Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 26.02.2007, 15:12
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208
Wink Re: Morilci domačih mačk in psov

Citat:
Objavil-a Matilda Prikaži sporočila
Doddy!!! Bila sem cinična...valjda, da bi bila potrebna živalska policija in hvalabogu,da se folk osvešča tudi s tem, da vidi, kaj se dogaja po svetu in da živalce niso za na ketne ali pa da se hvališ kolk cekinov je stala.
Ni panike.Saj razumem tvoj cinizem,ker se ljudje nočejo osveščat v tej smeri.
Staro 26.02.2007, 15:18
Mojster
Red face Re: Morilci domačih mačk in psov

Živalce rs niso za na ketno.Sem tudi sam proti verigam.Toda stvar pri meni doma je takale.Poleg Rone imam tudi mešančka,ki mu je ime Miha.Verjeli ali ne,v ograjenem prostoru noče nikakor bit.Ima sicer lep prostor s travo,lesen ležalnik in ogromno prostora pod streho.Za njega je veriga zakon.Ja,na verigi se počuti najbolje.Sicer ima že 15 let,pa vseeno.Nam je že pregrizel kar nekaj ograje,tako da ga notri ne zapiramo več.Tudi na sprehod hodi z menoj vsak dan,ampak v ograjenem prostoru pa ne bit.Ko je na verigi,jo veselo ratergne do konca ,se vsede na sredo dvorišča in lepo meditira.
Staro 26.02.2007, 18:20
Budboy Uporabnik Budboy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Budboy
Član od: Sep 2005
Sporočila: 73
Privzeto Re: Morilci domačih mačk in psov

Mel sm bullterierja in sicer leta nazaj ,ko so ti psi bili še neznani v slo.
In sicer sva vsakdan hodila na jogging, skozi gozd.
In se mi je zgodilo, da sem srečal dva južnjaka(delavca nekega zidarja).
In se je začelo"Kakav gadan pas, šta je grd ," in tko naprej....in za finish ko sta ze šla skoraj mimo ga je eden z vojaškim škornjem brcnil da ga je odneslo 2m proč....
In pol je sledilo da so morali enga odpeljati na urgenco šivat roko(ker je mel opravka z psom), drugi pa je odnesel le z podpludmami moje desne roke....
Pač balkansko(primitivno) smo uredili stvari.
In nikoli ju nisem več srečal....
Nauk zgodbe.
Polomiš jim par kosti in mel boš mir.
Pa mogoče tut polcijo
Staro 26.02.2007, 19:12
Mojster
Red face Re: Morilci domačih mačk in psov

Hm.Podobna izkušnja.Moja Šarplaninka ni maral vonja južnih bratov.Ne vem zakaj ne.Zavohala jih je zelo,zelo daleč.Bila je sicer izšolana zelov redu.(kar je težko dosečt pri tej pasmi).Navadno sva hodila po sprehodu na pivo v bližnji lokalček.Tisti ,ki so jo poznali so se ji umaknili na varno razdaljo,vliko je bilo pa pametnih južnih komandosov.Seveda sem jih vedno pravočasno opozoril,naj ne hodijo blizu psičke.Toda,pokazati mora svojo balkansko mentaliteto in pokazati nadmoč nad živaljo.Navadno z brco.Še vsak,ki je to poizkusil,je šel šivat nogo ali roko na urgenco.Zato so ji rekli 'ljubezen južnjakov'.Ni lepo,ampak je pa zabavno opazovat kako najprej kažejo svojo balkansko možatost,potem pa dojenčkov jok.
Staro 27.02.2007, 09:58
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Moram priznati, da sem se kar fino nasmejal ob zadnjih dveh postih, vendar pa ja potrebno tudi povedati, da se nikakor ne strinjam z nasiljem. Tudi takim, ko samo vrneš nazaj. Zlasti Budboy kaže na to, da so lastniki "agresivnejših" pasem tudi sami agresivnejši. Drugače bi se pa tukaj vrnil na razpravo o živalski policiji v ZDA, tisto kar sem jaz tam najbolj opazil in mi je najbolj všeč je ravno profesionalnost. Izredna mirnost, zbranost na samem mestu, v ozadju pa trdo delo in strkovnost, ki v končni fazi velikokrat pripelje do željenega cilja. Ta pa je vsaj pri najhujših primerih mučenja in/ali uboja kazenska ovadba in aretacija. Takih stvari pri nas ni sposobna niti navadna policija, zato pa imamo toliko kriminalcev na prostosti. Ker bi vsak kar obračunaval na licu mesta, nekateri komaj čakajo sam da lahko kakšnega prebutajo. S tem pa seveda nič ne dosežeš, oziroma narediš samo še večjo škodo. Ne vem kako je pri vas, samo oddajo je kdaj pa kdaj kar težko gledat, čeprav jaz sem tak, da vse pogledam, ker si nočem zatiskati oči pred realnostjo, ampak na koncu pa čutim kar neko veselje ali zadoščenje ali bolje rečeno dosti lažje zaspim, če vidim, da so primer uspešno končali in se znajdejo kakšne lisice na pravih rokah (lahko bi rekli krvavih) in gre tipček mal odsedet.
Staro 27.02.2007, 13:02
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

kako lepo, ko nekateri tujo primitivnost kaznujejo z lastno primitivnostjo ...
Staro 27.02.2007, 16:32
Mojster
Thumbs up Re: Morilci domačih mačk in psov

Moj namen s prejšnjim postom je bil tudi popestritev foruma.Vendar taki ljudje,ki živali brcajo,niso dalečod morilcev psov in mačk.Definitivno.Zato se sploh nisem sekiral,če je moja Šarplaninka kakšnega malo pogrizla.Sedanja moja psička,pa nima te 'lepe' lastnosti in je prijazna do vseh dvonožcev.Kar je seveda zelo dobrodošlo.
Staro 21.06.2007, 14:16
Marakesh Uporabnik Marakesh ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 1
Privzeto Mladi mucek umrl, ker so ga mladi Kočevci uporabili namesto žoge

Ne vem niti, kaj naj napišem... Upam, da bodo preklete mulce dobili in bodo plačali za to...

Saj ne vem kako naj začnem.... ne morem verjeti, da se je to res zgodilo. V četrtek, 14. junija sredi Kočevja, sredi belega dneva se je skupina gnusnih mulcev izživljala nad malim muckom. Malega so uporabili namesto žoge... Z njim so igrali nogomet. Kje imajo ti smrkavci srce, kaj bo postalo iz njih, ko odrastejo... zame so gotovi morilci.... Očividka, ki je mulce opazila, je na muckovo nesrečo prišla prepozno...mali je bil že zmaličen... takoj ga je odpeljala na kliniko v Kočevju, kjer pa
mu nismo mogli več pomagati.... umrl je. Mladi človeški izmečki pa so se takoj, ko so videli, da jih je gospa opazila, razbežali, tako da jih ni mogla identificirati...
Društvo za zaščito živali Kočevje je razneslo obvestila po mestu, na šole in objavili obvestilo na lokalnem radiu, če bi se kdo javil, ki je bil priča temu.

Ker je ljudi, ki nimajo občutka ne ljudi ne za živali, očitno veliko in ker ne veste, kdaj se bo kdo namesto na žival spravil na otroka, starejšega, kakor koli nemočnefa, prispevajte svoj delež k preprečevanju takih grozot - povejte, pošljite še drugim, morda bo pa kdo ugotovil, da pa vendarle ima srce.

Nazadnje uredil Goody : 21.06.2007 ob 14:21. Vzrok: upam, da je to tvoj komentar, ker mojpes.net ne pusti linkanja na njihovo stran ...
Staro 22.06.2007, 08:50
Geawind Uporabnik Geawind ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Geawind
Član od: Apr 2007
Sporočila: 4
Privzeto Re: Mladi mucek umrl, ker so ga mladi Kočevci uporabili namesto žoge

zato pa bi blo potrebno tud pri nas se nakak trudit, da se dobi 'živalska policija' - ma pismo, al pa gremo sami dejansko v akcijo ...
Staro 22.06.2007, 14:26
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142
Privzeto Re: Mladi mucek umrl, ker so ga mladi Kočevci uporabili namesto žoge

jooooj kako bi jest nalomila tole drhal ej... pa kakšen poden od človeka morš bit , da se spraviš na nemočno ubogo žival in se izživljaš nad njo na tak način? kakšna krutost mora to bit v človeku? in se strinjam, samo vprašanje časa je, kdaj se bo tak človek znesel tudi nad kakšnim nemočnim otročkom, starčkom, itd....

enkrat sem si zamislila da bi moral bog (ali kdorkoli že je odgvoren za nastanek tko nagravžne človeške vrste kot smo ljudje) narediti posebno pravilo - vsaka bolečina zadaš nekomu drugemu, naj se ti v istem trenutku trikrat povrne..... me zanima kakšen red bi bil potem na svetu

Značke
mačk, morilci, psov, zloraba, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:59.