Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 13.09.2008, 08:56
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Plače o katerih se govori

Pa vseeno, če se zamenjajo oblasti, z ne vem kakšnim nazivom - kdo bo narodu priskrbel delo, ki bo plačano bolje od sociale ? To je vprašanje, ki zahteva odgovor, ne samo menjave oblasti. Oblast lahko zamenjaš 10x, če ni žaklja iz katerega bi jemal narodu nimaš kaj dati.
Staro 13.09.2008, 09:11
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Pa vseeno, če se zamenjajo oblasti, z ne vem kakšnim nazivom - kdo bo narodu priskrbel delo, ki bo plačano bolje od sociale ? To je vprašanje, ki zahteva odgovor, ne samo menjave oblasti. Oblast lahko zamenjaš 10x, če ni žaklja iz katerega bi jemal narodu nimaš kaj dati.
Se strinjam.
Staro 13.09.2008, 10:58
oh_ja Uporabnik oh_ja ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 75

Nečesa ne razumem, vse prav vse stranke zagovarjajo umik države iz gospodarstva, torej sedaj potujejo velike, dokaj uspešne firme v roke posameznikov, slabih itak noben neče. Dobiček tako pobirajajo posamezniki, ki postajajo še bogatejši, celo poimenovali smo jih, če rečem po slovensko, da nebi uporabil tujke veliki gospodje. Če prav razumem so postali veliki, z denarjem, ki se je prej stekal v državno blagajno - če se je - in za toliko se je oslabila državna blagajna. Izdatki, ki gredo iz blagajne so ostali isti ali pa se celo povečali, od kje naj državna blagajna vzame potrebni denar, kaj mislite ? Mislite da bomo imeli kdaj šanse za boljše plače, ko država konča umik iz gospodarstva in ji bojo za polnjenje lastn blagajne ostal samo še inštrument davkov in kazni ? Jaz osebno mislim, da lahko v bodoče pričakujem samo še več davkov in višje kazni, pa ne za gospodarski kriminal temveč za prometne prekrške.
Staro 13.09.2008, 11:21
Uporabnik

Oh ja - zadel si bistvo, ki ga vsi skrivajo.
Staro 13.09.2008, 12:06
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454

Citat:
Objavil-a oh_ja Prikaži sporočila
Nečesa ne razumem, vse prav vse stranke zagovarjajo umik države iz gospodarstva, torej sedaj potujejo velike, dokaj uspešne firme v roke posameznikov, slabih itak noben neče. Dobiček tako pobirajajo posamezniki, ki postajajo še bogatejši, celo poimenovali smo jih, če rečem po slovensko, da nebi uporabil tujke veliki gospodje. Če prav razumem so postali veliki, z denarjem, ki se je prej stekal v državno blagajno - če se je - in za toliko se je oslabila državna blagajna. Izdatki, ki gredo iz blagajne so ostali isti ali pa se celo povečali, od kje naj državna blagajna vzame potrebni denar, kaj mislite ? Mislite da bomo imeli kdaj šanse za boljše plače, ko država konča umik iz gospodarstva in ji bojo za polnjenje lastn blagajne ostal samo še inštrument davkov in kazni ? Jaz osebno mislim, da lahko v bodoče pričakujem samo še več davkov in višje kazni, pa ne za gospodarski kriminal temveč za prometne prekrške.
Em...v tem postu ni popolnoma nič logike. V državno blagajno se stekajo davki, torej višji dobiček podjetje doseže, več davka od dobička se steče v državno blagajno (če je to dobro ali slabo je spet druga tema).

In trenutno še, višji dobiček ima podjetje, višje plače lahko pričakujejo zaposleni in več davka (trenutno) na plače se steće v državno blagajno in preko raznih transferov v pokojninsko in zdravstveno.

Vse empirične študije pa kažejo, da je najslabši lastnik država, torej pod državno taktirko se kujejo manjši dobički in posledično manjši priliv v blagajno.

Vse to je nasplošno napisano, le da dojamete poanto in da je zadnjih n postov, ki ste jih napisali, popolnoma zgrešenih...
Staro 13.09.2008, 12:48
Novinec

Ne vem nisem ekonomist, sem šlosar, toda, država naj bi postavila svoje ljudi, na čelo podjetij in če le te gospodje slabo gospodarijo naj se jih zamenja, mislim, da država ima tako moč in ne čakat štiri leta. Kar se tiče višjega dobička in s tem višjih plač zaposlenih in s tem posledično več pobranega davka, pa jaz to vidim takole, obračun pred koncem leta prikazuje velik dobiček in za to si upravni odbor izplača veliko nagrado, ker so si to "zaslužili", potem se izplača po slovensko in da je vse po zakonu še kakšne provizije raznim svetovalcem in poslovnim partnerjem, ki imajo tudi dobre plače čez leto, država od tega dobi nekaj, saj vsi vemo kakšen je davek od velikih plač in nagrad, potem je ta denar potrebno všeti v končno poslovanje in glej ga zlomka, podjetje je kar naenkrat v zgubi ali pa pozitivni nuli, kar pomeni, da seveda ni možnosti isplačati večjih plač ali slučajno trinajste plače in državna blagajna in vsi skladi lahko pozabijo na kakšen dodaten denar od tega velikega uspeha podjetja. Seveda se v ekonomiji in politiki drugače obračunava in tudi drugače vidi kot za šrafštoku. in vrjamem, da mi ki se zato nismo šolali in ki se nam to dogaja vsak konec leta to vidimo in zapišemo popolnoma zgrešeno, kajti take poante pač res ne dojamemo. Jaz ko osebno moram rešit v proizvodni zastoj pri strojih, ko nekaj crkne, moram delovati instiktivno in po logiki in seveda čim hitreje, tukaj pa mi vse to odpove. Ni logike, je samo poanta.

Nazadnje uredil oh_ja : 13.09.2008 ob 12:55.
Staro 13.09.2008, 13:14
Uporabnik

Milton je hotel napisati, da je pač pameten tisti ki te najbolj na....e.
Staro 13.09.2008, 13:17
Novinec

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
In trenutno še, višji dobiček ima podjetje, višje plače lahko pričakujejo zaposleni in več davka (trenutno) na plače se steće v državno blagajno in preko raznih transferov v pokojninsko in zdravstveno.
Ne vem ali ste že delali v podjetju v privatni lasti, jaz sem, podjetje je raslo iz leta v leto, seveda je šel prvo denar v novo zgradbo, ki je bila lastnina lastnika, potem se je iz dobička kupil nov športni mrcedes, seveda je bil od podjetja, vozil se je pa lastnik, naslednje leto je podjetje kupilo jahto, parkirano nekje na Hvaru, ki je ni nikoli videl nobeden od zaposlenih le lastnik, potem se je kupilo od dobička neko drugo podjetje in se ga je spremenilo v d.d. z večinskim deležem, kaj mislite katerega, lastnika seveda. To je pa tisto kar dobijo zaposleni, čeprav so pričakovali nekaj drugega. Ko sem po nekaj letih istih plač, večale so se samo zaradi nekega famoznega dodatka,menda po zakonu, za tiste ,ki jim podjetje ne veča samo, sem nekaj preveč zinil in po nekaj poskusih dokazovanja nekih krivd in propada,le teh, sem postal višek, Po desetih letih dela, v povprečju 13 ur na dan, plačanih po osem, kajti v pogodbi smo imeli vsi napisano, da se nadur ne izplačuje, smo pa delali za podjetje in da bomo vsi boljše živeli, ko bomo končali z investicijam, tako je pač obljubljal lastnik.
Pa še to moram napisati lastnikom podjeti, ki to berejo, da ne bo kaj narobe:
Vsaka podobnost z vašim podjetjem je zgolj naključna.
Staro 13.09.2008, 13:37
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Zelo nazorno @ oh-ja!

Zdaj pa pojdimo z lučjo iskat stranko, ki je obljubila, da bo po prevzemu oblasti takoj popravila zakonodajo in onemogočila izkoriščanje delavcev ter goljufanje pri davkih in preispevkuh državi. Pa še to naj obljubijo, da bojo sami odstopili, če tega ne naredijo do polovice mandata.
Najboljša fora pa je ta, da ima lahko cel kup podjetij jahte zasidrane na Hrvaškem, uporablja pa jih izključno lastnik in njegova familija.
Take in podobne domislice dosedanjih vlad bi moral Janša ukiniti že na začetku mandata, če seveda ne bi bil zainteresiran da se z njimi okoristi tudi on.

Staro 13.09.2008, 17:28
keops Uporabnik keops ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.004

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Dobro napisano!

Jaz se sprašujem samo še, zakaj -in predvsem- kako dolgo bo 'navadna raja' še vse to prenašala. Mislim tudi globalno, ne samo pri nas. Je pa ena luč upanja; v Južni in Srednji Ameriki namreč na oblast že prihajajo t.i. 'levi' režimi!
Kar pomeni to, da je ljudstvu počasi kapitalističnega izkoriščanja že dovolj!
Hugo in Evo se lahko za*ebavata kolikor hočeta. Eden živi od nafte, drugi od koke, oboje je roba, po kateri je konstantno povpraševanje.
Ko pa se t.i. "levi režimi" lotijo gospodarstva, se nekega dne znajdejo na Kubi ali S. Koreji.

Značke
govori, katerih, plače

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU? elvis Slovenija 213 18.01.2011 21:31
kratka vprašanja, nasveti, predavanja ... kalin Gospodarstvo 176 29.10.2009 19:39
Zakaj slovenske plače ne morejo biti evropske? monster Gospodarstvo 243 24.01.2009 08:04
Bravo vlada. Manj brezposelnih. Knez Slovenija 167 09.08.2007 15:30
push to talk (pritisni in govori) tomaz_1991 Mobilna telefonija 2 30.04.2007 12:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:06.