Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.11.2006, 11:58
bing1 Uporabnik bing1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bing1
Član od: Nov 2006
Sporočila: 4
Privzeto ADSL razvezan dostop in ISDN telefonija

Sem ADSL naročnik z ISDN tel. linijo (Siemens Gigaset 3070 in dve brezžični slušalki, vsaka s svojo tel. številko v svojem nadstropju. ISDN centrala se nahaja poleg računalnika.). Iščem možnost prehoda na razvezan dostop, kjer se med ADSL modem in GIGASET 3070 vgradi pretvornik signala. Baje je to Feitz!Box WLAN 7050. Zanima me:
ali to deluje v mojem primeru
ali ga je potrebno posebej skonfigurirati,
ali bosta obe tel. št. dalje delovali
ali je kdo že to poiskusil
Za vsak odgovor se v naprej zahvaljujem.
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2006, 12:52
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: ADSL razvezan dostop in ISDN telefonija

Razvezan dostop? Torej boš prekinil razmerje s Telekomom. Ja Fritz 7050 je OK, ISDN telefoni bodo delali, SiOL telefonija bo delala in tudi Komunikator bo delal na teh istih telefonih. Je pa ta model malo premočan, če ga misliš uporabljati samo za to, saj ima tudi WiFi in je v bistvu router. Dobi se tudi manj zmogljive in cenejše.

Pri meni je takole:
Najprej sta Sagem net in VoIP ter ISDN linija, vse to gre v Fritza, od tam pa en PC preko LAN in eden Wlan, poleg tega gre iz Fritza še Gigaset SX303 in 2xGigaset S1, ki jih uporabljam preko ISDN, par VoIP ponudnikov ter SiOLove telefonije.

In ja, nekaj nastavitev je, a nič strašljivega.
Staro 30.11.2006, 20:52
Novinec

Najlepša hvala za konkreten odgovor. Mislim, da ga bom še uporabil za wireless router v hiši.

Hvala.
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2006, 18:15
Zaphod Uporabnik Zaphod ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 7

Pozdravljen bing1, glede na to, da imaš Fritza v uporabi bi imel vprašanje: ali lahko vzpostaviš analogno ali ISDN modemsko povezavo? Torej še malo podrobneje: ali je s Fritzem 7050, ki je priključen na ADSL + VoIP, (brez drugih telefonskih linij) mogoče vzpostaviti modemsko (analgono ali ISDN) povezavo z drugim modemom, ki je priključen na navadno telekovo omrežje?

Še pojasnilo: nekoliko nepremišljeno sem prestopil iz ISDN+ADSL sistema na razvezan DUO, sedaj pa ne morem uporabljati modemske povezave z bančnim strežnikom ...

Za informacijo se zahvaljujem!

Lep pozdrav.
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2006, 19:07
Uporabnik

Hmmm, mislim da je tu bolj problem VoIPa. Ne vem kako se protokoli obnesejo pri povezavi z modemi. Probaj sledeče: v mašino vtakni navaden modem, poveži ga na Fritza, na analogni izhod za telefon in probaj poklicati. Vem da VoIP in fax ne gresta najbolje skupaj, tako da... Za probat je, ni druge.
Staro 12.12.2006, 19:43
Novinec

Danes sem Fritz-a dobil in zdaj Ima priklop za ISDN linijo. Ko sem se na SIOL-ovi tehnični pomoči zanimal za razvezan dostop, so mi svetovali, naj povprašam na firmi DILING v velenju in tu mi je to aparuturo svetoval g. Šalamun. Sedaj grem v razvezan dostop.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2006, 08:13
Metek Uporabnik Metek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Metek
Član od: Aug 2005
Sporočila: 365

jaz bi na tvojem mestu raje to rešil z siolovim modemom/wifi routerjem/voip vmesnikom Sinope, ki ga dobiš za 1EUR, kupiti pa moraš analogno bazno postajo SIemens za priklop tvojim ISDN slušalkic.
Ta pa ne bi smela stat več kot 15 jurjev.
Staro 13.12.2006, 10:03
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 453

Vsaka bazna analogna postaja Gigaset od starega modela 1000 naprej je kompatibilna z vsemi Gigaset slušalkami. Na bolhi jih je dovolj.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2006, 12:32
Zaphod Uporabnik Zaphod ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 7

Citat:
Objavil-a madmitch
Hmmm, mislim da je tu bolj problem VoIPa. Ne vem kako se protokoli obnesejo pri povezavi z modemi. Probaj sledeče: v mašino vtakni navaden modem, poveži ga na Fritza, na analogni izhod za telefon in probaj poklicati. Vem da VoIP in fax ne gresta najbolje skupaj, tako da... Za probat je, ni druge.
Se strinjam - glede na to, da je jasno, da analogni faxi in modemi čez VOIP delajo slabo (večinoma pa sploh ne) me zanima kako je z ISDN modemi; tu gre vseeno za digitalno povezavo in človek bi pričakoval manj težav kot pri analognih modemih. Prosil bi katerega od srečnih lastnikov Fritza za kakšno informacijo, če je že poskusil uporabiti ISDN podatkovno povezavo čez VoIP... Če to dela, bom seveda kupil Fritza ... samo, za test pa je skoraj 50ksit malce to much .
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2006, 13:39
Uporabnik

Jaz sem imel probleme s faxom in VoIPom. Imam takole kombinacijo; WinFax, Softmodem od Siemens Gigaset SX303 na Fritza in nato v ISDN linijo ter obenem VoIP. Če fax pošljem preko ISDN linije, dela brez problemov, medtem ko je preko VoIPa vedno problem, uspeh pošiljanja je odvisen od sreče in trenutne plime na Pacifiku.

Če mi da nekdo fax številko, bom probal sedaj, ko imam registriran Komunikator.

Značke
adsl, dostop, isdn, razvezan, telefonija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV + Razvezan Dostop Brudol SiOL TV 5 06.03.2007 17:14
Prehod iz TRIO ISDN na TRIO razvezan in nastavitve telefonov Dravlje O storitvah 4 18.11.2006 16:55
Trio - naknadni prehod na razvezan dostop in prenos stevilke janezpesec1 O storitvah 5 06.10.2006 08:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:21.