temu, da povemo svoje mnenje. Zato se mi zdi tvoja pripomba, da naj zadržim svoje mnenje zase, nestrpna.

Kaj boš razlagala in kaj ne, je seveda tvoja suverena odločitev. Verjetno odklanjanje uporabe grenke soli ne more biti merilo razgledanosti.

Običajno ljudje, ki zgledno skrbijo za svoje telo in žive v harmoniji z naravo in okolico ne kažejo znakov nervoze in nagle užaljenosti. Ja, potrebno bo pogledati kaj se da narediti tudi na tem področju.
Staro 03.01.2009, 01:54
Mojster

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
Grenka sol se prodaja v lekarnah. Kot zdravilo. Torej iz tega sklepam, da zagotovo ima pozitivne učinke, ki so klinično (z znanstvenimi metodami) dokazani.
Grenka sol se uporablja pri blagem, občasnem in kratkotrajnem zaprtju. Farmacevt bi moral vsakega kupca opozoriti, da se o uporabi posvetuje s svojim zdravnikom. Sočasna kura z grenko soljo in jemanje nekaterih zdravil nista združljiva. Vsekakor pa bi se tovrstnemu čiščenju morale izogniti osebe, ki imajo težave z ledvicami, visokim pritiskom, slabokrvnostjo......

Citat:
Dejstvo je, da neagresivni posti in "očiščevanja" delujejo blagodejno na psihofizično stanje posameznika. Sploh zato, ker zaradi prehrambene industrije odpade naravno nihanje v količini razpoložljive hrane. Kaj točno so "blagodejni postopki" se pač odloči vsak zase - in zagotovo ne paše vsem ista reč.
Tu se s teboj popolnoma strinjam. Postimo in čistimo se lahko tudi s sadjem in zelenjavo. Zelo blagodejno na prebavni trakt in požiralnik vpliva kozarec mlačne vode, ki jo spijemo zjuraj na tešče.
Staro 03.01.2009, 09:28
Pablo Uporabnik Pablo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 222

Dobil sem nekaj vaših mnenj na o temo. Postopek čiščenja z grenko soljo sem opravil dvakrat. Moram priznati, da živim dokaj zdravo, razlog tega čiščenja pa je bil, da pospešim odstranjevanje nesnage, ki se nabere v jetrih. Tudi sam večkrat zaužijem nezdravo hrano zaradi časovne stiske, službe... čokolada pa je moja droga, sploh v večernih urah. Pri iztrebljanju nisem opazil nikakeršnih "čudnih snovi", kar smatram, da je razlog v mojem dokaj zdravem načinu življenja. Čiščenje bom to leto izvedel še enkrat ali dvakrat, potem pa enkrat letno.
Glede vaših mnenj pa mislim, da sem nekje vmes Andree, Irine na eni strani in Patsy na drugi strani. Glede kemije in svinjarije, ki je v živilih, mislim, da ni napačno občasno čiščenje, nikakor se pa ne sme pretiravati. Bil sem tudi nasprotnik kolonhdroterapije, sem pa to mnenje malo spremenil. Razlog je prehrana. Seveda govorim tukaj o uporabi te terapije nekje enkrat na dve leti. Sam tega še nisem počel.
Staro 03.01.2009, 10:52
Mojster

@Pablo, glavno je, da si zadovoljen in ti tvoja izbrana terapija po tvojem menenju koristi. Kolonhidroterapija je manj agresivna kot grenka sol, ker naj bi potekala samo s toplo vodo. Podobno kakor klistiranje, samo da le-to ne "doseže" celega črevesja.

Je pa prav, da se za tovrsten poseg odločimo v zdravstveni ustanovi. Opravi naj ga oseba, ki ima medicinsko znanje. Vsekakor brez predpriprave - posta in primerne telovadbe ne bo pravih učinkov. Dobro in strokovno to opravijo v Šmarjeških Toplicah. Verjetno tudi drugje, a mi ni znano.
Staro 05.01.2009, 13:33
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
ker je "grenka sol" ime izdelka in kemijsko Mg[SO4]·7H2O in ne NaCl?
sicer je pa grenka sol "samo" blago odvajalo, ki doda stranski učinek omenjenemu čiščenju, katerega bistvo je kak dan posta in nato zaužitje večje količine maščobe, kar povzroči močno izločanje žolča...
skratka - brrr
Hvala

brrrr
Staro 06.01.2009, 09:58
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Še opomba: grenka sol ali magnezijev sulfat (MgSO4) se drugače raztopljen nahaja v Donatu Mg v mogoče telesu bolj prijazni obliki.

Pablo, osebno ne nasprotujem uporabi takih snovi (da ne omenjam tega, da se mi zdi nesmiselno prepričevat ljudi v, po mojem mnenju, "pravilno življenje").
Kar se mi zdi pomembno je (če kdo vpraša za mnenje), da se tudi pri uporabi "nedolžnih" stvari človek zaveda, da imajo le-te lahko hude posledice. Zato je važno, da veš za možne stranske učinke in razna zdravstvena stanja, ko se tega ne sme jemat oz. je potrebna previdnost. Samo to.
Staro 06.01.2009, 12:11
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Se strinjam, da je pri vsaki stvari treba imet mero.
Pri čiščenju jeter obstaja globalni recept, ki je bil objavljen tudi v reviji Delo in dom, 7D itd. Je pa fajn če se ga človek drži in ne dela nekaj po svoje.
http://www.vitalita.si/index.php?opt...d=63&Itemid=65

http://www.youtube.com/watch?v=S--zB...eature=related
http://www.curezone.com/cleanse/liver/huldas_recipe.asp

Grenka sol se uporablja na isti način tudi v zdravstvu kot odvajalo. Vem pa tudi za zdravnika, ki sam redno opravlja tole čiščenje jeter. Tako, da, nepotreben strah in panika sta čisto odveč.
Staro 06.01.2009, 13:58
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Ja, Patsy, samo redkokje sem pri vseh nasvetih tistih, ki čiščenja opravljajo, opazila (pravzaprav nikjer, je pa res, da se bistveno nisem poglabljala), da bi kdo omenil, da je stvar nevarna za ljudi s slabimi ledvicami (kar je samo ena od kontraindikacij). Pri takih okvarah je zelo nevarno tudi manjše predoziranje (kalij, kalcij, magnezij, itd.) -> tvorijo soli, ker to poruši elektrolitsko ravnovesje v telesu in posledično v skrajnem primeru vodi do odpovedi srca.

Tko da, če je človek popolnoma zdrav, načeloma (ne vedno), ne bi smelo bit problemov. Haklc je v tem, da se za drastične očiščevalne ukrepe odločajo ljudje, ki so že bolani, kar prinese določene omejitve. In mislim, da bo vsakemu posamezniku znal najbolje svetovati osebni zdravnik, ne pa nekdo, ki zdravstvenega stanja osebe, ki ji svetuje, da se nima česa bat, ne pozna.

Nazadnje uredil Andreea : 06.01.2009 ob 14:00.
Staro 06.01.2009, 14:46
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

1. Meni se to čiščenje ne zdi nič drastičnega.

2. Največ nevarnih snovi dobimo ravno od zdravil, ki nam jih predpišejo zdravniki. Verjetno zaradi zdravil in kemikalij v zdravilih umre več ljudi kot jih umre od raznih naravnih nesreč. http://www.naturalnews.com/024632.html To, da bi slepo zaupala samo svojemu zdravniku, ki mu izlete plačujejo razna farmacevtska podjetja, mi niti na kraj pameti ne pade.

3. Zelo vesela bi pa bila takih podukov ljudi, ki vsakodnevno pridejo v lekarno in mešajo vse sorte pripravkov, ter se z njimi filajo. Ampak ker je denar sveta vladar, farmacevtom niti na kraj pameti ne pade da bi to delali, kajneda? Raje solijo pamet ljudem, ki uporabljajo 'alternativne' metode.
Staro 06.01.2009, 19:13
Pablo Uporabnik Pablo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 222

Popolnoma se strinjam sPatsy. Koliko kemikalij dobi človeški organizem z jemanjem zdravil, kako zelo uničuje alkohol telo četudi človek ni alkoholik ampak občasni"žurer", kajenje, pa vsi tieti Eji in vprašljiva uvožena živila...
Sam nisem paranoik ali pa obseden z nekimi skrajnimi "podvigi" na tem področju. Imam se rad, ne vidim razloga, da bi se zastrupljal, sem športno aktiven... Nič posebnega in nič skrajnega.

Značke
Čiščenje, grenko, soljo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
čiščenje avtomobila modelko Avtomobilizem 13 09.05.2010 23:49
Čiščenje LCD zaslona faustek Računalništvo in internet 3 01.11.2008 18:45
Čiščenje štedilnika toni Dom in družina 3 18.06.2008 23:15
Čiščenje zob modelko Zdravje 32 21.08.2006 09:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:04.