Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 20.11.2007, 23:04
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Nakup delnic NKBM

Wringlet1 ne se posmehovat upokojencem, ti res čuvajo svoje prihranke in banki nekako zaupajo, zato so v dobri veri prišli nekaj vplačat. Je pa Mowgli, napovedal mogoč črn scenarij, ki se je pri nas že dogajal, ni mi znano ali se to še lahko počne.
Ne se mi smejat, ampak, ali tisti, ki ima kredit pri NKBM ne more kupiti delnic, ali je to samo Spartanov štos?
Staro 21.11.2007, 07:37
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
Hmmm....nevem, glede na to kakšne vrste so bile na bankah (in govorim za V. Slovenije) Slovenčkom ne more it ravno slabo....me je presenetilo koliko penzionistov se je pojavilo.....očitno je pokojninska reforma obrodila sadove
Kolikor poznam upokojence, ti res znajo šparat. In verjetno niso prišli na banke z 50 000 EU, ampak po kakšno delnico, dve, tri, da bodo lahko dali vnučkom. Takšna je miselnost in navada teh naših upokojencev. Med njimi, vsaj v V Sloveniji boš težko našel kakšnega s prihranki 50 000 EU.
Staro 21.11.2007, 12:25
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Za toliko sploh najverjetneje ne moreš kupit. Verjetno bo max. nekje med 10k in 15k ali pa še manj (tako neuradni viri) samo je še prehitro o tem špekulirat.....je pa povpraševanje veliko......
Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Wringlet1 ne se posmehovat upokojencem, ti res čuvajo svoje prihranke in banki nekako zaupajo, zato so v dobri veri prišli nekaj vplačat. Je pa Mowgli, napovedal mogoč črn scenarij, ki se je pri nas že dogajal, ni mi znano ali se to še lahko počne.
Ne se mi smejat, ampak, ali tisti, ki ima kredit pri NKBM ne more kupiti delnic, ali je to samo Spartanov štos?
sploh se ne posmehujem upokojencem Irina in nevem kako je mogoč tak vtis ampak vseeno bolje da se objasni (v bistvu se posmehujem pokojninski reformi)....me je pa presenetilo koliko se jih je odpravilo tja (saj to govorim o mojem vtisu, nevem kako je po celotni državi).....

.....črn scenarij ? zakaj? saj če se pojavi kak kupec, bo za delnico dal določeno ceno in to bo to. Iztisnejo pa lahko samo tiste naivneže, ki bodo prehitro prodal (npr. kot s certifikati po 91).....ampak to so grobe špekulacije.....
Staro 22.11.2007, 00:13
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
sploh se ne posmehujem upokojencem Irina in nevem kako je mogoč tak vtis ampak vseeno bolje da se objasni (v bistvu se posmehujem pokojninski reformi)....me je pa presenetilo koliko se jih je odpravilo tja (saj to govorim o mojem vtisu, nevem kako je po celotni državi).....

.....črn scenarij ? zakaj? saj če se pojavi kak kupec, bo za delnico dal določeno ceno in to bo to. Iztisnejo pa lahko samo tiste naivneže, ki bodo prehitro prodal (npr. kot s certifikati po 91).....ampak to so grobe špekulacije.....
Glej občutki so vedno nam lastni, meni se je zazdelo tako, si pojasnil in vse je o.k. In dodal nekaj o pokojninski reformi, mislim, da se še ne zavedamo razsežnosti slabo vodene pokojninske reforme. Vsi tisti, ki so danes na viški svojih moči in znanja ( 30-letniki) in se razdajajo, ne mislijo na čas svoje upokojitve bodo v veliko bolj težji situaciji kakor so današnji upokojenci. Pričakovati bi bilo, da bi se za nakup odločali bolj mladi, kakor stari.
Staro 22.11.2007, 01:43
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Glej občutki so vedno nam lastni, meni se je zazdelo tako, si pojasnil in vse je o.k. In dodal nekaj o pokojninski reformi, mislim, da se še ne zavedamo razsežnosti slabo vodene pokojninske reforme. Vsi tisti, ki so danes na viški svojih moči in znanja ( 30-letniki) in se razdajajo, ne mislijo na čas svoje upokojitve bodo v veliko bolj težji situaciji kakor so današnji upokojenci. Pričakovati bi bilo, da bi se za nakup odločali bolj mladi, kakor stari.
Saj ok, te niti slučajno ne kritiziram in je čisto možno, da se na forumu kaj narobe razume.....no glede upokojencev in nakupovanja delnic pa je to moje opažanje......ne vem, če to velja na splošno za celo državo.....
Staro 23.11.2007, 07:27
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

dolgoročno se splača, prihodnost pa je odvisna od nadaljnega lastništva NKBM po privatizaciji
propadle ne bodo

iz Financ
Citat:
Kupiti ali ne kupiti
Glede na zapisano je delnica NKBM zelo zanimiva naložba. Zaradi vzdrževanja likvidnosti, ki bo vključevalo tudi podporo ceni, je v mesecu dni po uvrstitvi delnice na borzo skoraj nemogoče, da bi cena upadla. Osebno pričakujem, da se bo po cena po nekajdnevnem nihanju umirila približno 15 odstotkov nad ceno v javni ponudbi.

Če želite delnice držati dolgoročno, pa boste v bistvu igrali na prevzem. Samo poslovanje banke ni nič posebnega in ne bo zagotavljalo pretresljivo velikih donosov. Oziroma, na trgu je dovolj drugih naložb, ki zagotavljajo podobne donose. Tako lahko pričakujemo, da bo nadaljnja prodaja NKBM zelo vroča predvolilna zgodba in prav možno je, da boste z nakupom NKBM v javni ponudbi začrtali tudi svoj glas na parlametnarnih volitvah.
Analiza: Kaj lahko vpliva na poslovanje in vrednotenje NKBM
Potencialni plusi:
* Banka ima še vedno zajeten portfelj vrednostnih papirjev, ki bi lahko pripravil kakšno presenečenje.
* Preoblikovanje Infondovih ID v vzajemne sklade bo pozitivno vplivalo na dobiček.
Potencialni minusi:
* Rast kreditnega portfelja je v minulih letih precej prehitela rast rezervacij. Slabšanje poslovanja podjetij - posojilojemalcev NKBM bi tako slabo vplivalo na rast banke.
* Odlog prodaje drugega dela NKBM v lasti države.
Staro 23.11.2007, 09:25
amaze646 Uporabnik amaze646 ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce amaze646
Član od: Dec 2001
Naslov: Itq ne ves kje je to.
Sporočila: 10.558

freya hvala za odgovor.
Staro 23.11.2007, 10:57
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Naročeno ...

Hkrati pa nisem mogel verjeti. Bilo je polno ljudi in po večini so imeli naročila po ~200€
Staro 23.11.2007, 11:01
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Naročeno ...

Hkrati pa nisem mogel verjeti. Bilo je polno ljudi in po večini so imeli naročila po ~200€
premišljujem, da bi za ene 4 jurje nabavu...se mi splača z obzirom, da nimam dece.
Staro 23.11.2007, 11:40
kabala Uporabnik kabala ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kabala
Član od: Feb 2006
Sporočila: 238

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Naročeno ...

Hkrati pa nisem mogel verjeti. Bilo je polno ljudi in po večini so imeli naročila po ~200
A bodo kupili po tri delnice?

Značke
delnic, nakup, nkbm

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najbolša izbira mobilnika ...(predlogi, vprašanja) [Brez reklam] fancy Mobilna telefonija 217 09.11.2015 12:45
Forumski kolesarski klan spartan Zdravje 334 14.02.2010 21:01
Renault Laguna nakup ODSD Avtomobilizem 34 27.11.2008 18:14
Nakup Tourana crazzywak Avtomobilizem 4 15.04.2006 20:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:05.