Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 04.08.2009, 21:30
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Pretvorba datoteke .vob

Uradno na novdilih piše: Digital video recorder, kar sem malce poenostavi in napisal videorecorder.

Kak se z njim rokuje in nastavlja je za mene dobesedno španska vas, ker ga sam ne uporabljam. Oddajo posname na disk že s končnico .vob, kar sem tudi prenesel v računalnik (preko mreže). Na DVD bi pa rad spravil oddajo za kolega, ki mu je oddaja všeč in bi jo rad imel doma. Je pa oddaja trajala cca 2,5 ure.
Na TV lahko predvajam tudi filme s CD ali DVD ploščkov, ne more pa pisati direktno na DVD plošček.

Hvala za nasvete, bom poizkusil in napišem kaj mi je uspelo!

Nazadnje uredil Vsemogočni : 04.08.2009 ob 21:48.
Staro 05.08.2009, 10:11
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Arrow Re: Pretvorba datoteke .vob

Citat:
Objavil-a Paganini Prikaži sporočila
okaj, po tiho sem upal na lapsus in vsemogočnega pojasnilo, a za silo bo tudi to dobro.

mladina me je poučila, da velikeeeeeeee zadeve na dvd rekorderju, ki ima tudi trdi disk, razdeliš (devide, split) na manjše kose, ki ne presegajo 4 ure predvajanja v realnem času. te 4 ure so tudi nekakšna omejitev na 4,7 GB veliki dvd plošči.

sam dvd snemalnik iz diska na dvd ploščo piše v vob formatu (kakšen zapis je na disku nimam pojma) in z ustrezno regijsko kodo - za evropo je to 2.

zaupali so mi tudi, da ob nastavitva pisanja (dubbing) iz diska na dvd ploščo izbereš fast način, saj tako traja 4 urni prepis le okoli 10 minut
fino, aneda

tisti del okoli "4 ure" je treba še dodatno pojasniti

vsak rekorder lahko pred začetkom snemanja nastavimo na željeno "hitrost" (mode), ki v praksi pomeni kvaliteto in dolžino snemanja.

stari kasetarji VCR imajo možnost SP (kvaliteta na račun dolžine) ali LP (daljši toda manj kvalitetni) posnetek. npr. 180 minutna kaseta v LP načinu omogoča do 360 minut snemanja.

pri DVD rekorderjih z diskom pa lahko (skoraj pri vseh modelih) izbiramo med

XP - highest picture quality
SP - standard picture quality
LP - slightly lower picture quality than SP mode
EP - low picture quality
MLP - the longest recording time with the lowest picture quality

tiste "4 ure" se približno doseže z uporabo LP načina.

jasno je, da se način snemanja nastavi pred samim snemanjem.
ko je zadeva posneta npr. v LP načinu je ni možno spremeniti v XP način in obratno

upam, da sem pravilno zapisal dobljena navodila, sicer pa sori in me popravite

Staro 05.08.2009, 12:09
Mojster

Našel vse nastavitve v SUPER, sicer te sprva postavi na drugo stran, pol sem nekaj časa debelo gledal v sliko programa in mi ni bilo nič jasno, ker nisem imel možnosti nastaviti nobene zapisane nastavitve. Potegnil sem datoteko v okence, potem pa le kliknil v zgornji krogec na levi strani programa. In odprlo se je čudo.
Nastavitve vse že sam porihtal program, tudi v naslednjem oknu le klik na OK, zdaj pa čakam čudo, da se zaključi in da vidim kaj bo ratalu.
Nekaj se dogaja, MB se nabirajo, res pa bo to trajalu hudu uhuhu.

Samo v info: v 11 minutah mi obdela 227 MB

Slowhand, sem poizkusil najprej ta program, pa mi stalno izpisuje: Culd not find any VOB unit in VOB file(s).

Možno, je da ne znam delati s programčkom, ampak kot sem videl je možno nastaviti le nekaj nastavitev, ki pa ne vplivajo na omenjeni zapis.

Obema hvala za pomoč, čakam še rezultate
Staro 05.08.2009, 13:33
Mojster

Aha zadeva zaključena, zadovoljivo.
Pretvorba narejena v 1 uri, kvaliteta za sitne oči nekoliko manjša, ampak še vedno čisto spodobna.
Datoteka ima .avi končnico.
Velikost datoteke je 1.217.812.385 by
Kar je pomembno, program je enostaven in hitro zapopadeš, seveda z danimi navodili, ki so čisto dovolj razumljiva.

Mogoče, ampak brez veze, končnico .avi napopa kar za končnico .vob, tako, da je potrebno končnico .vob ročno izbrisati. Saj pri men je blo tako, možno da se da nastaviti, da sam spremeni. Lokacija datoteke je brez da bi kaj posebej (sej ne moreš) določeval, ista.
Zdaj moram nastaviti še format 16:9, da vidim, kak kaj bo, drugače pa zadeva v celoti špila in je free.

Mal sem se razpisov, ampak mogoče komu v korist, nikakor zato, da bi se hvalil. Če se kdo lahko pohvali se Paganini, ker mi je dal dobro navodilo in dober programček.

Hvala lepa, zdaj ni problem več za naprej, sam nisem niti vedel niti znal, kaj naj naredim.
Staro 06.08.2009, 10:32
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Angry Re: Pretvorba datoteke .vob

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Aha zadeva zaključena, zadovoljivo.
Pretvorba narejena v 1 uri, kvaliteta za sitne oči nekoliko manjša, ampak še vedno čisto spodobna.
Datoteka ima .avi končnico.
Velikost datoteke je 1.217.812.385 by
Kar je pomembno, program je enostaven in hitro zapopadeš, seveda z danimi navodili, ki so čisto dovolj razumljiva.

Mogoče, ampak brez veze, končnico .avi napopa kar za končnico .vob, tako, da je potrebno končnico .vob ročno izbrisati. Saj pri men je blo tako, možno da se da nastaviti, da sam spremeni. Lokacija datoteke je brez da bi kaj posebej (sej ne moreš) določeval, ista.
Zdaj moram nastaviti še format 16:9, da vidim, kak kaj bo, drugače pa zadeva v celoti špila in je free.

Mal sem se razpisov, ampak mogoče komu v korist, nikakor zato, da bi se hvalil. Če se kdo lahko pohvali se Paganini, ker mi je dal dobro navodilo in dober programček.

Hvala lepa, zdaj ni problem več za naprej, sam nisem niti vedel niti znal, kaj naj naredim.
tvoje dobre misli bom posredoval mojim "gasilcem"

tisto dodajanje nove končnice avi na obstoječi vob pa zna biti koristna informacija, saj običajno čez 3 dni ne veš več "kje in kako" sem dobil ta šmentani avi

--------------------------------------------------------

mimo njive, pred časom sem preko amazona naročil tv serijo Coupling (slo prevod je bil Parčkanje)

dvd so bili namenjeni ameriški publiki z region code 1, na amazonu pa to ni bilo niti omenjeno sranje ^2

sedaj pa moram pohvaliti moje "gasilce", ki so poiskali in na interskretu našli rešitev

rezultat so bili novo zapečeni dvd z univerzalno region 0 (nula), ki špila kjerkoli na 3 krogli od sonca ne glede na dvd predvajalnik

če koga zanima, naj napiše simpl k kranjska klobasa

Značke
datoteke, pretvorba, vob

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pretvorba posnetka s končnico .vob Vsemogočni Računalništvo in internet 7 12.04.2009 20:02
Shrani en slide iz PPS datoteke mihagr Računalništvo in internet 4 01.01.2009 03:30
GHO datoteke pok Računalništvo in internet 3 09.09.2008 05:55
Amino in jpg datoteke robertts Tehnična pomoč 0 09.01.2008 19:40
napaka pri odpiranju datoteke... nejcvajda Računalništvo in internet 2 10.12.2007 14:35

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:11.