Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.10.2006, 14:36
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Čas email

Citat:
Objavil-a Maj
Saj niso vdrli v pravem pomenu ampak je pač nekdo ki ima na Siolu dostop do teh podatkov le te brez kakršnekoli pravne podlage pridobil in vse skupaj posredoval naprej vključno tudi z ip številkami ter imenom, ki se skriva za vsemi temi številkami,...

Skratka Slovenija je zelo majhna in skoraj vsak pozna koga na Telekomu ali Siolu in potem ni več daleč do zlorabe.

Zato je vsaj emaile dobro imeti dodatno zavarovane s tem, da uporabljaš kakega tujega ponudnika, kjer nima ravno vsakdo vez, pa tudi sistem ščitenja osebnih podatkov se mi zdi, da je krepko boljši.

Lp
Maj, resno upam, da je v tem kar govoriš, vsaj trohica resnice, saj v nasprotnem primeru daješ SiOLu z vsakim postom več materiala za potencialno covolno tožbo, če ne celo kazenski pregon.
Staro 10.10.2006, 18:09
clutch Uporabnik clutch ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 95

Citat:
Objavil-a Gay
Saj niso vdrli v pravem pomenu ampak je pač nekdo ki ima na Siolu dostop do teh podatkov le te brez kakršnekoli pravne podlage pridobil in vse skupaj posredoval naprej vključno tudi z ip številkami ter imenom, ki se skriva za vsemi temi številkami,...

Skratka Slovenija je zelo majhna in skoraj vsak pozna koga na Telekomu ali Siolu in potem ni več daleč do zlorabe.

Zato je vsaj emaile dobro imeti dodatno zavarovane s tem, da uporabljaš kakega tujega ponudnika, kjer nima ravno vsakdo vez, pa tudi sistem ščitenja osebnih podatkov se mi zdi, da je krepko boljši.

Lp
Men so tut enkrav vdrli v postni streznik in mi pobrisali mejle, ko sem bil se na dial upu... KER SEM JIM GESLO POVEDAL!

Jst nevem zakaj ti potem na siolu, ko jih klices za spremembo gesel ne povejo tvojega obstojecega gesla, ampak ti ga vsakic spremenijo? Sam sem po dostih hisah mreze napeljeval in ko je bilo treba zvedet dolocene podatke sem moral klicat z kontaktne stevilke, da so se sploh pogovarjali o geslu. Pa sem jim vse povedal, pa niso hotli. Potem mi pa se gesla niso povedali nikoli ampak so vedno pravl, da gesel ne vidijo...
Jst osebno mocno dvomim, da bi to slo, kar ti razlagas...

Povej mi, Maj.. Kolko si star? Tli leta? A ti je siol doma hiso zazgal, da take kvasis?
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2006, 09:19
Maj Uporabnik Maj ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Maj
Član od: Dec 2005
Sporočila: 100

Citat:
Objavil-a madmitch
Maj, resno upam, da je v tem kar govoriš, vsaj trohica resnice, saj v nasprotnem primeru daješ SiOLu z vsakim postom več materiala za potencialno covolno tožbo, če ne celo kazenski pregon.
Sploh ne vem zakaj bi se nekaj zmišljeval in res ne vem kaj bi lahko od tega imel.

Siol je določeni osebi brez kakršnegakoli sodnega naloga posredoval cel kup mojih zasebnih podatkov z ip številkami vred.

O tem imam seveda tudi sam kar nekaj dokumentacije-tudi uradne.
Zadeva je bila posredovana sodišču in ker že več mesecev nisem dobil kakšnega obvestila najbrž ni zavržena.

Sploh pa s tem ne napadam Siola, ker menim, da ni pri ostalih ponudnikih prav nič bolje, zato le svetujem, da se vsaj email predal splača imeti pri kakšnem tujem ponudniku, ker je tako že po teoriji možnost zlorabe precej manjša.

Druga stvar, ki jo priporočam pa je ta, da ob najmanjši sumljivi zadevi, ki jo počnete na internetu obvezno uporabljajte proxi ali pa celo več proxijev, ker do vaših pravih IP številk brez vseh težav lahko pride tako čez oko vsaj okrog tisoč ljudi.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2006, 11:48
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

pač ne delaš sumljivih zadev.... big dil

paranoja )
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2006, 18:59
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Član od: Jan 2006
Sporočila: 213

Jutr pridejo vesoljci...
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2006, 19:35
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253

Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2006, 19:36
oskar1 Uporabnik oskar1 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce oskar1
Član od: Jun 2006
Sporočila: 406

Citat:
Objavil-a drnovurb
Jutr pridejo vesoljci...
juhu, komaj čakam

Značke
Čas, email

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:46.