Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 27.06.2005, 09:42
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Lilly the Bear

Citat:
quote:Originalna objava mrjerry

Glede rehabilitacije pa: ce je clovek rehabilitiran v 10 letih, zakaj ga imeti zaprtega 20?
Problem je v tem, da taki zločinci niso nikoli rehabilitirani. Nikoli.

Zato je pri umorih in pedofiliji po moje dosmrtna kazen smiselna - še posebej pri serijskih morilcih in pedofilih (se pravi ponavljajoča se dejanja).

Ali pa prisilno delo je bilo včasih precej koristno in smiselno.

Being me is the best thing in the world.
Ja, najbrz imas prav. Upal sem na to, da bo kdo spredvidel dejstvo, da mi tukaj (morda je kdo izjema) niti priblizno nismo poklicani, da postavljamo kvantitativne kriterije, koliko casa naj bo kdo zaprt, oziroma kaksna naj bo kazen za neko dejanje. Jaz zaupam tistim, ki te meje postavljajo in jih uzakonjajo. Ce se to izkaze kot neucinkovito, vidim edino resitev v menjavi drzavljanstva, pac za drzavo, kjer vidis visjo stopnjo smiselnosti odlocitev (ultimativno smiselna tako ali tako ni nobena).
Staro 27.06.2005, 09:50
Pacijent
Privzeto

Se svoje mnenje glede pedofilije v cerkvi sem dolzan dodati.

Omenil sem ze, da je ultimate podlaga za vsakrsno presojanje dejanj drzavni zakonik. Tukaj ni nobenega dvoma. V Sloveniji je pedofilija smatrana kot kaznivo dejanje, vendar POD POGOJEM, da jo lahko dokazemo (enako, kot za vsa kazniva dejanja). Izgovor, da bo ze bog povrnil za vse hudo storjeno, pac v tej drzavi ne vzdrzi, ker nasa drzava NE TEMELJI na veri. Vere so enakovredno tolerirane (predvsem na papirju ), kar pomeni, da: okej, ampak pod pogojem, da sprejme drzavne zakone kot tiste, ki so nad njimi. To je nas druzbeni dogovor in treba se ga je drzati.

Zato bi bilo morda smiselno nekaj vec energije vloziti v vzgojo lastnih otrok, nauciti jih o teh stvareh govoriti in delati na tem, da bi bili eventuelni trdni dokazi lazje odkriti. Ce pa so otroci vzgojeni tako, da si o tem ne upajo govoriti in ce se taksne zadeve raziskuje na pol, je pa normalno, da so stvari taksne, kot so. In s tem najvec skode otrokom delamo MI, ne pa duhovscina.

Zal je pac na svetu na milijone naivnih ljudi, ki rajsi tripajo na farse, kakrsna je zgodba o peklu in nebesih in se rajsi ukvarjajo s svetlo posmrtno prihodnostjo, kot pa da bi se soocili s svojo trenutno konkretno in realno situacijo. 'Bog ti je odpustil grehe, pojdi v miru' se slisi pac dosti bolje, kot pa 'V imenu ljudstva razglasam, da tozilstvu ni uspelo zbrati trdnih dokazov glede vseh tock obtoznice, zaradi cesar obtozeni ni kriv.'
Staro 27.06.2005, 10:53
Bean
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:

Omenil sem ze, da je ultimate podlaga za vsakrsno presojanje dejanj drzavni zakonik. Tukaj ni nobenega dvoma. V Sloveniji je pedofilija smatrana kot kaznivo dejanje, vendar POD POGOJEM, da jo lahko dokazemo (enako, kot za vsa kazniva dejanja). Izgovor, da bo ze bog povrnil za vse hudo storjeno, pac v tej drzavi ne vzdrzi, ker nasa drzava NE TEMELJI na veri. Vere so enakovredno tolerirane (predvsem na papirju ), kar pomeni, da: okej, ampak pod pogojem, da sprejme drzavne zakone kot tiste, ki so nad njimi. To je nas druzbeni dogovor in treba se ga je drzati.
Zanimivo bi bilo videti koliko primerov obsojenih pedofilov pri nas je dobilo kakšno kazen in kje so zdaj (za tiste v cerkvi se večinoma ve..)te osebe in kakšen program rehabilitacije imajo,če ga sploh imajo.
Zato bi bilo morda smiselno nekaj vec energije vloziti v vzgojo lastnih otrok, nauciti jih o teh stvareh govoriti in delati na tem, da bi bili eventuelni trdni dokazi lazje odkriti. Ce pa so otroci vzgojeni tako, da si o tem ne upajo govoriti in ce se taksne zadeve raziskuje na pol, je pa normalno, da so stvari taksne, kot so. In s tem najvec skode otrokom delamo MI, ne pa duhovscina.

Otrok je še otrok in nanj prelagati kakršnokoli nalogo in odgovornost je samo znak naše nesposobnosti se s takimi stvarmi soočiti in ne glede na karkoli ustrezno sankcionirati.Če država upogiba hrbet zaradi interesov cerkve in obratno je to v tem primeru točno na račun nemočnih otrok in nas staršev.
Človek ,ki je osumljen takega početja ne glede ali je klardinal ali smetar MORA biti kaznovan,pika!Zal je pac na svetu na milijone naivnih ljudi, ki rajsi tripajo na farse, kakrsna je zgodba o peklu in nebesih in se rajsi ukvarjajo s svetlo posmrtno prihodnostjo, kot pa da bi se soocili s svojo trenutno konkretno in realno situacijo. 'Bog ti je odpustil grehe, pojdi v miru' se slisi pac dosti bolje, kot pa 'V imenu ljudstva razglasam, da tozilstvu ni uspelo zbrati trdnih dokazov glede vseh tock obtoznice, zaradi cesar obtozeni ni kriv.'
To si lepo povedal,vendar če smo država vsi mi,smo torej sami krivi ,da je tako,mar ne?
Še vedno bi vsakega izmed vas vprašal ,kaj bi storili,če bi se to zgodilo vašemu otroku?
Staro 27.06.2005, 11:39
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Bean

Citat:

Zanimivo bi bilo videti koliko primerov obsojenih pedofilov pri nas je dobilo kakšno kazen in kje so zdaj (za tiste v cerkvi se večinoma ve..)te osebe in kakšen program rehabilitacije imajo,če ga sploh imajo.

Otrok je še otrok in nanj prelagati kakršnokoli nalogo in odgovornost je samo znak naše nesposobnosti se s takimi stvarmi soočiti in ne glede na karkoli ustrezno sankcionirati.Če država upogiba hrbet zaradi interesov cerkve in obratno je to v tem primeru točno na račun nemočnih otrok in nas staršev.
Človek ,ki je osumljen takega početja ne glede ali je klardinal ali smetar MORA biti kaznovan,pika!Zal je pac na svetu na milijone naivnih ljudi, ki rajsi tripajo na farse, kakrsna je zgodba o peklu in nebesih in se rajsi ukvarjajo s svetlo posmrtno prihodnostjo, kot pa da bi se soocili s svojo trenutno konkretno in realno situacijo. 'Bog ti je odpustil grehe, pojdi v miru' se slisi pac dosti bolje, kot pa 'V imenu ljudstva razglasam, da tozilstvu ni uspelo zbrati trdnih dokazov glede vseh tock obtoznice, zaradi cesar obtozeni ni kriv.'
To si lepo povedal,vendar če smo država vsi mi,smo torej sami krivi ,da je tako,mar ne?
Še vedno bi vsakega izmed vas vprašal ,kaj bi storili,če bi se to zgodilo vašemu otroku?
Tako kot si omenil v enem svojih prejšnjih postov: jaz bi takšni golazni verjetno sama sodila še preden bi bil primer "rešen" po formalni poti. Ne vem, če bi se lahko zadržala.

There's no such thing like right or wrong. It's just what you do and what you don't do.
Staro 27.06.2005, 11:40
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516
Privzeto

Citat:

Citat:

Upanje30, boš tudi ti končno odgovoril na to vprašanje? Pa prosim za konkreten odgovor, enkrat za spremembo.

There's no such thing like right or wrong. It's just what you do and what you don't do.
Staro 27.06.2005, 13:03
kurgan
Guest
Privzeto

Pedofilija v Cerkvi je najočitnejši dokaz, da Bog, kot ga vidi in tolmači KC, ne obstaja.
Z vsemi posledicami, ki iz tega izhajajo ostaja dejstvo, da je treba Cerkev prepovedati, ker širi kriv nauk.
Staro 28.06.2005, 00:21
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto

Citat:

Ce nekdo samo otipava otroke in to na samem, je to bolj tezko dokazati in kaj ces narediti, ce ti rece otrok, da ga je nekdo otipaval.

Prav tako glede tega primera o jaksonu, me prav zanima, kaksni dokazi so bili proti njemu, ker tudi, ce je karkoli ze pocel, brez fizicnih dokazov ne vem, kako lahko gredo pred sodisce. In komu bodo potem verjeli.
Staro 28.06.2005, 02:43
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Knez

Tudi v šoli naj se ne bi dogajalo spolno nadlegovanje otrok s strani učiteljev, pa se...
Seveda se.Potem so pa starši krivi,da ne znajo vzgajati svojih otrok.Nazadnje je pa učenec zapeljal učitelja.Pa take finte se grejo.
Sicer je pa malokateremu učitelju malo mar za naše otroke.Plačo vleče za 'predavanje',ostalo pa ni njegova skrb.Marsikaj sem doživel kot statrš neprijetnega s strani učiteljev.

Tak je zakon in ne odstopam od tega.Bljak.

http://url-doody.hitri.com/
Staro 28.06.2005, 08:17
Pacijent
Privzeto

Citat:
Ne bi rekel. Moja osebna izkusnja je pac taksna, da na pedofila nikoli nisem naletel. Niti ne pri verouku, niti v soli, niti kje drugje. Niti kasneje ne, ko za pedofile nisem postal vec zanimiv. Tako da: preprosto se nisem soocil s situacijo, kjer bi imel v rokah utemeljen vzrok, da cloveka prijavim. Ce bi se to zgodilo mojemu otroku, BI zadevi prisel do dna (oh, yes I would) in to z vsemi moznimi nacini in sredstvi, ki jih drzava omogoca.
Staro 28.06.2005, 22:48
upanje30
Guest
Privzeto

Zaenkrat še nimam otrok, če pa bi kdo zlorabljal mojega otroka, bi se skušal najprej z njim pogovoriti. Nato bi prosil Boga, naj mi nakloni milost odpuščanja. Če pa tudi to ne bi bilo dovolj, bi ga prijavil njegovim predstojnikom ali oblastem.

Bog je Ljubezen! (primerjaj Prvo pismo apostola Janeza) BOŠTJAN

Značke
duhovniki, pedofilija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Duhovniki in sex anarchy Religija in filozofija 131 06.03.2007 08:22
Preroki, duhovniki, kralji in direktorji- je problem duševna bolezen? mataj Svet in ljudje 8 16.10.2006 10:37

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:58.