Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 22.06.2007, 14:33
temp64 Uporabnik temp64 ni prijavljen
jaz sem samo od Goody
Prikazne slike uporabnika/ce temp64
Član od: Feb 2002
Sporočila: 147.625
Privzeto Re: Mladi mucek umrl, ker so ga mladi Kočevci uporabili namesto žoge

boga itak ni....prascem bi bilo treba pa noge polomit, da bi si zapomnili za vekomaj
Staro 22.06.2007, 15:33
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

kako je folk loh tok krut

tega nikol ne bom razumela...a se človek s tem že rodi al je vse samo vzgoja in vpliv okolice?
Staro 22.06.2007, 16:39
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Gospa, ki je skušala rešiti muca je prišla žal prepozno. Kaj pa ostali mimoidoči, ki so prizor gledali pred njenim prihodom in niso storili nič, da bi ga preprečili, oni pa imajo srce? Ali oni niso na nek način sokrivi in enaki storilcem, zavržnega dejanja?
Staro 24.06.2007, 17:09
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Ne vem kako se lahko človek izživlja nad živim bitjem. Sploh nad živaljo..Se strinjam glede trditve da nimajo srca..Marsikdo pozabi da mamo ljudje živali za LJUBLJENČKE s katerimi bi mogli NEŽNO RAVNAT ker naj bi jih meli zato da bi jim lahk KAZALI LJUBEZEN..razumem da mali ni meu doma(?!?!) ampak uni ne bi rabli namest žoge uporablat muce. pa sej ne morš vrjet ka se dogaja... sm misla da se to dogaja sam v kakih drugih državah...sam sem pol vidla da ne.. to je tko k un primer z psom, ki je mel tolk klopov da se ni vidlo nč druzga k te nadležne živali..al pa k so meli mačke zaprte v hiši, jih sploh niso spustili na prosto...v hiši jim je zaudarjalo...pousod so bile mrtve mačke..rešili so 6 mačk sam so ble v groznem stanju...brez srca čisto!..glede primera z malim muckom in utrganimi mulci..brez besed...a se res človeka ljubezen do živali kaže na tak način?!?
Staro 24.06.2007, 17:35
Bunny Muffin Uporabnik Bunny Muffin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Bunny Muffin
Član od: Jun 2006
Naslov: Berlin
Sporočila: 125

Opozorilo: stran mojpes ne dovoli linkanja, zato je objava brisana
Staro 24.06.2007, 18:04
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

tut js ne morem zadržat solz barabe človeške..sam fotr pa mat sta otrokom vzor...kr ne morem vrjet da se je to res zgodilo :
Staro 24.06.2007, 18:40
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

Ja, tud jst se zavzemam za to, da bi tudi pri nas uvedli Policijo za živali. Ker kolkr smo 'socialna' država, nam je za druga bitja malo mar. Ljudje, ki tako ravnajo s sobitji, bi morali biti kaznovani po istem principu kot če bi kej takega storili sočloveku.
Mogoče imamo ljudje razum, a nas to ne dela močnejše in zato vsemogočne. Oziroma nam bi ravno ta razum naj dal vedeti, da lahko na nek način zatremo 'nagon' in se NE ravnamo na način 'močnejši preživi'. Lepo bi bilo, da bi ZNALI uporabljati to, kar imamo!

Eh, kr neki v bistvu tole moje pisanje, sam sem neznansko razočarana nad takšno mentaliteto oz. nad človeštvom na sploh :/
Staro 25.06.2007, 12:50
SuPerGiR| Uporabnik SuPerGiR| ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Naslov: Pragersko
Sporočila: 104

Ja kar srce se mi trga ob tej zgodbi, še posebej ob slikicah malega izmučenega mucka..

Čeprav sem načeloma proti nasilju bi jaz tote froce, če bi jih vidla to delat tak zdelala, da jim več nič ne bi blo jasno po tem..
Staro 25.06.2007, 13:44
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a PoisonIvy Prikaži sporočila
enkrat sem si zamislila da bi moral bog (ali kdorkoli že je odgvoren za nastanek tko nagravžne človeške vrste kot smo ljudje) narediti posebno pravilo - vsaka bolečina zadaš nekomu drugemu, naj se ti v istem trenutku trikrat povrne..... me zanima kakšen red bi bil potem na svetu
Saj je že nekoč bil zakon: Zob za zob, oko za oko. Ampak, nekateri razumniki dandanes pravijo, da se je sodobna družba že zdavnaj dvignila nad ta zakon. Kaj pa, ali se morda kdo spominja kakšno kazen so dobili tisti kreteni, ki so se pred nekaj leti celo noč zverinsko izživljali nad brezdomcem in ga na koncu ubili?
Staro 27.06.2007, 10:14
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Saj je že nekoč bil zakon: Zob za zob, oko za oko. Ampak, nekateri razumniki dandanes pravijo, da se je sodobna družba že zdavnaj dvignila nad ta zakon. Kaj pa, ali se morda kdo spominja kakšno kazen so dobili tisti kreteni, ki so se pred nekaj leti celo noč zverinsko izživljali nad brezdomcem in ga na koncu ubili?

jaz ne govorim o zakonu! jaz sem si zamislila da bi se ti to kar avtomatično v istem hipu zgodilo - recimo nekoga brcneš in v istem trenutku dobiš trikrat močnejšo brco (od neznane sile).

si predstavljaš kako bi ljudje pazili kaj delajo?

zakon "zob za zob" pa tudi ni bil slab če mene prašaš, sam kaj ko večine storiteljev tko nikdar ne najdejo?

Značke
mačk, morilci, psov, zloraba, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:25.