Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 13.08.2006, 17:30
mturk10 Uporabnik mturk10 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mturk10
Član od: Jun 2006
Sporočila: 53
Privzeto Re: Klima

Citat:
Objavil-a tematik
Slišal sem, da so zlo dobre Coolwex klime pa tudi mene zanima kakšno mnenje imate o teh klimah? Slišal sem tudi, da se ne držijo najbolj rokov montaž. Nekdo mi je rekel, da so mu obljubili montažo v sedmih dneh po plačilu (na obroke) prvega obroka pa po desetih dneh še nič nidobil, niti pojasnila kdaj bo montaža?? Vse to pa ureja firma HORIZONT d.o.o. iz Maribora.
Če ima kdo izkušnje vas naprošan za komentar.
Mi imamo dom KLIMO COLWEKS.Nabavili smo je pri Horizontu d.o.o.Po prvem servisiranju smo ugotovil da je naprava brez plina.To bi naj bila napaka montažerja.Garancija je 5let pod pogojem, da vsako leto plačaš za servis 10.tisočakov.
Staro 13.08.2006, 19:15
schaky Uporabnik schaky ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 7

če hočeš met odličnega inverterja kupi Daikin. to so ene najboljših klim na tržišču. cena ene take je okoli 200k brez montaže
Staro 20.08.2006, 21:08
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a mturk10
Mi imamo dom KLIMO COLWEKS.Nabavili smo je pri Horizontu d.o.o.Po prvem servisiranju smo ugotovil da je naprava brez plina.To bi naj bila napaka montažerja.Garancija je 5let pod pogojem, da vsako leto plačaš za servis 10.tisočakov.
Tud pr nas smo kupil Colweksovo pri Horizontu d.o.o. Samo ne vrjamem, da bi se kej lahko hladili, če v napravi ne bi blo nič plina. Lahko pa da je naprava plin spustila, ampak od takat naprej ne more več hladiti. Je pa z garancijo takole: 2 leti je normalna garancija, ki se lahko podaljša še za 3 leta v kolikor opravite vsakoletni redni letni servis, ki je plačljiv. To jasno in razločno piše v papirjih, ki jih dobite poleg klima naprave. Res pa se v reklamah bere malce drugače, ker le piše, garancija 5 let.
Staro 20.08.2006, 22:26
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Življenska doba split klim za domačo uporabo je max 6 let, pozneje kompresor toliko ošvohni da ne hladi več. To je za klime ki imajo močne kompresorje (panasonic, mitsubishi), ostale ki so pa po trgovinah poceni, no name iz kitajske pa max 3 leta in adijo hlajenje.
Nekdo je omenil Daikin klime, res so dobre ampak ne klasične do 3,5 kw.

Staro 21.08.2006, 02:21
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

Pišeš bedarije Bobi....

Pri nas v službi so klime že več kot 8 let pa še vedno hladijo. Redni letni servis..... in to je to.
Staro 21.08.2006, 08:15
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Citat:
Objavil-a SloCop
Pišeš bedarije Bobi....

Pri nas v službi so klime že več kot 8 let pa še vedno hladijo. Redni letni servis..... in to je to.
Preberi si še enkrat moj post! Klime ki se uporabljajo v službah so močnejše in ni primerjave z navadnimi split klimami.
Pri teh se tudi menjajo kompresorji in zato imajo daljšo življensko dobo.
Naslednjič ko pride serviser ga vprašaj koliko košta taka klima ki jo imate v službi!

Nazadnje uredil bobi : 21.08.2006 ob 08:18.
Staro 21.08.2006, 08:50
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368

Jst sam vem, da se splača dat za klimo mal več denarja, ker drugače po tretjem letu res vse slabše dela, kljub rednim servisom. In na koncu je tako, da takrat ko bi jo najbolj rabil, bi bilo skoraj vseeno, če bi jo imel al pa ne, da jo imaš, vidiš samo po porabi elektrike. Pač pofl roba. Pred 4 leti sem jo potem zamenjal za Panasonic-ovo z inverterjem, malce močnejšo kot so izračunali in se pozna tako v porabi elektrike kot stroških servisiranja (plina še nikdar ni bilo treba dodajat). Pri klimi ne šparat, ker je tako šparanje predrago.
Staro 21.08.2006, 12:09
Balonar Uporabnik Balonar ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balonar
Član od: Jan 2003
Sporočila: 797

ne šparajte pri klimah .. ne kupujte prenosne .. zakaj ne? .. prenosna klima bo cez pol ure morala hladiti samo sebe .. ne bo vec ucinka.
jaz sem dal za naso 320 jurjev .. kasetna vgrajena v strop .. Gorenje. Dela odlično ..

ne šparat
Staro 22.08.2006, 21:48
schaky Uporabnik schaky ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 7

glede daikin klim. sem jih že vido par "navadnih" splitov do 3,5 kw ki so delale 24 ur na dan že več kot 10 let pa nikoli še ni nič crknilo. res pa je da je vseko leto delan redni servis.

Značke
klima

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:47.