Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 01.01.2007, 10:25
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Ali smo v vojni??

Ja, smo v vojni. Samo tega se narod ne zaveda dokler ne pridejo kakšni prazniki.
Takrat pridejo do izraza tisti, ki skrivajo svoje potencialne želje po krvi.
Dobro vedo, da nazaj ne bo (razen kadar kdo popeni) priletelo nič.
Potem se izvaja teror nad ostalimi, kar so cele mesece skrivali kot dobri sosedje.
Če posameznik strelja, je kriminalec, če je pa masovno dovoljeno pa ni problema, je zakonito!
Staro 01.01.2007, 10:28
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497
Privzeto Re: Pokanje...in To KakŠno!

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
in kako?
edina resitev po moje je, da se pokanje v celoti preove, kot je to ze uveljavljeno v nekaterih drzavah. ampak pri nas tega seveda ne bo.
V nekaterih evropskih državah je pokanje dovoljeno samo na silvestrski večer. Drugače pri nas res dvomim, da bi prišlo do prepovedi, čeprav očitno petarde gredo veliki večini na živce, prevlada manjšina, ki veselo terorizira večino z blagoslovom države. Ti prazniki so izgubili svoj čar v očeh mnogih samo zaradi izživljanja posameznikov. Ti brezvestneži se pa tako ali tako ne vprašajo, kako se ob njihovi kanonadi počutijo na smrt prestrašene žvali, stari ljudje, otroci... Kar človeka najbolj boli je, da država ne zaščiti večine pred zvočnim nasiljem in tem huliganom celo daje proste roke za prikaz vojne v mirnem času.
Staro 01.01.2007, 10:52
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

lady lucifer, jaz sem še kot otrok in pubertetnik vseeno spoštoval, da so tudi ljudje, ki pač tega ne marajo in sem metal pokalice na velikem travniku malo izven naselja. prav tako mi nikoli ni niti na misel prišlo, da bi jih metal na sosedov vrt, ljudem pod noge ali na živali. vse to pa sem videl, da se počne zadnja leta in se nič ne naredi, da bi se to spremenilo.

ne gre se zato, da se prepove metanje petard ampak da se jih meče na način, da ne bo vedno nekdo žrtev.

in to je možno po moje tako, da se ne le uzakoni ampak tudi dejansko uvaja nadzor, da se petarde meče v določenem obdobju in prostoru ter, da se postavi mejo kaj so sploh še pokalice, ki so namenjene za komercialno rabo, ker opozarjam še na to, da so petarde danes bolj podobne granatam kot pa pokalicam.

in žalostno je prav to, kar je napisal sati, da manjšina terorizira večino. četudi bi bila večina takšna, ne bi imela pravice nikogar terorizirati s tem.
Staro 01.01.2007, 10:55
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 152

Veste, kaj mene zelo čudi. Imam dva psa. Nobeden niti trzne ne na pokanje petard, ko pa poleti grmi, sta pa čisto posrana...
Staro 01.01.2007, 11:03
Pripravnik

To temo sem že sam odprl "Pokanje...in to kakšno" ampak lahko vseeno pokomentiram tudi tukaj.
Vsemogočni, strinjam se s tem, da je to nedopustno in da mora država nekaj storiti-tudi z nadzorom ne samo z zakoni ampak ne strinjam se s tvojim načinom kako naj bi to storili.

Ne vem zakaj se tukaj meša nacionalnost, ker ne vidim povezave. Pa tudi, ko nekdo omeni da bi (bo) koga na gobec se spomnim na Pavla Ruparja. Žal, ampak na takšnem nivoju so zame samo primitivci, ki razen s fizično silo ne znajo drugače reševati problematičnih situacij v življenju.

Sicer pa sem že v drugi temi napisal, da ni problem v metanju petard ampak na kakšen način se jih meče in dejstvo, da petarde že nekaj let niso več petarde ampak bolj podobne granatam.

Potreben je dejanski nadzor (ker zakonski predpisi so dobri) in postavljanje meje kaj sploh še je pokalica.
Staro 01.01.2007, 11:06
Pripravnik

pa še en vidik te problematike nismo načeli, ki se mi zdi ravno toliko pomemben: onesnaževanje s temi pokalicami.

kdo potem čisti za vsem tem? in kako te pokalice vplivajo na že tako uničeno ozračje?
Staro 01.01.2007, 11:11
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Jaz vseeno mislim, da problem obstaja že v sami uporabi petard, pa naj bo to kjerkoli; še posebej zaradi vsega tega grozivitega pokanja trpijo živali, tako tiste doma, kot tudi divje živali. Že zaradi njih bi morali prepovedati ta primitiviziem. Ampak žal se ljudje še vedno vse premalo zavedamo, da ta planet še zdaleč ne pripada samo nam...
Staro 01.01.2007, 11:12
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a d28
naš maček pa se presenetljivo niti zgane ne tudi ob največjem pokanju.

Zanimivo. Naši mucki so se izjemno bali petard, takrat so se zmeraj zatekli in skrili v najbolj zaprte prostore, pa še zmeraj jih je bilo strah. Sosedov pes je pa prav tagična žrtev petard, revež vse dni, kar traja pokanje, presunljivo zavija in tuli od strahu, tako da mi je reveža pasjega res žal. Danes je pa umolknil, včerajšnja kanonada ga je verjetno dotolkla, verjetno bo rabil nekaj dni, da preboli stres.
Staro 01.01.2007, 11:13
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a d28
Ravno zdaj poslušam pokanje zunaj in me zanima vaše mnenje o temu.

Kot otrok sem tudi sam metal pasje bombice, petarde, žvižgavce itd. ampak nikoli nisem to počel tako, da bi metal, kjer so bloki ali soseske z veliko ljudmi ipd. kaj šele na ljudi ali živali same.

Poleg tega opažam, da so se pokalice od let odkar sem jih sam metal močno spremenile. Danes me te spominjajo na granate in letalske napade. A je to normalno? Hiša se nam dobesedno strese in nam kljub zaprtim oknom in vratom še nekaj sekund odmeva v ušesih.

Nič nimam proti pokanju ampak NAJ SE TO POČNE NA TAKŠEN NAČIN, DA SE TO NE VSILJUJE DRUGIM!
Poleg tega bi država morala prepovedati takšne pokalice, ki presegajo moč in hrup reaktivnih letal.

Kam gre ta naša družba...

Kaj pa vi mislite?
Časi se spreminjajo in tak čas se je pač treba navadit na pokanje čeprav jaz prav tako ne podpiram pokanja do zadnjega dneva v letu pa še to ima svoj čar samo ob polnoči.Psa pa rešujem ,da je ob večernih urah v hiši zraven nas ,ker postane zelo nervozen .Ljudje bodo morali spoznati kdaj se začnejo čari tega pokanja sicer pa tako ali tako vsak svoj denar meče v zrak.Prepovedat-hjha nima smisla ,ker nekateri so direktno bolani če ne začnejo pokat -mislim da bi mediji morali predstaviti pa ljudje bi morali biti mali bolj osveščeni pa bi bilo ob polnoči bum pa konc pa ne bi noben trpel tak pa je tak kot je.
Staro 01.01.2007, 11:13
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a d28
lady lucifer, jaz sem še kot otrok in pubertetnik vseeno spoštoval, da so tudi ljudje, ki pač tega ne marajo in sem metal pokalice na velikem travniku malo izven naselja. prav tako mi nikoli ni niti na misel prišlo, da bi jih metal na sosedov vrt, ljudem pod noge ali na živali. vse to pa sem videl, da se počne zadnja leta in se nič ne naredi, da bi se to spremenilo.

ne gre se zato, da se prepove metanje petard ampak da se jih meče na način, da ne bo vedno nekdo žrtev.

in to je možno po moje tako, da se ne le uzakoni ampak tudi dejansko uvaja nadzor, da se petarde meče v določenem obdobju in prostoru ter, da se postavi mejo kaj so sploh še pokalice, ki so namenjene za komercialno rabo, ker opozarjam še na to, da so petarde danes bolj podobne granatam kot pa pokalicam.

in žalostno je prav to, kar je napisal sati, da manjšina terorizira večino. četudi bi bila večina takšna, ne bi imela pravice nikogar terorizirati s tem.
lepo od tebe, da si spostoval druge. ampak hec je tud v tem, da ce gres ti petardo (in podobne mocnejse zadeve, ki jih sploh ne poznam) vrzt nekam v naravo, travnik, hosto...motis pa zivali. tako da ja, vedno je nekdo zrtev.

Značke
kakŠno, pokanjein

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:18.