Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.11.2012, 17:17
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.047
Smile Novi vs obstoječi naročniki ??

Pozdrav,

kar redno spremljam razne akcije in trud siola da poveča število uporabnikov.
Za nove naročnike so po moje te akcije kar zanimive in ponujajo kar dosti ugodnosti.
Sicer je v zadnjih časih kar nekaj akcij namenjenih obstoječim uporabnikom,a po moje niso tako zanimive kotza nove naročnike.

Ne verjamem da se ob teh akcijah za nove naročnike bistveno poveča število uporabnikov siola.Že v osnovi uporabniki katerihkoli storitev v Sloveniji nismo privrženi
menjavanju ponudnikov storitev.

Osebno lahko rečem da bi kot obstoječi dolgoletni uporabnik bil zelo vesel znižane naročnine za polovico ,za obdobje devetih mesecev in izdelkov za en evro kot velja za nove naročnike.

Ob takšni ponudbi bi vsaj jaz osebno z veseljem podpisal vezavo za 24 mesecev.
Siol bi sigurno dosegel več ,če bi ugodne ponudbe ponudil že obstoječim uporabnikom.

Kaj mislite drugi ?
Če slučajno bere kdo od siola naj posreduje odgovornim .

l.p. CVeto
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 17:50
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Novi vs obstoječi naročniki ??

Bom rekel kar sem že ob podobnih temah. No vmes se je zgodil pozitivni VDSL2b.
Od naročnine na podatkovni prenos od leta ¨97 (se mi zdi v našem primeru) bi Telekom lahko odtegnil toliko soldov, da bi potegnil optiko.
Z drugimi besedami. Naročnine so pomoje tako visoke, da bi neglede na muhe EU politike morali vlagiti tudi v TOP nadgradnjo sistema - FTTH. Saj tole z FTTH in VDSL na obstoječih centralah je pozitivno. Vkolker pridejo centrale na več lokacij bo tudi napredek. Ampak to ni tisto kar je v skladu s časom in potrebami in ni končna rešitrv za soseske. Kanalizacije in podobno se bo zaključilo. Optike pa ne bo zraven.

Kar se pa sistema naročanja tiče bi pa pasal poleg trojčka četverček in sicer sisem za več UMTS dostopov s skupno kvoto. V smislu 25 GB prenosa z limitom hitrosti po prekoračitvi + 1500MIN pogovorov+ 500 SMS (ti so pomoje počasi ven, a vztrajajo ker je podatkovni promet drag in jih nekateri še veliko uporabljajo) za neke znosne €. Vsaj pri nas 10 mesecev kvote ostajajo krepko neizkoriščene. Nižji paket pa je premalo. Prek Telekoma pa se mi UMTS po trenutnem ceniku sploh ne izide neglede na pokritost, ki je velka prednost. Ja saj vem tudi od teh neizkoriščenih kvot živite UMTS ponudniki...

Sicer pa sem antiakciski. Zanima me le koliko dejansko plačam za tisto kar koristim in ne koliko popusta dobim skupaj z stvarmi, ki jih ne rabim.
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 18:05
Mojster

Ti govoriš bolj o specifični ponudbi.Jaz sem bil osredotočen bolj na osnovne uporabnike(tv +internet).
Sem tudi pristaš tega,da plačam kar porabim.(npr. telefonske minute)
Sem pa želel izpostaviti bolj fiksne pakete (trio,top trio..) kjer so cene znane.
Menim da bi obstoječim uporabnikom lahko ponudili iste ugodnosti kot jih ponujajo
novim naročnikom.
Ob vezavi24 mesecev bi tako siol ima tudi obstoječe uporabnike nekako garantirane za 24 mesecev.
Če pa za fiksni paket plačaš polovico naročnine 9mesecev,mislim da bi veliko uporabnikov sprejelo vezavo.
l.p.
Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 18:20
Mojster

S tega segmenta imam -10% na redne cene. STB sem dobil subvencioniran.
Subvencijo bom koristil, če mi prej drug ponudnik prej ne priklopi optike. Sicer se požvižgam na vezavo in odštejem razliko do polne cene.
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 19:09
Mojster

Te razumem.
A zakaj obstoječi naročniki ob vezavi za 24 mesecev nebi imeli iste ponudbe kot novi naročniki ?

Novi naročniki imajo ob vezavi 24 mesecev ,9mesecev polovično naročnino.
Komunikatorje dobijo subvencionirane in določene izdelke po ceni 1evro.
Ne vem če bi se kateri od obstoječih uporabnikov ravno branil takšne ponudbe tudi za ceno vezave 24 mesecev.

l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 19:34
Mojster

Mi je čist jasno kako razmišljaš. Ampak v današnjem svetu je pač tako da bombončke lahko dobiš le enkrat. Nato neke redne cene.

Po drugi strani, če jih firma preveč tala bonbončke gre sama "po gobe" tudi če vse ostalo štima. Ni recimo nekih investicij, ki se ne vračajo.
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 19:46
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Sej si si že na začetku odgovoril. Ker uporabniki ne menjamo ponudnikov jim ni v interesu, da bi ponujali take akcije kot ti pišeš. Rečmo, da pride 1000 novih na tako ponudbo proti nekaj 10.000, ki so že tukaj. Za firmo je verjento bol ugodno, da da 9 mesecev polovično naročnino 1000 kot pa 100.000. Sej bi tudi jaz tko naredu. Ti nebi. Sploh, če teh 100.000 ne menja ponudnikov.
Je pa res, da bi lahko za program zvestobe po moje ponudili bol ugodne cene.
Odgovorite s citatom
Staro 04.11.2012, 19:55
Mojster

V ceni imajo kar dosti rezerve.Samo gospodariti ne znajo več z denarjem.
Če samo pomislim da danes dam siolu cca 65 evrov na mesec,kar je dobrih 15000 bivših tolarjev.!!
Za ta denar sem v času tolarjev plačal še elektriko,vodo,smeti....

Pa sem v tistih časih ravnotako gledal televizijo,telefoniral........
Poudarjam pa da za situacijo ni krivec siol ampak požrešen jugokapitalističen sistem.

Da se vrnem nazaj k akcijskim ponudbam pa trdim da bi obstoječim uporabnikom lahko ponudili tudi ugodnosti ki jih ponujajo novim naročnikom.

Že včasih so rekli " bolje drži ga nego lovi ga "
Ker priliv novih uporabnikov ob akcijah sigurno ni grozno velik.
Obstoječim je potrebno ponuditi čimveč,da nam niti namisel ne bi prišlo da bi odšli drugam.
l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2012, 14:40
SiOL Uporabnik SiOL ni prijavljen
SiOL
Prikazne slike uporabnika/ce SiOL
Član od: May 2009
Sporočila: 137

Pozdravljeni,

tudi za obstoječe naročnike storitev SiOL nudimo številne ugodnosti. V okviru programa zvestobe obstoječi naročniki zbirajo bonitetne točke in tako izkoristijo različne ugodnosti, kot je nakup računalniške, komunikacijske in druge opreme pod ugodnimi nakupnimi pogoji. Izkoristijo lahko ugodnosti pri partnerjih in imajo možnost znižanja mesečnih stroškov naročnine. Prav tako obstoječi naročniki SiOL ob prehodu na naročniški paket Top Trio tega koristijo tri mesece brezplačno, v ponudbi sta tudi en mesec brezplačno paketa HBO in HD. Obstoječim naročnikom ponujamo tudi nakup izdelkov na 24 obrokov. V skrbi za obstoječe naročnike SiOL nenehno bogatimo tudi vsebinski del ponudbe. Pred kratkim smo programsko shemo SiOL TV obogatili s priljubljenimi televizijskimi programi SK Prime, Ok Kids, FOX Movies … Naročniki Top Tria imajo v paket vključen dodatek SiOL Nogomet, ki omogoča ogled vseh tekem UEFA Lige prvakov.

Lep pozdrav,
vaš SiOL
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2012, 15:01
Mojster

Citat:
Objavil-a SiOL Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

tudi za obstoječe naročnike storitev SiOL nudimo številne ugodnosti. V okviru programa zvestobe obstoječi naročniki zbirajo bonitetne točke in tako izkoristijo različne ugodnosti, kot je nakup računalniške, komunikacijske in druge opreme pod ugodnimi nakupnimi pogoji. Izkoristijo lahko ugodnosti pri partnerjih in imajo možnost znižanja mesečnih stroškov naročnine. Prav tako obstoječi naročniki SiOL ob prehodu na naročniški paket Top Trio tega koristijo tri mesece brezplačno, v ponudbi sta tudi en mesec brezplačno paketa HBO in HD. Obstoječim naročnikom ponujamo tudi nakup izdelkov na 24 obrokov. V skrbi za obstoječe naročnike SiOL nenehno bogatimo tudi vsebinski del ponudbe. Pred kratkim smo programsko shemo SiOL TV obogatili s priljubljenimi televizijskimi programi SK Prime, Ok Kids, FOX Movies … Naročniki Top Tria imajo v paket vključen dodatek SiOL Nogomet, ki omogoča ogled vseh tekem UEFA Lige prvakov.

Lep pozdrav,
vaš SiOL
To je odgovor kot se šika.
Jaz sem zapisal da velikokrat novi naročniki občutijo boljše akcije kot obstoječi naročniki.Kar je pa po svoje razumljivo saj nove šele želite pridobiti ,mi pa smo itak že tu.

Drugače pa Siol-vci,sem vas že večkrat pohvalil in to tudi zapisal.Karkoli sem kdaj povprašal ste mi vedno pomagali in smo zagate rešili.
Človeško pa je,da če vidiš ponudbo npr.za par mesecev polovico naročnine ,da bi tudi sam imel take pogoje.
Zapisal sem tudi da mene vezave za 12 ali 24 mesecv ne motijo,kar pomeni da se nimam namena prestavljati k drugim ponudnikom.

Sem pa zasledil v tem pisanju,da ponujate obstoječim uporabnikom ob prehodu na top trio 3mesece brezplačno. ??
To pa res nisem nikjer zasledil.Po moje to ne velja za nas ki imamo trio ??
če lahko kdo poda odgovor.
Hvala in l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
naročniki, novi, obstoječi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Katere programe pogrešate na Siol tv? joze SiOL TV 6664 20.09.2019 11:37
Kratke športne novičke trinajstka Šport 467 05.08.2014 12:24
novi paketi internetnih povezav codeguru O storitvah 10 14.04.2011 18:39
NOVI IP-ji romanos1 SiOL TV 3 29.08.2010 15:22
kaj si misite obstoječi naročniki o akciji na siol-u za nove naročnike igysan O storitvah 40 21.10.2008 14:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:02.