Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 13.07.2006, 07:22
Pablo Uporabnik Pablo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 222
Privzeto Re: Klima

Na različnih mestih sem se pozanimal in dobil informacije, da so Gorenje katastrofa(Izrael) in, da se je treba izogibati "no name klimam"(firmam).
Staro 13.07.2006, 10:28
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Citat:
Objavil-a Pablo
Na različnih mestih sem se pozanimal in dobil informacije, da so Gorenje katastrofa(Izrael) in, da se je treba izogibati "no name klimam"(firmam).
Tole za gorenje me je pa presenetilo, ker so do zdaj ugrajevali Ameriške hladilne sisteme.

Staro 18.07.2006, 20:30
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a tematik
Slišal sem, da so zlo dobre Coolwex klime pa tudi mene zanima kakšno mnenje imate o teh klimah? Slišal sem tudi, da se ne držijo najbolj rokov montaž. Nekdo mi je rekel, da so mu obljubili montažo v sedmih dneh po plačilu (na obroke) prvega obroka pa po desetih dneh še nič nidobil, niti pojasnila kdaj bo montaža?? Vse to pa ureja firma HORIZONT d.o.o. iz Maribora.
Če ima kdo izkušnje vas naprošan za komentar.
Hm, kaj bi napisal. Plačal sem prejšnji teden, danes so mi pripeljali napravo in skoraj istočasno je prišel monter, da sva se dogovorila, kako in kam jo bo montiral. Moje zamisli je po krajši debati malce spreobrnil in bo zunanji del malce na drugem mestu, kar pa bo imelo za posledico bolj kvalitetno vzdrževanje. Dogovorila sva se, da pride na montažo v četrtek ali pa soboto (v petek mene ni, kar bi njemu najbolj ustrezalo). Tako, da zaenkrat nimam slabega mnenja niti slabih izkušenj. Glede na najin pogovor imam zaenkrat zelo dober občutek, da monterju ni vseeno, kako bo opravil montažo.

Sem pa nabil invertersko klimo, kar pomeni dohlajevanje ali dogrevanje, ali turbo (hitro) hlajenje, nato pa le vzdrževanje hladnega ali toplega prostora in naprava nikakor ne deluje ves čas s polno močjo.
Staro 20.07.2006, 22:20
Mojster

Je že zmonterana in hladi. Uf paše, pač ne maram vročine. 4m cevi je všteto v montažo, men je pršlo 6,5m (po dobr vidnem zapisu v predračunu), sem doplačal razliko za 2,5m.

Glede rokov in izvedbe pa kapo dol. Tud serviser je poštimal tko kot se gre, lepo umirjeno, nobenega hitenja, ampak v slogu: "Stranka mora biti zadovoljna, ko grem od hiše" Pa še res je.

Še en nasvet: Kdorkoli se bo odločil in kupil klimo, kjerkoli, zunanje enote naj nikoli ne poleži. Ta mora stati pokoncu, tako kot bo montirana - vedno, tudi pri prenosu. Druagče lahko steče olje iz predela kjer mora biti, klima pa pri zagonu zariba. V kolikor se komu naredi po nerodnosti, da je imel zunanjo enoto položeno, naj pred montažo vedno opozori na to serviserja.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 20.07.2006 ob 22:25.
Staro 20.07.2006, 22:48
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

jst mam pa okno, pa veter, pa nobenih filtrov, pa nobenih previsokih računov za elektriko poleti, pa nobenih curkov, spijem malo vode in preživim na soncu lahko tudi 40 stopinj... sej mi je toplo kot vsem, ampak moje telo je aklimatizirano na naše razmere, ker nisem nikoli uporabljala klime, tako da brez težav prenašam visoke temperature... iz tira me vrže samo tista 2x mesečna vlaga... drugače pa v teh dneh prav uživam....

btw: vsako leto je več bolnih za prehladi, pljučnicami, gripami... ljudje, če že mate klime dejte mal pameti v roke, ne spreminjat stanovanj v razmere, ki jih poznamo na krvavcu januarja
Staro 20.07.2006, 23:05
Z750 Uporabnik Z750 ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Z750
Član od: Mar 2005
Sporočila: 5.400

Dolg cajta sem se držal bl pr kraj Tkole kar se klime tiče prvo kar je zdrava ni nobena nam pa olajša počutje zakon sta tošiba in micibuši sam za te dve znamki je treba odštet 250k in več

najprej je treba izračunat kolk močno klimo potrebujemo ... evo:

1. Izmerimo površino prostora, ki ga želimo klimatizirati, v kvadratnih metrih m2 (dolžina x širina)

2. To površino pomnožimo z višino prostora v metrih m da dobimo prostornino-volumen prostora v kubičnih metrih m3.

3. Dobljeno število kubičnih metrov pomnožimo s številko 25 W / m3 ter tako dobimo že prvo oceno kakšno klima napravo potrebujemo. OPOMBA: Če gre za podstrešje, ki je morebiti povrhu še slabo toplotno izolirano, ali pa imamo prostor z velikimi steklenimi stenami obrnjenimi proti jugu ali jugozahodu, potem je potrebno prostornino pomnožiti s stevilko 35 W / m3 , ali pa tudi več.

4. Tej prvi oceni moramo prišteti še moč strojev in aparatov, ki se nahajajo v prostoru, ki ga želimo klimatizirati, kajti ti aparati npr. TV ali računalniki,... tudi sproščajo v prostor določeno toplotno energijo, ki jo je treba nevtralizirati.

5. Poleg tega moramo k gornji oceni prišteti tudi po 100 W hladilne moči za vsakega človeka, ki se nahaja v prostoru.

Upoštevati moramo tudi lego zunanje in notranje enote. Zunanja naj bi bila na senčni oz. sevgerni strani, notranja pa nekje na sredini stanovanja tako da nimamo piskrov direktno pod klimo.

Glede na trenutno ponudbo v SLO je klim kot dreka samo trenutno je težko dobit monterja, ki ti jo bo zmontiral, tako da se je najbolje odločiti za nakup klime oktobra novembra. Sem ujel da so za montažo računal 60k sit ... preboj in 5m cevi

Trenutno se vsaj meni zdi tko ena srednja varianta med kakovostjo in ceno klima znamke Panasonic (inverter) rang cene tam okrog 200k hlajenje, gretje, ionizator, samodejno šiščenje filtrov (odtoka ne speljat v kotliček ker bo straniščna školjka zelo hitro črna). ali pa samo hlajenje in gretje od gorenja cene tam od 120k naprej.

sam sem imel danes v lokalu nastavljeno na 27 sropinj in razvlaževanje, zunaj je bilo kao 34 stopinj, men je blo sicer mal toplo k sm biu skoz not, sam folk ki je pa vstopu v trgovino je bil pa ful zadovoljen oz ohlajen, vlage sem mel pa malo manj kot 50%.

aja pa še to pir in voda pod klima sta kar primerna za pit
Staro 01.08.2006, 00:01
Mojster

Citat:
Objavil-a grantica
jst mam pa okno, pa veter, pa nobenih filtrov, pa nobenih previsokih računov za elektriko poleti, pa nobenih curkov, spijem malo vode in preživim na soncu lahko tudi 40 stopinj... sej mi je toplo kot vsem, ampak moje telo je aklimatizirano na naše razmere, ker nisem nikoli uporabljala klime, tako da brez težav prenašam visoke temperature... iz tira me vrže samo tista 2x mesečna vlaga... drugače pa v teh dneh prav uživam....

btw: vsako leto je več bolnih za prehladi, pljučnicami, gripami... ljudje, če že mate klime dejte mal pameti v roke, ne spreminjat stanovanj v razmere, ki jih poznamo na krvavcu januarja
Srečnica. Ampak vročina kvari meso, pa koža se hiter guba in stara.

Če zalaufaš klimo 2x na dan po eno uro, pa nikakor ni treba dat na 17 stopinj, ni treba nč kihat pa kašljat. Bi pa mal čuden zgledal, če bi mogl vsi nosit pamet v rokah, pol bi res rabil super klime
Staro 04.08.2006, 18:17
model12d Uporabnik model12d ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2004
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a Z750
Dolg cajta sem se držal bl pr kraj Tkole kar se klime tiče prvo kar je zdrava ni nobena nam pa olajša počutje zakon sta tošiba in micibuši sam za te dve znamki je treba odštet 250k in več

najprej je treba izračunat kolk močno klimo potrebujemo ... evo:

1. Izmerimo površino prostora, ki ga želimo klimatizirati, v kvadratnih metrih m2 (dolžina x širina)

2. To površino pomnožimo z višino prostora v metrih m da dobimo prostornino-volumen prostora v kubičnih metrih m3.

3. Dobljeno število kubičnih metrov pomnožimo s številko 25 W / m3 ter tako dobimo že prvo oceno kakšno klima napravo potrebujemo. OPOMBA: Če gre za podstrešje, ki je morebiti povrhu še slabo toplotno izolirano, ali pa imamo prostor z velikimi steklenimi stenami obrnjenimi proti jugu ali jugozahodu, potem je potrebno prostornino pomnožiti s stevilko 35 W / m3 , ali pa tudi več.

4. Tej prvi oceni moramo prišteti še moč strojev in aparatov, ki se nahajajo v prostoru, ki ga želimo klimatizirati, kajti ti aparati npr. TV ali računalniki,... tudi sproščajo v prostor določeno toplotno energijo, ki jo je treba nevtralizirati.

5. Poleg tega moramo k gornji oceni prišteti tudi po 100 W hladilne moči za vsakega človeka, ki se nahaja v prostoru.

Upoštevati moramo tudi lego zunanje in notranje enote. Zunanja naj bi bila na senčni oz. sevgerni strani, notranja pa nekje na sredini stanovanja tako da nimamo piskrov direktno pod klimo.

Glede na trenutno ponudbo v SLO je klim kot dreka samo trenutno je težko dobit monterja, ki ti jo bo zmontiral, tako da se je najbolje odločiti za nakup klime oktobra novembra. Sem ujel da so za montažo računal 60k sit ... preboj in 5m cevi

Trenutno se vsaj meni zdi tko ena srednja varianta med kakovostjo in ceno klima znamke Panasonic (inverter) rang cene tam okrog 200k hlajenje, gretje, ionizator, samodejno šiščenje filtrov (odtoka ne speljat v kotliček ker bo straniščna školjka zelo hitro črna). ali pa samo hlajenje in gretje od gorenja cene tam od 120k naprej.

sam sem imel danes v lokalu nastavljeno na 27 sropinj in razvlaževanje, zunaj je bilo kao 34 stopinj, men je blo sicer mal toplo k sm biu skoz not, sam folk ki je pa vstopu v trgovino je bil pa ful zadovoljen oz ohlajen, vlage sem mel pa malo manj kot 50%.

aja pa še to pir in voda pod klima sta kar primerna za pit

Zanima me zakaj rata wc školjka črna????

thx d.
Staro 04.08.2006, 22:58
Z750 Uporabnik Z750 ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Z750
Član od: Mar 2005
Sporočila: 5.400

Citat:
Objavil-a model12d

Zanima me zakaj rata wc školjka črna????

thx d.

zto ker ti pobere vso svinjarijo, ki jo imaš v prostoru, večje delce poberejo filtri manjši gredo pa vseeno skoz, lokal imamo blizu ceste tako, da imamo črn prah in posledično črn kotliček (ga ne upam odpret ), je bilo pa zanimivo ko so pri sosedih žagal eno izolacijo oranžne barve, smo imel pa rdeč sekret :D moraš pa računati tudi s tem da ti klima odvede v eni uri lahko tudi do 2,5 l vode
Staro 04.08.2006, 23:08
Mojster

Sam sem speljal cev z balkona v 1. nadstropju ob steni navzdol, tako da voda teče na zemljico. Monter je cev položil kar v korito za rože, pa je voda tekla ravno pred balkonska vrata soseda pod menoj, kar nikakor nisem mogel gledat. Se je pa soseda znašla. Koj je pristavla prazno plastično piksno od jupola in ima vodo za zalivanje rož. No ja, v tem deževju res ne rabi, sej tud zdej ne laufamo klime, ampak v prejšnji vročini ji pa le ni blo treba točit iz pipe.

Značke
klima

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:16.