Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija mobilna telefonija in tehnologija

Orodja za teme
Staro 17.12.2007, 15:09
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Re: Mobitel spreminja obračunski interval

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
vežejo nas tudi pogodbe
me pa glede na to, da imam 2centa/min tudi sprememba obračunskih intervalov ne bi vrgla iz tira
Kdo, ki vsaj malo pametno razmišlja, se pa veže na nekega ponudnika za par let v tržno naravnanem okolju??? Slovenski aneksi so zgodba zase. Da si jih opravilno sposoben folk nabere ene par, pa potem jamra, ko je pri konkurenci ugodnjejše, je po mojem mnenju bebavost brez primere. "NIsem vedel, kaj podpisujem..."

Staro 17.12.2007, 16:41
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

cene mobilcev z aneksom ali pa brez so pa tudi zgodba zase
Staro 17.12.2007, 18:05
Mojster

Dokler se s konkurenco lahko zmeniš, pač je, kot je.
In dokler ljudje pristanejo(mo) na prav vse in to po vsaki ceni, pač je, kot je...

Mnenja sem, da si človek, ki resnično potrebuje npr. UMTS ipd. in gizmota, ki ga podpira, lahko tega tudi privošči brez quasi popustov na račun vezave. To, da osnovnošolec "nujno rabi" npr. Nokio N serije, pa je spet zgodba zase...

Staro 18.12.2007, 12:28
Odvisnik

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Dokler se s konkurenco lahko zmeniš, pač je, kot je.
In dokler ljudje pristanejo(mo) na prav vse in to po vsaki ceni, pač je, kot je...

Mnenja sem, da si človek, ki resnično potrebuje npr. UMTS ipd. in gizmota, ki ga podpira, lahko tega tudi privošči brez quasi popustov na račun vezave. To, da osnovnošolec "nujno rabi" npr. Nokio N serije, pa je spet zgodba zase...
..da ne bova preveč smetila po temi
hočeš rečt, da preferiraš mobi kartice? ali plačuješ naročnino pa ne koristiš ugodnosti?
Staro 18.12.2007, 13:10
Mojster

Ne, nisem predplačnik, ampak za dve leti se nobenemu ponudniku ne prodam ne za telefon, ne za internet ipd. Veš, kaj vse se lahko spremeni v tako dolgem obdobju??? Na oni strani Schengena ti šenkajo aparat, da prideš k njim trošit svoje cekine, pri nas dobiš par procentov popusta in prst nekam za dve leti, da se ti srce oroša, ko se ostalim pogoji spreminjajo na bolje. Nak, ne dam se! Ker se cenim!

Staro 18.12.2007, 16:12
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Ne, nisem predplačnik, ampak za dve leti se nobenemu ponudniku ne prodam ne za telefon, ne za internet ipd. Veš, kaj vse se lahko spremeni v tako dolgem obdobju??? Na oni strani Schengena ti šenkajo aparat, da prideš k njim trošit svoje cekine, pri nas dobiš par procentov popusta in prst nekam za dve leti, da se ti srce oroša, ko se ostalim pogoji spreminjajo na bolje. Nak, ne dam se! Ker se cenim!
Točno tako samo pri nas je problem ker so telefoni v prosti prodaji svinjsko dragi tudi tisti nižjega razreda.
potem pa drugo ne preostane kot vezava.
Anekse pa bi tudi lahko skrajšali pri gsm na 6 mesecev pri umts pa na 12 mesecev no pa recimo vsaj na 18 mesecev lahko bi povečali subvencije tako bi lahko aparate nižjega cenovnega razreda dobili ob vezavi zastonj telefonom višjega cenovnega razreda pa bi se cena ob vezavi občutno znižala.
Tako bi vsa zadeva postala še malce bolj privlačna
Staro 18.12.2007, 16:23
Mojster

Zakaj le, če folk itak vse zgrabi?

Staro 18.12.2007, 22:48
Stane Uporabnik Stane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 224

Mobisvet ima cene telefonov (novih in z garancijo) približno na ravni cen pri mobilnih operaterjih z 2-letno vezavo.
Staro 19.12.2007, 07:11
Odvisnik

Citat:
iz lastnih izkušenj...v preteklih dveh letih se ni spremenilo skorajda nič. Razlike med operaterji niso fatalne, bistvene spremembe ( npr. cenejše klicanje v EU) veljajo za vse. Tržne zakonitosti veljajo za vse, zato pričakujem ob vstopu konkurence spremembe pogojev tudi pri domačih ponudnikih.
Staro 19.12.2007, 08:37
Mojster

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
iz lastnih izkušenj...v preteklih dveh letih se ni spremenilo skorajda nič. Razlike med operaterji niso fatalne, bistvene spremembe ( npr. cenejše klicanje v EU) veljajo za vse. Tržne zakonitosti veljajo za vse, zato pričakujem ob vstopu konkurence spremembe pogojev tudi pri domačih ponudnikih.
"Ob vstopu konkurence"??? Imaš Mobitel, Debitel, Simobil, Easymobil, Tuša, Mercator... Vega je sicer krepnila... na kakšno konkurenco pa ti še upaš? Na možnost izbire operaterjev brez meja? Ja, se ne bi čudil, če bi fasali kako tako "evropsko direktivo" z izgovorom na "enake možnosti". Ampak pri nas se da zaenkrat očitno še vse cenike lepo vskladiti, da je za uporabnika bore malo koristi. Na kaj drugega bomo pa še čakali...

V omenjenem obdobju sem jaz sicer zamenjal operaterja, ker sem našel zase ugodnejšo ponudbo (kar pa, seveda, ne pomeni vedno isto izbiro).

Značke
interval, mobitel, obračunski, simobil, spreminjata

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pri katerem mobilnem operaterju ste? Mobitel, Simobil, druga podjetja.. porota3 Mobilna telefonija 43 27.07.2007 23:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:01.