Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 03.10.2007, 07:43
billy31 Uporabnik billy31 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 2
Thumbs up Mesečne položnice?

Na internetu sem zasledil novo storitev zbirni račun. Storitev se mi zdi odlična, saj bomo naročniki na to storitev od zdaj naprej plačali samo eno provizijo banki oziroma pošti, pa čeprav imamo deset mesečnih
položnic.
Staro 03.10.2007, 10:34
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705
Privzeto Re: Mesečne položnice?

jst sem nekaj o tem brala v Financah in Delovi prilogi FT

če govoriš o isti stvari ...
Staro 03.10.2007, 11:16
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Elektronska finančna storitev "Zbirni račun" , ki je po novem na voljo na spletni strani www.prihranim.si, omogoča
elektronsko zbiranje vseh položnic na enem mestu in plačevanje celotnega zneska mesečnih stroškov naenkrat.
Na tak način se uporabniki izognejo večkratnemu plačevanju provizij, saj prejmejo en sam, zbirni račun in zanj plačajo provizijo samo enkrat. Storitev omogoča več kot 50-odstotni prihranek pri provizijah in ne zahteva nikakršnih začetnih stroškov.
"Uporabniki se s prednaročniško izjavo lahko naročijo na storitev Zbirni račun, pri čemer je spletni portal www.prihranim.si zbirno mesto njihovih položnic v elektronski obliki. Za skupni znesek vseh položnic podjetje Prihranim d. o. o. izda uporabniku en sam, zbirni račun. Nato se uporabnik odloči, ali ga bo poravnal prek spletnega bančništva, na poštnem ali na bančnem okencu. Še vedno pa lahko uporabnik, če tako želi, vse račune dobi tudi v papirnati obliki oz. si jih sam natiska na domačem tiskalniku," pojasnjuje Kuder. Spletni portal www.prihranim.si uporabnikom omogoča tudi prihranek časa in odvečnih poti, hkrati pa ponuja popoln pregled nad vsebino vsakega posameznega računa, arhiv dogodkov in zgodovino plačil. V praksi to pomeni, da se uporabnik znebi debelih fasciklov odvečnih papirjev, saj se celoten arhiv računov hrani v elektronski obliki.
Po izračunu, ki ga na spletni strani www.prihranim.si objavlja podjetje Prihranim d. o. o., naj bi pri plačilu desetih položnic na mesec prihranili tudi do 148,68 evrov na leto. V gospodinjstvu se deset položnic nabere zelo hitro: elektrika, voda, komunala, telefon, internet, mobilni telefon, RTV, časopisi, upravnik stavbe… Odslej je vse te račune mogoče združiti v enega samega.

Edit: verjetno je to to......sem pa šele zdaj v celoti prebrala
Staro 04.10.2007, 13:58
billy31 Uporabnik billy31 ni prijavljen
Novinec
Naslov: Ljubljana

ja točno to sem gledal, res se da prišparati čas in denar

končno nekaj kar se bo pocenilo, ko že vse ostalo tako dražijo
Staro 04.10.2007, 16:04
Neuromancer Uporabnik Neuromancer ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce Neuromancer
Član od: May 2001
Sporočila: 5.730

Aren't you two sweet :D
Staro 05.10.2007, 09:03
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

sweet as hell
Staro 05.10.2007, 21:32
slovenec Uporabnik slovenec ni prijavljen
Banned
Član od: Sep 2007
Sporočila: 5

Ni vse zlato kar se sveti....

Kot prvo, morajo prepričati glavne akterje da pristopijo k zadevi. To pa delajo tako da najprej iščejo potencialne uporabnike, kar je za moje pojme napaka. Druga stvar, ki me moti pri zadevi je ta da gre za neko zasebno podjetje in kot stranko bi me zanimalo, kdo garantira da ne bom po recimo polletnem plačevanju stroškov izbranemu podjetju še vedno dolžen določen znesek, torej kdo pravi da bodo oni redno in pravočasno plačevali vse račune? Koneckoncev bodo meni odklopili elektriko če oni ne bodo elektru posredovali mojega denarja. Če zadeva slučajno zalaufa, bodo v to posegle tudi banke, če ne drugače tako da bodo zaračunavale provizije ne na število položnic ampak na njihov znesek... pa smo na zacetku.

Vsekakor pozdravljam zadevo, vendar se bojim da z vsemskupaj ne bo nič konkretnega...
Staro 06.10.2007, 11:50
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Zamisel je odlična, vprašanje kakšna bo realizacija in kaj je v ozadju, katerega ponavadi ne vidimo

Če v današnjih dnevnih pogledam, kako vsak strmi po čim večjem dobičku, sem glede na to, da je ta firma privat, dokaj skeptičen. Da bi nekdo delal zato, da bi jaz prihranil nekaj denarja, temu zelo zelo težko verjamem, oziroma sploh ne verjamem. Razen, če bi to naredila kaka državna ustanova, ne podjetje.

Glede na to kaj vse so dandanes zmožni politiki in ostali, se mi pa nehote bolj poraja malce nora misel, da želi nekdo malce kontrolirati za kaj vse porabimo denar in v kakšni višini. Potem bo marsikdo lahko oporekal tistim, ki vsaj navidezno želijo, da dobimo zaposleni boljše plače, vrgel naprej statistiko porabe za obveznosti in ostali "drobiž", ki ga ima ljudstvo še potem na voljo.

Zavedati se je potrebno, da je uporabnikov spletnih plačil napram števila gospodinjstev v Sloveniji zanemarljivo malo, kar vsako leto dokazuje število oddanih dohodnin preko spleta in drugih že uporabnih spletnih storitev. Torej, bo nekdo šel na roke kakim sto uporabnikom, da bi prihranili svoj denar No ja, izkušnje v današnjem svetu kažejo vse kaj drugega. Bil bi pa zelo vesel, da bi vsaj enkrat udaril mimo.

Garancija za tekoče plačilo svojih obveznsoti sem jaz sam in to nikakor ne morem prevaliti na nekoga, ki ga niti ne poznam niti ne vem kaj ima v ozadju. Sliši se super, samo taki se sčasoma pokažejo v drugačni luči. Spomnimo se Oriona in podobnih, ko na koncu izgubiš bistveno več, kot si v začetku prihranil. No, sicer sem pa prepričan, da je vsak sam zase že tako sposoben, da ve kaj dela in v kaj se spušča. Sam pa vsekakor odstopam od sistema, "varčujem, pa naj stane kolikor hoče".
Staro 07.10.2007, 01:21
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a slovenec Prikaži sporočila
Ni vse zlato kar se sveti....

Kot prvo, morajo prepričati glavne akterje da pristopijo k zadevi. To pa delajo tako da najprej iščejo potencialne uporabnike, kar je za moje pojme napaka. Druga stvar, ki me moti pri zadevi je ta da gre za neko zasebno podjetje in kot stranko bi me zanimalo, kdo garantira da ne bom po recimo polletnem plačevanju stroškov izbranemu podjetju še vedno dolžen določen znesek, torej kdo pravi da bodo oni redno in pravočasno plačevali vse račune? Koneckoncev bodo meni odklopili elektriko če oni ne bodo elektru posredovali mojega denarja. Če zadeva slučajno zalaufa, bodo v to posegle tudi banke, če ne drugače tako da bodo zaračunavale provizije ne na število položnic ampak na njihov znesek... pa smo na zacetku.

Vsekakor pozdravljam zadevo, vendar se bojim da z vsemskupaj ne bo nič konkretnega...
Tudi jaz imam podobne pomisleke. Je pa ideja zelo dobra. Upravniki večjih stavb poslujejo na ta način. Od lastnikov stanovanj poberejo denar za ogrevanje, skupno elektriko, vodo itd, ter jo nakažejo podjetjem, Se pa zgodi sicer redko, ampak se, da upravnik denar zadrži in ne plača dospelih računov. In takrat se začne nočna mora vsakega lastnika staovanja. Računi niso plačani, upravnik nima denarja in lastnik v izogib še večjim dodatnim stroškom-obresti plačano še enkrat plača. Lahko sicer vloži tožbo proti upravniku in jo tudi dobi, samo to ne pomeni, da bo dobil nazaj tudi denar.

Hkrati me pa zanima ali kdo ve, če v tujini že kje "plačujejo" na ta način.
Staro 11.10.2007, 16:54
robigras Uporabnik robigras ni prijavljen
Novinec
Exclamation Re: Mesečne položnice?

Citat:
Objavil-a billy31 Prikaži sporočila
Na internetu sem zasledil novo storitev zbirni račun. Storitev se mi zdi odlična, saj bomo naročniki na to storitev od zdaj naprej plačali samo eno provizijo banki oziroma pošti, pa čeprav imamo deset mesečnih
položnic.
kje si to zaledil, tega skoraj ne verjamem da bi pošte in banke odstopile svojo provizijo!!!!???

Značke
mesečne, položnice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:11.