Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 12.04.2007, 14:15
partibrejker Uporabnik partibrejker ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce partibrejker
Član od: Jul 2005
Sporočila: 320
Privzeto Re: Del dohodnine društvom za zaščito živali

Citat:
Objavil-a Matilda Prikaži sporočila
Ja, to je res, da bodo seznam dopolnili do septembra 2007, venar je pomembno vedeti naslednje:
ČE V LETOŠNJI NAPOVEDI NE BOMO VISALI NIKOGAR , BOMO NASLEDNJE LETO (KO BODO DONACIJE ŠELE UPOŠTEVALI) MORALI Z POSEBNO VLOGO ZAPROSITI, DA DEL NAŠE DOHODNINE NAMENIJO DOTIČNEMU.

Torej, če letos ne vpišemo nikogar ali pa nekoga vpišemo in želimo to naslednje leto (ko bomo imeli našega kandidata, ki ga trenutno ni na seznamu) spremeniti, bomo za to morali posebej zaprositi.

Samo toliko, v vednost! Torej to leto nisem na seznamu našla nekoga, ki mu želim nameniti del moje dohodnine in ne bom vpisala nikogar. Jeseni bo na seznamu npr. Repek, naslednje leto bom ob napovedi morala z posebno vlogo zaprostiti DURS, da del mojo donacijo nameni Repku.
jest sm razumel drgač ko sm bral navodila.a ni tko da LAHKO vpišeš že letos če že imaš izbranega nekoga iz tega nedopolnjenega seznama.ni pa nujno letos nič. tko da če na seznamu ni nikogar k bi ga ti želel počakaš in ne izpolnjuješ nič pač drugo leto ko bo seznam cel. posebaj bo treba zaprosit edino če boš že nekaj napisal letos in želel spremeniti za drugo leto komu boš dal del dohodnine

Nazadnje uredil partibrejker : 12.04.2007 ob 14:20.
Staro 13.04.2007, 07:39
Matilda Uporabnik Matilda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matilda
Član od: May 2002
Sporočila: 577

Citat:
Objavil-a partibrejker Prikaži sporočila
jest sm razumel drgač ko sm bral navodila.a ni tko da LAHKO vpišeš že letos če že imaš izbranega nekoga iz tega nedopolnjenega seznama.ni pa nujno letos nič. tko da če na seznamu ni nikogar k bi ga ti želel počakaš in ne izpolnjuješ nič pač drugo leto ko bo seznam cel. posebaj bo treba zaprosit edino če boš že nekaj napisal letos in želel spremeniti za drugo leto komu boš dal del dohodnine
Uh, izgleda, da vsak razume drugače oz. morda navodila niso jasna. Razumela sem, da bomo drugo leto dohodnino samo podpisala (če bo vse ok), ker bo že vse v naprej pripravljeno, kar bi pomenilo, da ne bomo mogli kar noter pisati (zaradi tega naj bi bilo potrebno že to leto donacije napovedati v obrazcu in naslednje leto kakršnekoli spremembe ali novosti posebej zaprositi).
Staro 13.04.2007, 08:39
Pripravnik

tud ne zdi se mi logično da bi neki mogu napisat že za drug let in to iz nedopolnjenega seznama
Staro 13.04.2007, 09:44
Pripravnik

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice
Transakcijski račun: 02011-0253228311
Davčna številka: 68844930
Ostrožno pri Ponikvi 26, 3232 Ponikva
GSM: 031 499 756
www.osvoboditev-zivali.org
info@osvoboditev-zivali.org Skupaj gradimo živalim prijazno Slovenijo.
Ostrožno pri Ponikvi, 11.4.2007

Dragi člani, simpatizerji in prijatelji živali!

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice je upravičenec do donacije iz dohodnine

Vlada Republike Slovenije je pred kratkim objavila seznam upravičencev do donacij iz dohodnine za leto 2007. Na tem seznamu je med upravičenci tudi naše društvo (področje kmetijstva). Zato prosimo člane, simpatizerje in druge, da donacijo 0,5% dohodnine, lahko pa seveda tudi manj, in sicer: 0,1%, 0,2%, 0,3%, 0,4%, namenijo našemu društvu, pri čemer bi bilo dobro, da bi že sedaj v dohodninski obrazec za leto 2006 vpisali društvo kot prejemnika donacije. Davčna številka društva je 68844930. To je odlična priložnost, da podprete aktivnosti našega društva brez dodatnih stroškov in tako pomagate graditi živalim prijazno Slovenijo.
Vsem, ki nam boste dali donacijo, se zahvaljujemo.

Lep pozdrav!

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice
Zanj: Stanko Valpatič, predsednik

P.S. Če poznate koga, ki bi nas morda želel podpreti, vam bomo hvaležni, če mu posredujete to informacijo. Društvo bo z več sredstvi lahko organiziralo še bistveno več akcij za boljši položaj živali in promocijo vegetarijanstva oz. veganstva.
Staro 13.04.2007, 10:46
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

Sej to društvo je na seznamu pod upravičenci za kmetijstvo poleg teh čebelarjev in kasačev ... v drugem postu je
Staro 14.04.2007, 10:01
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a pinky Prikaži sporočila
Vsi tile se lahko prijavijo:

(1) Rezident lahko zahteva, da se do 0,5% dohodnine, odmerjene po tem zakonu od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje splošno-koristnih namenov in za financiranje političnih strank in reprezentativnih sindikatov.
(2) Za splošno-koristne namene po tem členu se štejejo humanitarni nameni (vključno z varstvom človekovih pravic), nameni varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, invalidski, dobrodelni, ekološki, kulturni, športni, religiozni in drugi nameni, ki se opravljajo v okviru dejavnosti rezidentov Slovenije, ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti kot nepridobitnih dejavnosti, in katerim je s posebnim zakonom ali na podlagi posebnega zakona, zaradi opravljanja te dejavnosti priznan poseben status ali določeno, da je njihova dejavnost v javnem interesu ali da je dobrodelna. Za rezidente iz prejšnjega stavka se ne štejejo rezidenti pravne osebe, ki so jih ustanovile ali katerih člani so pravne osebe javnega prava.
Zdi se mi bizarno, da so poleg tudi politične stranke.
Staro 17.04.2007, 15:18
Uporabnik

Citat:
Objavil-a partibrejker Prikaži sporočila
tud ne zdi se mi logično da bi neki mogu napisat že za drug let in to iz nedopolnjenega seznama
Se ti zdi v tej naši Babanarepublik kaj logičnega? Meni, zelooooo. Nedopolnjen seznam, vendar pooooln raznih cerkevenih skupkov in gasilskih društev...ker nas vsi pozivajo naj letos komu kaj namenimi je rezultat precej predvidljiv - butalci namenijo tistim, ki so jim pod nosom oz. so objavljeni!

Ja, ok sem precej jezna (trenutno) in pri nas je vse tako krasno nedorečeno in približno.

No, bomo to temo obravnavali letos osorej, pa da vidimo, kako in kaj....

Nazadnje uredil Matilda : 17.04.2007 ob 15:21.
Staro 19.04.2007, 08:34
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Matilda Prikaži sporočila
Se ti zdi v tej naši Babanarepublik kaj logičnega? Meni, zelooooo. Nedopolnjen seznam, vendar pooooln raznih cerkevenih skupkov in gasilskih društev...ker nas vsi pozivajo naj letos komu kaj namenimi je rezultat precej predvidljiv - butalci namenijo tistim, ki so jim pod nosom oz. so objavljeni!

Ja, ok sem precej jezna (trenutno) in pri nas je vse tako krasno nedorečeno in približno.

No, bomo to temo obravnavali letos osorej, pa da vidimo, kako in kaj....
se kr strinjambutalci

Nazadnje uredil partibrejker : 19.04.2007 ob 08:37.
Staro 23.04.2007, 12:29
Uporabnik

Iz Obalnega društva (zavetišče sv. Anton) so me obvestili, da lahko tudi njim namenimi del dohodnine. Žal imam nijihovo davčno samo doma (zdaj sem v službi). Kontakt
odpmz@guest.arnes.si

Značke
del, dohodnine, društvom, zaščito, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 19:32
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Morilci mačk in psov ali zloraba živali doody Živalski svet 80 15.08.2007 10:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:35.