Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.03.2007, 10:45
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Banka Slovenije in SDS

Zakaj so se pred izvolitvijo novega guvernerja skoraj vsi poslanci iz SDS opičili v Banko Slovenije?
Ali resnično ne poznajo zakonodajo RS in mednarodnih predpisov in zakonov? Ali pa se samo sprenevedajo in na ta način uničiti vodstvo Banke Slovenije da le to ne bi ponovno kandidiralo oz. imeli pred javnostjo argumente zakaj neaj jih ne bi volili, ne glede na resničnost ali točnost podatkov.
So Jerovšek, Tanko, Grims in Petan resnično taki nepoznavalci bančnih sistemov. Saj res da so zapleteni ampak ljudje na vladi, bi pa morali imeti več znanja kot pa velika večina povprečnih državljanov. Pri Petku pa vemo da gre pri njem za revanšizem in mu je vsakršno orožje prav.
Čeprav nisem bančni strokovnjak pa se spoznam koliko toliko na gospodarstvo in banko moraš gledati tudi kot gospodarski subjekt . Tako New Yorška LBS kakor Frankfurtska LBH so samostojni pravni subjekti v Ameriki in Nemčiji, tako zakonodaja kakor tudi davčni predpisi za njih veljajo tam kjer imajo podjetja sedež - torej v ZDA in Nemčiji. Banka Slovenije pa kontrolira bančno poslovanje na ozemlju Slovenije za v Sloveniji poslujoče banke. Za LBS inLHB pa dobijo od pristojnih nacionalnih bank poročila o kontroli in jih Banka SLovenije ne more upravljati na ozemlju Nemčije ali ZDA.
Najbolj pa me je potem presenetila izjava Nučiča: O vsem v zvezi z LBS bank je bila leta 2001 obveščena tudi Komisija DZ za nadzor proračuna in drugih javnih financ pod vodstvom Andreja Bajuka, Banka Slovenije pa je po pridobitvi soglasja ameriške strani vso zaupno dokumentacijo v zvezi s tem posredovala DZ, je spomnil Nučič. "Isti poslanci postavljajo ista vprašanja, na katere smo že odgovorili,"
Torej dokaz več da se gre samo za politično spletko diskriminacije nekih ljudi in če k temu dodamo še vprašanja Mirana Petka vemo da bodo letos volitve za predsednika in da ima očitno vladna koalicija strah, da njihov kandidat ni zadosti dober in mora nasprotnega kandidata uničiti še pred pričetkom.
Prav tako mi je čuden interes Mirana Petka za kredit, ki ga je banka v tujini odobrila neki privatni osebi, kaj to torej sedaj pomeni, da ima država interes do tega če ima kakšna privatna oseba kredit v tujini?

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 08.03.2007, 14:29
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: Banka Slovenije in SDS

To so osnove političnega boja. Če se misliš resno ukvarjati z politiko si na tem primeru lahko nabiraš izkušnje, ker gre za SLAB ŠOLSKI PRIMER, v smislu kako se tega ne sme početi, da ne dosežeš nasprotnega učinka. Četverček SDS je zastavil vprašanja profesionalcem iz Banke SLovenije. Ko bi se prej vsaj pozanimali, če so ta vprašanja sploh smiselna. Pa se žal niso.

In, da, lahko bi me kupili za svetovalca, ker so moje storitve na trgu.

http://dronyx.blog.siol.net/2007/03/...kticnega-boja/

Staro 08.03.2007, 14:57
Uporabnik

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
To so osnove političnega boja. Če se misliš resno ukvarjati z politiko si na tem primeru lahko nabiraš izkušnje, ker gre za SLAB ŠOLSKI PRIMER, v smislu kako se tega ne sme početi, da ne dosežeš nasprotnega učinka. Četverček SDS je zastavil vprašanja profesionalcem iz Banke SLovenije. Ko bi se prej vsaj pozanimali, če so ta vprašanja sploh smiselna. Pa se žal niso.

In, da, lahko bi me kupili za svetovalca, ker so moje storitve na trgu.

http://dronyx.blog.siol.net/2007/03/...kticnega-boja/

Z politiko se že ukvarjam in ne bi odprl te teme, če se mi ne bi zdelo da si s tem vlada sama sebi v skledo serje. Že ob prvi debati "ko so odkrili škandal LBS v New Yorku" sem bil prepričan da tu gre samo za konstrukt diskriminacije predsednika Drnovška v duhu letošnjih volitev za predsednika. Popolnoma je jasno da se v celoti s strani vlade podpira Lojze Peternel in bi se z tem zaokrožila celota in bi si podredili popolnoma vse veje oblasti. Cilj absolutne vladavine je blizu.

Staro 08.03.2007, 15:00
Uporabnik

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Z politiko se že ukvarjam in ne bi odprl te teme, če se mi ne bi zdelo da si s tem vlada sama sebi v skledo serje. Že ob prvi debati "ko so odkrili škandal LBS v New Yorku" sem bil prepričan da tu gre samo za konstrukt diskriminacije predsednika Drnovška v duhu letošnjih volitev za predsednika. Popolnoma je jasno da se v celoti s strani vlade podpira Lojze Peternel in bi se z tem zaokrožila celota in bi si podredili popolnoma vse veje oblasti. Cilj absolutne vladavine je blizu.
Z takimi potezami težko diskreditirajo dr. Drnovška, ker gre za enak manever kot v primeru Jankovića in mercator centra v Podpeči. OK, če gre za nepravilnosti, naj jih prijavijo, samo takrat, ko za njih izvedo, ne takrat, ko začutijo da bi bilo pametno nekaj lansirati v medije, da obrnejo vox populi. To ima kontra učinke.

Kar se tiče pa Peterleta pa mislim, da ima toliko možnosti kot Arhar za župana. Pa četudi bi bil edini protikandidat Pahor.
Staro 08.03.2007, 16:34
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Sporočila: 711

iz zanesljivih virov sem nekaj slišal da so vsi štirje eminetni strokovnjaki, pisci zakonov, odlični in prodorni govorci, kulturno izobraženi in omikani gospodje verjetno svoje premoženje že prenesli na banke v pretežni lasti neslovencev. obenem so veseli vsake tožbe privatnih delničarjev obrekovanega podjetja radi izgube dobrega imena, duševnih bolečin in padca vrednosti ob nedokazanem škodoželjnem obrekovanju....za ta namen je denar že zagotovljen v proračunu.
Staro 08.03.2007, 18:34
Uporabnik

Stvari so se pričele zaostrovati, Tanko grozi Nučiču in počasi bodo , ker drugega že več ne bodo našli, celo preverili moj račun, saj naj bi mi delodajalec nepravilno nakazal plačo, obstaja utemeljen sum poskusa goljufije, vrhovna državna tožilka in pravosodni minister so se že vključili v preiskave, preiskana je bila hiša, hlev, kokošnjak in pesja utica, o najdbah ne smem javno govoriti saj bi lahko motil preiskave.

Staro 16.03.2007, 14:17
Uporabnik

Sedaj pa še poročilo IMF in "začudenje" glede neizvolitve Gasparija, ki je bil eden ključnih ljudi pri prevzemu Evra in pa seveda neuravnovešena proračunska politika našega finančnega ministra in vlade.
Torej so imeli prav ljudje v parlamentu ki so govorili da proračun ni dober in razvojno naravnan, ali pa so LDS-ovci kupili IMF in ECB. Torej smo kritiki sedanje vlade imeli ves čas prav!

Staro 16.03.2007, 14:42
Uporabnik

Citat:
Sedaj pa še poročilo IMF in "začudenje" glede neizvolitve Gasparija, ki je bil eden ključnih ljudi pri prevzemu Evra in pa seveda neuravnovešena proračunska politika našega finančnega ministra in vlade.
Torej so imeli prav ljudje v parlamentu ki so govorili da proračun ni dober in razvojno naravnan, ali pa so LDS-ovci kupili IMF in ECB. Torej smo kritiki sedanje vlade imeli ves čas prav!
Ti ljudje, ki celih 17 let že kolobarijo po slovenskem političnem podiju (odštejem Omana, ki je odpadel že v 90 letih), so pripravljeni zato, da dokažejo v svoj narobe zavoziti celo državo. Jaz upam, da nekoč pride čas, ko se ti ljudje počasi spokajo in pridejo neobremenjeni ljudje. Samo ta čas je še dela. In še se oddaljuje.
Staro 16.03.2007, 17:23
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Sporočila: 711

Citat:
z besedami poslanca in svetnika D. Kovačića: tvoje sklepanje je povsem napačno in zavajujoče, za vse je kriva udbomafija...
g. Grimsa pa ne bi....
Staro 19.03.2007, 08:43
Uporabnik

Citat:
Objavil-a strašljivka Prikaži sporočila
z besedami poslanca in svetnika D. Kovačića: tvoje sklepanje je povsem napačno in zavajujoče, za vse je kriva udbomafija...
g. Grimsa pa ne bi....
Za gospoda Kovačiča pa tole - napak je razmišljati da resnica zavaja svet, če že razmišljate o tem da slovenci nismo zreli za resnico, mogoče pa problem tiči pri vas, da niste zreli za politiko.

Značke
banka, sds, slovenije

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najlepši kraji v Sloveniji Anina1 Potovanja 62 19.05.2009 18:44
Klici v omrežje Telekoma Slovenije (prvih 120 minut) zajc SiOL Komunikator 5 02.07.2008 22:51
Misice morska_deklica Mediji 632 28.06.2007 14:36
banka ter internet modelko Gospodarstvo 33 07.08.2006 11:33
Plačilne kartice solsikke Gospodarstvo 23 17.07.2006 20:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:56.