Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.02.2010, 20:57
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 471
Privzeto Re: SIOL TV in bele črtice na enkranu

Kar pa nas, kot končne uporabnike, ne zanima ...

Dejstvo je, da kjer obstaja možnost za MPEG-2 tudi na bakru, bi morali le to pustiti. Ne vidim razloga za umik.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2010, 20:59
Yoni Uporabnik Yoni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 226

Citat:
Objavil-a TDtrax Prikaži sporočila
zakaj plačuješ več, zato ker je tvoja infrastruktura dražja za vzdrževanje kot tista na optiki.
Vzdrževanja na moji infrastrukturi ni že 10 let več. Ko se je štanga na vrtu podrla pod lastno težo(kljub večim klicem na telekom, da se bo podrla) sem moral čakat 3 tedne, da so jo prišli zamenjat.

Ne razumem zakaj se potem ne krene v bolj intenzivno izgradnjo optičnega omrežja, če je vzrževanje starega tako drago? Ponavadi je tako, da ko vzdrževanje starega stroja(primer) postane predrago, se ga nadomesti z novim.
Slovenija pa ni samo Ljubljana z okolico. Ampak seveda...gospodje imajo optiko in po možnosti 100mega simetrično, ostali pa naj se je*emo z 1mega netom in 1 tv na mpeg4 za 40€ na mesec.

Mater takšne stvari me pa resnično raz****ijo.

Nazadnje uredil Yoni : 10.02.2010 ob 21:05.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2010, 21:43
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

Zate vzdrževanja ni, ker misliš, da je infrastruktura le telegraf štanga, ki ni bila 10let zamenjana

Dejstvo je,da smo padli v to obdobje,ko se dogaja menjava infrastrukture. Optika je prihodnost, baker je preteklost in prej ali slej bodo bakrene vode zamenjali optični,čeprav se je za trenutek to ustavilo. Baker je dosegel svoj fizični vrh in zato za novo napredno IT tehnologijo kot tak ni več zanimiv oz. postaja premajhen. Bakreni vodi takšni kot so danes (pari bakrenih kablov po katerih se dvosmerno pretaka analogni električni signal) so v uporabi že 100let..

Izgradnja optičnega omrežja je več letni,da ne rečem desetletni projekt za našo prihodnost..

Nekaj podobnega se dogaja v avtomobilski industriji z menjavo pogonskih agregatov. Vozniki hibridnih vozil bodo imeli prednosti in ugodnosti, pred tistimi, ki bodo vozil ekološko oporečna prevozna sredstva,čeprav bodo slednja pristona ta tržišču še sigurno 20let..

p.s. še ena prednost optike, ne rabiš telegraf štange,ker gre po zemlji.. Zaradi tega bo kak kostanj več v jesen za pečt

Nazadnje uredil TDtrax : 10.02.2010 ob 21:51.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2010, 21:55
Yoni Uporabnik Yoni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 226

Citat:
Objavil-a TDtrax Prikaži sporočila
Zate vzdrževanja ni, ker misliš, da je infrastruktura le telegraf štanga, ki ni bila 10let zamenjana
Ne, ne mislim, da je vse le štanga. Vem, da se vzdrževanje vrši na centrali oz. do centrale od centrale do mene, se sigurno ne, ker če bi se bi bilo vidno. Ampak to meni kot končnemu uporabniku ne pomaga prav nič. Hitrost interneta se v 5 letih ni nič povečala, kockanja na tv ni ravno bistveno manj, slika pa tudi ni znatno boljša.

Ampak verjamem, da imaš ti, ki že uporabljaš sodobno tehnologijo povsem drugačen pogled od mene, ki me molzejo za tole kar imam.

Pa glede primerjave z avtomobili... Nisem jaz kriv, da moram uporabljat 25let stare kable. Če bi lahko uporabljal kaj drugega, bi z veseljem.

Nazadnje uredil Yoni : 10.02.2010 ob 21:57.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2010, 22:11
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

vem, malo sem se pošalil na račun telegraf štange, upam da ne zameriš

Ampak tvoja storitev stane več kot moja za nemoteno delovanje. Zato meni za enako ceno kot tebi ponudijo hitrejšo in kvalitetnejšo storitev. Optika bi lahko bila še cenejša kot je ker nimajo nikakršnega stroška al pošljejo 20Mbps ali pa 100Mbps signala, pri tebi pa se ti stroški višajo vzporedno,ker je potrebna dodatna tehnologija,da ti dostavijo takšen signal oz. nekje sploh to fizično ni izvedljivo.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2010, 09:45
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a M.T. Prikaži sporočila
Na optiki je mpeg4.

Razlike med siol tv mpeg 4 in t2 sliko praktično ni.

Ne klobasaj.
Verjetno si mislil MPEG2. MPEG4 ne moreš primerjat s T-2, kvečjemu z youtube

Glede slike pa je predvsem res, da imajo vsake oči svojega malarja, svojo TV napravo in svjoe preference. Osebno sem imel na "stari" 100hz katodni TV, tako T-2 kot SIOL MPEG2 (na optiki). In že tu je razlika, T-2 slika je bila občutno bolj "živa", barve bolj kontrastne. manj žaganja ipd. Ko je delalo seveda, če pa je vse skup počepnilo zaradi bakra, sem bil v riti. Zato sem zdaj na SIOLu. Kjer je MPEG2 sicer kolko tolko OK, MPEG4 kot je trenutno implementiran pa, po mojem, katastrofa in zelo nefer do tistih ki ga MORAJO spremljat.

Glede tehnološke prednosti sem pač mislil, da bi SIOL lahko te zadeve malo uredil in propagiral ter skušal pridobiti naročnike, ki imajo zdaj (upravičeno ali ne) zakoreninjeno mnenje da je "slika na SIOLu crap".
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bele, črtice, enkranu, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:32.