Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.07.2015, 14:10
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Privzeto Re: Novi paketi Top Trio

Nesposobnost terencev Telekoma ne pozna meja... prosil naj opravi meritev na omarici... kliče in razlaga o novem mostu in dodatni spojki, do omarce pa niti pršu ni

080 pravi, da je bil na omarici, pa nevem kdo komu laže... bil sem cel dan doma in ni bilo nikogar... stvari se z leti niso popolnoma nič spremenile, lenoba je še vedno na višku

Nazadnje uredil Veron : 08.07.2015 ob 14:30.
Odgovorite s citatom
Staro 08.07.2015, 15:09
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Danes moram skritizirat Sebastjana z spletnega pogovora. Tip je nesposoben. Pol ure sem ga prepričeval da rabim kot novi naročnik telekomID, da si lahko uredim tv shemo. Nakar mi on da navodila. TelekomID prevzamem lahko s certifikatom, vendar rabim SSP številko, ki jo dobim na prvem računu.
Pravim, da sem novi uporabnik,da ne bom čakal na prvi račun, da si uredim shemo. Trdi, da je pač tak postopek, pa da mi ne more pomagat. Naj počakam na račun.
Ga vprašam, koga naj pokličem, da mi da to številko in mi reče 080 1000. Seveda mi tam dajo takoj, ko omenim zakaj gre. Ni mogel to takoj povedat, ne pa pol pol ure čvekanja.
Staro 08.07.2015, 15:24
Uporabnik

No, isti Sebastjan je tale 080, katerega sem zgoraj omenil. Očitno ima dečko slab dan in se mu ne da.
Odgovorite s citatom
Staro 08.07.2015, 15:49
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.546

@MIKO: Če želiš prevzem Telekom-ID urediti pred prejemom prvega računa lahko to urediš zgolj v Telekomovem Centru.

@Veron: Kar ti je svetovalec na pogovoru povedal je le to, kar je tehnik zapisal v nalog, ne moremo pa točno vedeti, kje in kako je tehnik opravljal meritve, tako da imaš sam glede tega definitivno bolj točne informacije, če si bil na lokaciji in s tehnikom govoril.

Lp Mitja
Staro 08.07.2015, 16:23
Uporabnik

@080: Meni je to povsem jasno (sem delal na istem mestu kakih 7-8let nazaj). Dobro poznam omrežje na naših koncih.
Ideja je, rad bi naročil modri paket, kjer je internet 30/5... ker se spomnim še ob priklopu na vdsl2b (2.5let nazaj) max sinhronizacija na modemu bila približno 44000/4600 (približno, bi moral pobrskat po dolgi zgodovini za prave številke). Par dni nazaj pa pravijo, da največ kar gre je slabih 30000/2500... kaj zaboga se je zgodilo, da je prišlo do tako drastičnega upada??

Razlika napravm 2let nazaj je, da se je 1 sosed priklopil na vdsl in da so vmes gradili most ter poškodovali kable (po besedah terenca) in tako dodatna spojka. Ok možno, nič takega. Ampak dobro se spomnim še časov ADSL2+ ko je bila pri meni sinhronizacija kar nekaj višja napram sosedom (sosedje niso dosegali niti 4m download, medtem ko je pri meni šlo vse do 7). Danes? Soseda ima upload 3.7, moj pa kar na enkrat 2.5?! (ne dolgo nazaj pa preko 4)

Problem v dodatni spojki? Dvomim, če bi bil kriv sam spoj in na splošno slabitev zaradi tega, bi se to poznalo tudi pri sosedih ampak zadeva se pozna samo pri meni. Torej spojka ni kriva oz. če je, je napaka na "moji" parici. Če gre za napako na spojki na tej parici, se DA popravit in izgovori "nič se ne da narest" niso resnični.

Zato nevem kdo koga izigrava. Na drugi strani jst svoje obveznosti vse REDNO poravnam.

Žalostno vse skupaj.
Odgovorite s citatom
Staro 08.07.2015, 16:31
Uporabnik

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
@MIKO: Če želiš prevzem Telekom-ID urediti pred prejemom prvega računa lahko to urediš zgolj v Telekomovem Centru.

Lp Mitja
To pa ne bo držalo! Vam pošljem na telekom navodila, kako se lahko telekom id prevzame?
Vas moramo uporabniki učiti?

Če bi dejansko to držalo, pol si uporabnik vsaj 1 mesec ne more sortirat programov po želji. Se vam zdi to logično?
Staro 08.07.2015, 17:00

Če nimaš še SPP-šifre drugače kot sem napisal ne bo šlo.

@Veron: Ne razumem sedaj najbolje v čemu je težava. Ali imaš že naročen paket in dosegaš naročene hitrosti? V tem primeru pošlji podatke na ZS in bomo indivuidualno preverili zadevo, če gre pa za možnost naročila pa drugega kot ugotovitve tehnika, ki je opravil meritve na terenu ne moremo ponuditi.

Lp Mitja.
Staro 08.07.2015, 17:17
Uporabnik

No, jaz sem jo danes dobil.
Hočem povedat tole, da ne rabi nekdo trdit pol ure da ne gre in ne gre, če pa gre.

Pa ko pišete odgovor, ga pišite v celoti. Zakaj ne odgovorite kako si naj uporabnik pol uredi programsko shemo, če ne more dobiti ssp številke pred prvim računom? No, povejte!
Staro 08.07.2015, 20:18

Pozdravljeni,

Telekom ID ustvarite tako, da na portalu Moj Telekom vpišete svojo številko SPP in izberete želen način prevzema (po pošti, s certifikatom ali osebno). Številko SPP nov naročnik prejme na prvem računu (in seveda vsakem naslednjem) za storitve Telekoma Slovenije, ali jo pridobi osebno v Telekomovem centru. Številko SPP lahko pridobijo tudi naročniki storitev Mobitel prek SMS-a, a ni nujno, da je ta SPP enak tistemu za širokopasovno razmerje.

@MIKO: Kje in kako ste pridobili Telekom ID?

Lep pozdrav,
Marko
Staro 08.07.2015, 20:23
Uporabnik

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
... Naj počakam na račun.
Ga vprašam, koga naj pokličem, da mi da to številko in mi reče 080 1000. Seveda mi tam dajo takoj, ko omenim zakaj gre. Ni mogel to takoj povedat, ne pa pol pol ure čvekanja.
Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
...
@MIKO: Kje in kako ste pridobili Telekom ID?
....
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
novi, paketi, top, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novi paketi optika ? l0jzi17 O storitvah 201 04.12.2014 17:47
novi paket na vdsl trio 4/1M kikus20 O storitvah 3 01.05.2011 16:20
novi paketi internetnih povezav codeguru O storitvah 10 14.04.2011 19:39
Novi (verjetno dražji) TV paketi jaznanetu SiOL TV 16 27.09.2010 14:45
Se nam v kratkem obetajo novi paketi? ali_baba O storitvah 22 20.01.2007 15:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:06.