Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 20.11.2006, 14:36
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Osnovna šola:kaj so starši po poklicu?Kaj delajo?Njihovo delovno mesto.Je tega treba?

Citat:
Mislim, da se otroci več ali manj poznajo med sabo in vedo kdo ima denar pri hiši, pa tudi po tem kaj otroci nosijo se vidi.
Ko ukinete to vprašanje morate postaviti zahtevo po šolskih uniformah, prepovedati vsakršno debato o tem kaj so starši kje kdo živi, skratka vse mora bit TOP SECRET.
Zato je debata o tem kaj so starši po poklicu in kaj delajo povsem brezpredmetna, moti lahko samo tiste, ki nimajo kaj bolj pametnega početi in samo ugotavljajo kaj jih moti.
Citat:
Torej je problem v tistih redkih učiteljih, ki delijo učence na bogate in revne, ne pa na učeče in neučeče in jih na tej osnovi stigmatizirajo!
Člen v zakon in degradacija, v skrajnih primerih čevelj v rit, če se jih zasači pri tem umazanem početju!
Seveda brez vzporednih orodij, ki bi poskrbela, da bi kdo to izrabil za:"cvek mi je dal, ker sem reven" ne bo šlo..
Se bojim, da nista dojela. Naj ponovim: Vendar, spet, zanikanje nikoli ne resi tezav. Morda pa je javno izrazanje tega, kaj/kdo/sploh tvoji starsi so, zacetek normalnega dojemanja in sprejemanja tega. Ok?
In ne, zal niso redki ucitelji (in ne le ucitelji), ki ucence tako delijo, in ja, to je problem sirse druzbe in ne le uciteljev, in ja, lahko pride do obratnih zlorab, in ja, konec koncev je sola pac tako pomembna za socializacijo, druzbeno reprodukcijo in tako naprej in nazaj, da je razpravljanje o takih vprasanjih potrebno.
Staro 20.11.2006, 14:58
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157
Privzeto Re: Osnovna šola:kaj so starši po poklicu?Kaj delajo?Njihovo delovno mesto.Je tega tr

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Torej je problem v tistih redkih učiteljih, ki delijo učence na bogate in revne, ne pa na učeče in neučeče in jih na tej osnovi stigmatizirajo!
Člen v zakon in degradacija, v skrajnih primerih čevelj v rit, če se jih zasači pri tem umazanem početju!
Seveda brez vzporednih orodij, ki bi poskrbela, da bi kdo to izrabil za:"cvek mi je dal, ker sem reven" ne bo šlo..
-- ne Pu -- problem je v tem, ko se skorci zacnejo segregirat, po visini starsevskih bancnih racunov -- no ja, elite, so, kot druzbena avantgarda, v slovenskem postkomunizmu nujno potrebne, pa magari na silo in po uciteljskem nareku...
Staro 20.11.2006, 18:17
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Osnovna šola:kaj so starši po poklicu?Kaj delajo?Njihovo delovno mesto.Je tega tr

Citat:
Objavil-a porota3
Vprašanje kaj so starši po poklicu, kaj delajo in kaj točno je njihovo delovno mesto.je bilo 20 let nazaj vprašanje, ki so ga izpolnjevali učenci vsako leto. Ne vem sicer kako je danes. Meni se zdi tako vprašanje neprimerno in nepotrebno.

Sociološko je bolj škodljivo, kot koristno za moje pojme.
Ja v bistvu je to kar precej zasebno vprasanje in to ucitelje po eni strani sploh ne bi smelo brigat, lahko se pa otrok izmisli, kar mu recejo starsi, da pac pove.
Staro 20.11.2006, 18:18
Banned

Citat:
Objavil-a Arjuna
Moj sošolec je rekel na vprašanje, kaj je njegov oče, da je bolan. In ko ga je učiteljica vprašala, kaj dela, je rekel, da kašlja.

Porota, vse čestitke za odprtje tele zanimive teme.
Še eno vprašanje: ali si si kaj v sorodu z anarhijem?
Haha, zakaj, ker ima pametna vprasanja?
Staro 20.11.2006, 18:21
Banned

Citat:
Objavil-a Speedy
Zakaj pa naj bi bila to skrivnost, mislim da poštenim ljudem še na misel ne pride da bi skrivali kaj so in kaj delajo.
Se ne gre za skrivnost ali postenost, temvec za zasebnost in predvsem morda za diskriminacijo, ki so jo lahko potem delezni otroci, glede vere, socjalnega statusa, itd...., ce je oce smetar ali morda generalni direktor kaksne druzbe je razlika.
Staro 20.11.2006, 18:36
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a anarchy
Haha, zakaj, ker ima pametna vprasanja?
točno tko.
Staro 20.11.2006, 23:43
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a buba
-- ne Pu -- problem je v tem, ko se skorci zacnejo segregirat, po visini starsevskih bancnih racunov -- no ja, elite, so, kot druzbena avantgarda, v slovenskem postkomunizmu nujno potrebne, pa magari na silo in po uciteljskem nareku...
Včas so se otroc v naši šoli šlihtali po položaju tastarih v partiji, partijski prfoksi so jim pa pritegnili...
Partija je pomenila moč, denar pomeni moč..Se je kaj spremenilo?
Staro 21.11.2006, 07:10
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711
Privzeto Re: Osnovna šola:kaj so starši po poklicu?Kaj delajo?Njihovo delovno mesto.Je tega treba?

...sicer pa, če smo že plebejci zmožni psihoanaliz, kaj šele politiki ki so zato še celo plačani...

koplot and co. d.o.o.....
Staro 22.11.2006, 16:30
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

ko so to mene v osnovni vprasal sm mogu najprej fotra vprasat kaj dela...pa mi je reku da nej kr recem da je obrtnik...takrat je blo to ful bad...ampak se ne spomnim da bi bil zarad tega kej na slabsem...sicer pa konckoncev v ameriki preden dobis sluzbo pr kaki vecji firmi mors oddat vzorec urina da te cekirjo za droge...se mi zdi to bolj vdor v zasebnost kot pa sam poklic...pa ze pri nas se velikokrat najemajo ene sorte privatni detektivi, ki brskajo po tvoji preteklosti in preverjajo ce si bil kdaj v zaporu itd...se pravi ce si pr 18. iz neumnosti rzbil sipo in si sel cez noc v zapor te lohk vrzejo iz sluzbe naceloma...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 22.11.2006, 16:52
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040

Še bol prebrisano se mi zdi, ko dajo otrokom napisati šolski spis z naslovom "Moji starši" ali kaj podobnega in otroci napišejo vse živo, kar se dogaja med domačimi stenami.

Značke
delajonjihovo, delovno, mestoje, osnovna, poklicukaj, starši, šolakaj, tega, treba

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:05.