Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 14.12.2006, 17:34
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Član od: Mar 2004
Sporočila: 1.949
Privzeto Re: moj prvi avto...

Citat:
Objavil-a cliena
S tabo se pa nekot ne strinjam ne more kupit 4 leta star avto poleg tega pa ima še ''malo slabše'' avte na izbiro...Na njenem mestu bi raje počakala na kakšen nov avto, četudi majhen, je boljši saj ima večje zmogljivosti! no ne vem
kakšne zmogljivosti?

pa tudi polovica rabljenih večjih je boljših kot novi majhni.

Tako pač je. Za prvi avto en rabljen večji avto. Vzdreževanje ni drago, rezervni deli so poceni, ni ga škoda, varen je bolj kot večina ostalih vozil na cesti...ob današnji poplavi SUVov in crossoverjev (če še ni pa še bo) je kupiti mini avto kot delati samomor...mladi vozniki so pač bolj izpostavljeni nevarnostim, zato tudi potrebujejo večji avto...varnost je menda prva, ne?
Staro 14.12.2006, 17:50
gandalf Uporabnik gandalf ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gandalf
Član od: Dec 2006
Sporočila: 5

Citat:
Objavil-a avalanche
kakšne zmogljivosti?

Tako pač je. Za prvi avto en rabljen večji avto. Vzdreževanje ni drago, rezervni deli so poceni, ni ga škoda, varen je bolj kot večina ostalih vozil na cesti...ob današnji poplavi SUVov in crossoverjev (če še ni pa še bo) je kupiti mini avto kot delati samomor...mladi vozniki so pač bolj izpostavljeni nevarnostim, zato tudi potrebujejo večji avto...varnost je menda prva, ne?
Se popolnoma strinjam. recimo do službe imam 12 km. Lahko bi rekel, da ni potrebe za velik oz. večji avto, če seveda izvzamem vse ostale poti, ki jih mam (tudi večinoma pod 20 km). Vendar pa se na delo vozim po glavni prometnici za tovorna vozila (SV Slovenija). In ravno to je bil vzrok, da sem si kupil večji avto, saj me je ob frekvenci tovornih vozil na naših cestah strah voziti majhen avto (prej sem vozil Punta). Sem se odločil, da moja varnost ni vredna manj kot tistih nekaj tisočakov, ki jih doplačam za registracijo in vzdrževanje večjega avtomobila.
Staro 14.12.2006, 18:13
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Citat:
Objavil-a avalanche
kakšne zmogljivosti?

No ja tut na varnost morš gledat...:D sej js sm sam na začetku mela mali avto (Ford Ka) zdej pa mam Hondo Civic ( http://www.honda.si/modeli/default.asp?model=civic) pa sem zadovolna...:D pa sej več da babe nimamo nekega vlkega pojma o avtih :LOL: tk da SORČY za moje napakce
Staro 16.12.2006, 11:10
stanc87 Uporabnik stanc87 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Naslov: Tomaž
Sporočila: 3

Moj prvi avto renault 5five, v prihodnosti pa nameravam kupit nekaj takega, odvisno od količine dnarja.

Nazadnje uredil stanc87 : 16.12.2006 ob 11:12.
Staro 19.12.2006, 15:50
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166

še 1x dodajam hunday gets 5 vratni..ne bo ti žov
Staro 19.12.2006, 16:28
SuPerGiR| Uporabnik SuPerGiR| ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: Pragersko
Sporočila: 104

Kaj pa Clio?
Staro 19.12.2006, 20:00
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Honda
Staro 21.12.2006, 18:57
domine Uporabnik domine ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce domine
Naslov: tm k je akcija :D
Sporočila: 166

predragi so za začetnike hehe
Staro 21.12.2006, 23:48
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a avalanche
kakšne zmogljivosti?

Varnost je res prva in s tega vidika se strinjam z nakupom večjega avtomobila. Dokler ni plastičen, da bi bil čim cenejši.

Sam stroški servisa pa večinoma so pri večjem avtomobilu večji od servisa pri manjšem. Z razlikami med firmami in v odvisnosti od razredov, ki ju primerjaš(recimo za a4 in a6 te servis pride isto), medtem ko ma mama novga cliota, pa je njen servis kr lepo cenejši od mojga(buba '99). Že res, da različni firmi, sam vseeno. Velikostna razlika je pa en razred(čeprav prostorsko ne ravno).

Pravtako se novega ne splača kupovat. Ko se odpelješ iz trgovine, zgubiš par 10 posto vrednosti. Poleg tega ti nihče ne garantira, da nisi ravno ti (cliena) naletela na takšnega s kopico napak.

Nazadnje uredil nejc : 22.12.2006 ob 00:00.
Staro 22.12.2006, 16:52
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Član od: Mar 2004
Sporočila: 1.949

No vzdrževanje večjih avtomobilov vsekakor ni ceneje od vzdrževanja manjših, vendar je vseeno poceni. Dokler seveda govorimo o "normalnih" večjih avtih (Nissan, Honda...), pri bolj luksuznih je sevda dražje, ampak itak ne pridejo v poštev v tem primeru.

Sicer pa itak (vsaj zame) cene servisov ne igrajo bistvene vloge. Menda se ne bomo za par 10 jurjev bolj izpostavljali nevarnosti.

Značke
avto, moj, prvi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:24.