Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 26.09.2007, 22:51
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Re: Pravna država se je zganila

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Največji problem z Romi imajo Dolenjci in tam skoraj ni zaposlenega Roma, medtem ko je v Prekmurju situacija boljša, ljudje so se z leti naučili živeti z njimi in njihovi otroci hodijo v normalne šole in se lahko z vrstniki igrajo.
Sigurno imajo del krivde tudi Strojanovi ampak največji del krivde še vedno nosijo Ambrušani sami in to kar 99% in nihče drug. Če bi jih vključili v družbo jim omogočili prilagojeno življenje ne bi bila država primorana jim dajati socialnih pomoči in če ne bi svojim otrokom prepovedovali igranja z romskimi vrstniki bi vsa situacija izgledala daleč drugače. Nasilje rodi nasilje in ne mi reci da so za vse krivi samo Strojanovi, ker če bi jih vsi pustili pri miru potem ne bi bilo ničesar, saj Romi po naravi niso nasilni prej obratno, vendar pa se tudi ne pustijo - nikoli.
... to o nedovoljevanju igranja s ciganskimi otroki... Nekaj sem že pisal o tem, kako se je ciganček (star 3 leta) igral z otroci v skupini in jih še mimogrede okradel. (Kraja pa - splošno znano - v ciganski družbi je nekaj sprejemljivega, celo zaželjenega, če cigan krade neciganu.) In okradel je zato, ker pač tisti neprilagodljivi(sem napisal z debelo, ker v to notri ne tlačim vseh ciganov, ampak žal je med cigansko populacijo veliko več neprilagodljivih kot prilagodljivih) cigani učijo tudi (že) svoje otroke kako druge ociganiti.

Kako boš vključeval v družbo takšne ljudi, ki te terorizirajo in maltretirajo, poleg tega pa še za svoja kriminalna dejanja nikoli ne odgovarjajo? Težko! In ne mi jodlat, da so Ambružani 99% krivi. 110% je kriva država, ker ne kaznuje vseh tistih, ki bi morala. Ne pa, da cigani dobijo za svoje teroriziranje okolice za nagrado še socialno podporo in še kakšen sladkorček v obliki stanovanja, zastonj pralnega stroja in podobnega...

In a cigani imajo pravico biti neprilagojeni in tolerirani zato, ker so cigani? Jaz pravim, da ne! Če se že gremo enakost in enakopravnost, se jo dajmo iti povsod, ne samo tam, ko nekomu nekaj paše.

Nazadnje uredil NaceM : 26.09.2007 ob 22:57.
Staro 26.09.2007, 23:58
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

NaceM, mimogrede novi prokurist Vzajemne (gospod Jaklič) ima zelo lepo urejeno kmetijo v Polhograjskem koncu, ki je tudi črna gradnja. In ni edini. Nisem zasledila, da so njegovo domovanje podrli in ga z družino preselili v kasarno.

Glede na to, da v Sloveniji ne živi toliko Romov in še od teh kradejo samo "neprilagojeni", preostali Slovenci pa ne kradejo, ne otroci ne odrasli, nam res ne bo nič hudega. Tistih par tatičev nas menda ne bo spravilo na kant.

Nazadnje uredil Irina : 27.09.2007 ob 00:03.
Staro 27.09.2007, 06:33
Matej62 Uporabnik Matej62 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 31

Še en primer Irina je primer na črno zgrajene asfaltne baze v Planinski vasi, katera bi morala že zdavnaj biti odstranjena. Ker tematika ne spada v to temo si lahko zainteresirani vse preberejo na:

http://www.planinskavas.si

Da so pa Ambrušani glavni krivec nastale situacije pa jasno kaže sobivanje z Romi v Prekmurju.

Lep dan, Matjaž
Staro 27.09.2007, 07:27
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 106

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
NaceM, mimogrede novi prokurist Vzajemne (gospod Jaklič) ima zelo lepo urejeno kmetijo v Polhograjskem koncu, ki je tudi črna gradnja. In ni edini. Nisem zasledila, da so njegovo domovanje podrli in ga z družino preselili v kasarno.
Irina, jaz pa, mimogrede, nisem zasledil, da bi Jaklič izvajal teror nad okoliškimi prebivalci in da bi kompromitiral vodovarstena območja.
Staro 27.09.2007, 07:27
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

on to dela na večjem nivoju
Staro 27.09.2007, 07:56
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a chink4 Prikaži sporočila
Si bom dovolu mal preoblikovat tvoj zadnji stavek.

Nasilje rodi nasilje in ne mi reci da so za vse krivi samo Ambrušani, ker če bi jih Strojanovi pustili pri miru potem ne bi bilo ničesar, saj Ambrušani po naravi niso nasilni prej obratno, vendar pa se tudi ne pustijo - nikoli.
Dovolil si si, vendar si brcnil v temo, saj so Ambrušani glede "ne nasilnosti" svoje nasilje dokazali po TV in besede, ki so jih izgovarjali tudi niso bili za čas pred polnočmi.
In v tem tiči problem velike večine, ki se ima za Slovence in kar je na koncu še najhuje za krščane da stojimo nad drugimi predvsem nad cigani in ustvarjajo stereotipe glede ciganov, ki da drugega ne delajo kot kradejo in so že v naprej odštemplani tatovi, ne glede na to ali so ali niso krivi - je tako @Nace
Romom se ni dovoljevalo kupovanje zemljišč znotraj urbanih naselij ampak se jih je odrinilo na obrobja, kjer po večini niso smeli graditi ne hiš ali bilo kaj drugega. Velikokrat celo na za zdravje nevarna območja v poplavna ali močvirna področja, samo da so bili daleč od oči in od vasi. Potem so prišli drugi, ki so ugotovili da so ta področja kjer živijo bili ekonomsko zanimivi in so jih ponovno odrinili na drugo mesto in to ponovno vstran od naselij tja kjer ni bilo dovoljeno graditi.
Rome se je preganjalo povsod in po gostilnah hvalilo kako je cigana pretepel z grabljami ali pa proti ciganici napodil pse ker je pobirala odpadlo sadje z drevesa. Rome se je potisnilo popolnoma na obrobje.
Potem se je pri nekaterih zganilo razmišljanje o enakosti vseh pred zakonom in pred bogom in so želeli cigane vključiti v našo družbo, kar pa ni proces enega dneva ampak večih generacij saj so grehi naših predhodnikov napram ciganov zelo veliki. Cigani so dobili zemljo in začeli z civilizacijo, takšno kot smo jim jo predpisali vendar jim njihovih naselij ne želimo priznati, a ne želimo jih imeti v vasi - torej kaj želimo ? Nekateri kot so vaščani v Ambrusu žalujejo za koncentracijskimi taborišči z časa druge svetovne vojne - ne samo enkrat sem slišal v "civilizirani" slovenski krčmi izreči besede kot so:"Hitler jih je(ciganov) še premalo zažgal v Dachau".
Imate se za neke nad ljudi, ki lahko odločajo po lastni volji o drugih ljudeh in niti en trenutek ne pomislite na to kako se lahko pri vsem tem počuti druga stran ampak egoistično razmišljate samo na sebe in o sebi, ter kako bi na najlažji način brez dela prišli do denarja.
Romi so samo odraz naše družbe, ki dejansko ni vredna da se ji reče civilizirana ali demokratična ampak je samo zbir nevoščljivih, egoističnih in pohlepnih kreatur brez vesti in brez kulture.
Strojanovi niso angelčki, so pa odraz naše kulture in njihove okolice. Noben otrok se ne rodi kot tat ampak kot nedolžno bitje in okolica naredi iz njega tisto kar potem je.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 27.09.2007, 09:06
_____ Uporabnik _____ ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce _____
Član od: Sep 2005
Sporočila: 39

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Pozabljamo, da se je agonija začela z "izvirnim grehom, če se sme temu tako reči. Nekdanji župan je Strojanovim prodal občinsko zemljo na vodovarstvenem območju in nihče od sedaj, tako glasnih vaščanov se takrat niti slučajno ni zganil ali celo protestiral. Menda so vedeli kje je njihov vodni vir, ali so to ugotovili šele sedaj, Zato se mi zdi njihova sedanja reakcija, milo rečeno zlagana. Prodati nekomu zemljo, dobiti plačilo in ga čez čas pregnati z njegove lastnine. Če pravimo, da smo pravna država, ali se trudimo, da bi to nekoč bili, potem problemov, ki so si jih vaščani z županom na čelu sami ustvarili ne morejo reševati na tak način.
Tudi jaz sem lastnik lepega kosa gozda ob potoku. Ali si lahko tam zgradim brunarico? Prosim za ekspliciten DA/NE odgovor.

Citat:
Strojanovi niso prvi, ki bi se morali zaradi koristi večje skupnosti preseliti. Ampak, navedite podatke tistega razlaščenca zemlje, ki so ga preselili 100 km daleč od doma v nekdanjo kasarno v Postojno in nato v drugo kasarno.
Pa mi ti pokaži kateregakoli drugega črnograditelja/deložiranca, ki mu je država ponudila streho nad glavo.

Citat:
do sedaj nisem vedel, da so dolenjci tako nestrpni do drugačnih........in da so med temi nestrpneži tudi visoko izobraženi, me je še pa bolj presenetilo.do sedaj nisem vedel, da so dolenjci tako nestrpni do drugačnih........
Mogoče pa ni vzrok nestrpnost do drugačnih ampak nestrpnost do kriminalnih dejanj Strojanovih? Ali lahko pojasniš zakaj jih niso hoteli sprejeti niti drugi Cigani? Ali so tudi oni "nestrpni" do "dugačnih"???

Citat:
Ambrus, Zagradec in občina Ivančna Gorica so ostali sramota za slovensko pravno državo in za Slovenijo nasploh in to verjetno ne boste uspeli nikoli več popraviti!
Se strinjam. desetletje je ena družina terorizirala okolišnje prebivalstvo, pa se nihče ni zganil.

Citat:
Če bi jih vključili v družbo jim omogočili prilagojeno življenje ne bi bila država primorana jim dajati socialnih pomoči
Žal je razlika med socialnimi dodatki ki jih prejemajo Cigani in plačo kakršno dobi nekvalificiran delavec daleč premajhna da bi se jim splačalo hoditi v službo.

Citat:
Oprostite tudi jaz ne bi želela preživeti preostanek svoje življenja v kasarni, če je še tako urejena.
Tudi kriminalci ne želijo preživeti življenja v zaporu.
Tudi jaz ne želim hoditi v službo.
Pa me nihče nič ne vpraša.
Za hišo sem moral kupiti GRADBENO zemljišče in pridobiti vso dokumentacijo.

Citat:
Komu misli izstaviti račun gospod Čeferin, s čigavim denarjem se plačuje stanovanje, hrana, voda, elektrika........z denarjem davkoplačevalcev. V tistem trenutku, ko bi se računi izstavili občini Ivančna Gorica bi se tamkajšnji gospodje verjetno hitro spametovali in našli primerno rešitev za vse.
Jap, država podpira lenuhe, brezdelneže in kriminalce z denarjem, ki ga pobere zaposlenim.

http://www.forbes.com/opinions/2007/...isSpeed=150000

Tudi skrb za Cigane je država že prevalila na občine in jih (države) sploh ne zanimajo "lokalni" problemi.

Citat:
prokurist Vzajemne (gospod Jaklič) ima zelo lepo urejeno kmetijo v Polhograjskem koncu, ki je tudi črna gradnja. In ni edini. Nisem zasledila, da so njegovo domovanje podrli in ga z družino preselili v kasarno.
Zagovarjam enakost pred zakonom. Za vse. Aja, v kasarno ga ne bodo preselili ampak ga bodo vrgli na cesto. Ni Cigan.

Citat:
Tistih par tatičev nas menda ne bo spravilo na kant.
... dokler ne oropajo tebe.

Citat:
Da so pa Ambrušani glavni krivec nastale situacije pa jasno kaže sobivanje z Romi v Prekmurju.
Pred časom je bila na TV oddaja (mislim da Trenja) kjer so se soočili med drugim prekmurski in dolenjski Cigani. Prekmurski so se pritoževali nad brezposelnostjo in podobnim, dolenjski pa da jim država ne da dovolj denarja, hiš,... Go figure. Za sobivanje morata biti pripravljena oba. In če je na Dolenjskem 200 ciganskih naselij, problem pa le z eno družino...

Osebna izkušnja: prejšnjo zimo je na cesti stala Ciganka z malo, boso in na pol oblečeno punčko in "fehtala". Nekaj žensk se je zgrozilo, ko so videle prezeblega otroka. Odšle so domov in prinesle punčki oblačila in obutev. Ciganka se je zahvalila in otroka oblekla.
Problem rešen???

Ne, naslednji dan je ista ciganka z isto prezebajočo (slabo oblečeno in boso) punčko "fehtala" na drugem koncu mesta.
Videl na lastne oči.
Staro 27.09.2007, 09:19
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a chink4 Prikaži sporočila
Situacijo verjetno poznaš samo preko tvja.Strojani sploh nebi šli nikamor protestirat, saj jim je nedotakljivost pod levičarsko vlado povsem ustrezala. Toliko o rejtingu države pred 2004.

Spartan- govoril si le z eneo stranjo, morda bi bilo dobro da obiščeš še drugo ter se o stereotipih tudi sam prepričaš. Če želiš, poznam lokacijo vendar boš tja odšel sam.
ko bo avtocesta na dolenjsko....leta 2065
Staro 27.09.2007, 09:26
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a NaceM Prikaži sporočila
... to o nedovoljevanju igranja s ciganskimi otroki... Nekaj sem že pisal o tem, kako se je ciganček (star 3 leta) igral z otroci v skupini in jih še mimogrede okradel. (Kraja pa - splošno znano - v ciganski družbi je nekaj sprejemljivega, celo zaželjenega, če cigan krade neciganu.) In okradel je zato, ker pač tisti neprilagodljivi(sem napisal z debelo, ker v to notri ne tlačim vseh ciganov, ampak žal je med cigansko populacijo veliko več neprilagodljivih kot prilagodljivih) cigani učijo tudi (že) svoje otroke kako druge ociganiti.

Kako boš vključeval v družbo takšne ljudi, ki te terorizirajo in maltretirajo, poleg tega pa še za svoja kriminalna dejanja nikoli ne odgovarjajo? Težko! In ne mi jodlat, da so Ambružani 99% krivi. 110% je kriva država, ker ne kaznuje vseh tistih, ki bi morala. Ne pa, da cigani dobijo za svoje teroriziranje okolice za nagrado še socialno podporo in še kakšen sladkorček v obliki stanovanja, zastonj pralnega stroja in podobnega...

In a cigani imajo pravico biti neprilagojeni in tolerirani zato, ker so cigani? Jaz pravim, da ne! Če se že gremo enakost in enakopravnost, se jo dajmo iti povsod, ne samo tam, ko nekomu nekaj paše.
no no....kaj ko pa nam vlada krade pa zmeraj več; a tudi folk vzamemo gorjače in plamenice v svoje roke ter gremo na linčanje v Ljubljano.

Če mi en cigan ukrade par stvari še bom preživel....če pa pogledam kolk mi ukrade država vsak mesec Če bi vsakemu Strojanu dali državljani bajto naredit in to takšno z bazenom, bi nas prišlo bolj poceni kot potratnost vlade. Pravi problemi ležijo drugje....ne pa v eni dolenjski vasici, kjer pač imajo eni ljudje nesrečo, da so drugačni od drugih.

In pozornost se seveda usmerja na takšne "manjše" probleme.....tisto pravi pa leži in grozi, da nas bo pokopalo na dolgi rok. Ni kaj....pametno Polde
Staro 27.09.2007, 10:56
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Mogoče pa tiči glavni problem v tem, da je bil stari (že umrli) "poglavar" družine Strojan udeleženec NOB - na partizanski strani (!). On je to zemljišče tudi kupil in on je poskrbel za preimenovanje družine v današnji priimek Strojan (neprilagojenost?)

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein

Značke
država, pravna, zganila

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
država Mauritius? kalin Gospodarstvo 9 15.10.2007 12:59
evropa ne potrebuje super država - NE EVROPSKI USTAVI!!! porota3 Evropska unija 7 26.04.2007 11:21
Evroforija! (vsa razmišljanja o evru) AlenB Evropska unija 102 04.02.2007 10:49
Prostovoljna gasilska društva želi država podržaviti zlati13 Slovenija 15 11.11.2006 08:57
Država in telekomunikacije janny O storitvah 9 12.09.2006 10:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:56.