Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.07.2009, 12:26
gtramt1 Uporabnik gtramt1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Sporočila: 9
Angry počasna povezava, sinhronizacija

Živjo!

Kje naj začnem? Ok, kakšna 4 tedne opažam, da je nekaj narobe z povezavo. Modem se je kar sam od sebe sinhroniziral in posledica je bila občuten padec povezave. Pa si ga potegnil iz štroma in priklopil nazaj pa je blo v redu. NEKAJ ČASA, potem pa ponovi vajo!
Sedaj imam "LE" probleme , ker se zelo dolgo sinhronizira, in potem ko vendar vzpostavi povezavo le ta začuda spet dela ZEEEEELO počasi.

Pa gremo...pošljem mejl na siol tehnično pomoč...dobim odgovor, da bodo pač poslal mi enga telekomovca dda preveri stanje...Glejga zlomka tega še ni bilo do danes....

Kličem na siol: po enih 10 minutah poslušanja nadleže ponavljajoče skladbe se mi oglasi en prijazen operater, in mi ppove da ne vidi nobene napake na omrežju... ampak bo postredoval napako naprej telekomovem tehniku. Fino!
Naslednje jutro me kliče, in takoj vpraša kater paket imam: Modri paket al kaj je že biu, 1mega linija...aha ampak odprto mate sam 0,5, bom sporoču v lj da vam odprejo .... Do danes ni napredka....

se lotim raziskovanja Callista821 in vidm da se pač zmeraj sinhronizira(pač ko mu uspe po enih 5 minutah)
na upload: 256 Kbps
na download: 224 Kbps

ok ta vikend :
po naključju ko sem še za sestro urejal paket za trio TV, kgrem gledat svoje servisne strani...in kaj opazim: SPREMEMBA PAKETA NA PIZZICATO. ..za mesec junij....le kdaj sem jo spremenil
znorim, kličem siol, dobim po kakih 12 minutah operaterja ki me pač prijazno preusmeri na telekom, ker on ne vidi nobene napake....
kličem telekom (začuda dobim takoj linijo)....

ja sam trenutek...ja od septembra imate vklopljen paket pizzikato 512...
KAKO LJUBA DUŠA ČE MI JE ZKOZ DOWNLOADALO PO 150 KILOBAJTOV....
gospod to sploh ni mogoče na 1 mega liniji, matematično je to max 118 kilobajtov...:
censored: NE TI MEN MATEMATIČNO KER NEKI PA TUT VEM sej sm na FRI LJ matematično je 128kilobajtov...
gospod lejte take mam podatke in ni mogoče da mate vi en mega linijo....
KAj pol sem jest neumen al kaj???
dejte v pondeljek dopodlne al pa po 7.7. poklicat pa se bomo zmenil.....

ok pred parim letim (nvm točno gdaj smo se selil) smo rekl siolu da bomo podalšal in preselil prikluček pod pogojem da bo vse delalo normalno...in ker sem cepec pozabil potem poslat pogodbo so me odklopil...in potem ko sem poslal priklopil... Kasneje je kake tri mesece internet delal normalno na 1mega..glejga zlomka se pojavijo težave..In takrat so mi iz LJ pač priprli pipco na pol mega....to je bilo mogoče kako leto ko sem spet začeu težit da odprejo en mega.....prišel telekomovec se sam sebi čudil zakaj so mi sploh priprli pipo ker glede na meritve mora delat BAJE 2mega in ne samo 0,5 mega...

in še nekaj ker oče ni opazil da se niso zmanjšale položnice(jaz pa tudi ne) smo jim plačevali v obdbju 0,5 mega polne položnice....

če mi ne bojo TAKOJ omogočili 1 mega linijo bom , KER ZDAJ MI JE PA TE VAŠE TELESIOLOVSKE ŠLAMPARIJE POLN

zahtevam pa tudi da za obdobje zmanjšane hitrosti povrnete stroške!!!!!!!
Odgovorite s citatom
Staro 06.07.2009, 16:03
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677
Privzeto Re: počasna povezava, sinhronizacija

Stroškov ti verjetno ne bodo povrnili, ker so ti (verjetno) manj računali. Meni se je podobna zadeva zgodila naslednji dan po priklopu trio paketa. Šel sem se pozanimat v mobitel center (N.Gorica) kakšno povezavo lahko naročim. Brez problema pelje 4/512, v redu vzamem. Po instalaciji ( brez agentov ni šlo, saj tisti cd se še zagnat skoraj ni hotel) sem vse skupaj porihtal. Drugi dan pridem iz službe, zanimivo je bil petek, se povežem in nekam počasi je šlo. Preverim pošto in dobim obvestilo - uspešno smo vam nadgradili na 1/256 in odreagiral sem podobno kot ti . Sem poslal mail na info zakaj so mi znižali ( po več mesecih še danes ne vem zakaj) in mi je prijazen gospod odvrnil, da linija pelje in bodo v po vikendu popravili kar tudi so.
Upam, da se ne boš več toliko jezil, saj nima smisla, tudi če odpoveš naročnino jih nič ne briga. Upam pa, da ti bodo linijo zvečali in uspešno rešili tvoj problem.
Staro 06.07.2009, 16:13
Novinec

nope niso mi čisto nč zmanjšal računa....vpoštet je biu le popust na leta tam nekje 5% al kok je že

in še to sploh ni 5% ampk kakor sem videl na servisnih straneh 4,07% zadnja dva meseca le še 3,14%.....toliko glede razburjanja banda monopolistična!!!!!

Nazadnje uredil gtramt1 : 06.07.2009 ob 16:26.
Odgovorite s citatom
Staro 06.07.2009, 16:59
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

A na servisnih straneh ti je pisalo pizzicato paket, pošiljali položnice so ti pa za 1 mega ali kako. Kaj takega je mogoče samo v tej naši državi in takih firmah. Reklamiraj račune, morali ti bi vrnit razliko oz. poračunat pri naslednjih položnicah, če si imel tako linijo.
Staro 06.07.2009, 17:06
Novinec

ves čas dobivam skoraj enako vsoto za plačilo ... se pravi za en mega ker je vseskozi(tudi takrat ko so mi blokirali na pol mega) na servisnih straneh (bil) pač modri oz. solo paket ...

kaj bo pa za ta mesec ko so pa kar na lepem še na servisnih straneh spremenil paket pa nvm

nvm kako se lahko procenti na leta zvestobe kar spreminja...
Odgovorite s citatom
Staro 06.07.2009, 21:20
Azzil Uporabnik Azzil ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 24

wow, na FRI hodiš, pa še nisi slišal za malce nižje TCP/IP paketke na PPPoE seji? 118 kBps je dejansk matematično.. 128KB/s je pač teorija..

A ko ti je delal 150 kBps, si pa pripravljen malo več plačat?

Pa še to.. klical si na siol in so te prevezali na telekom?
To je ista firma -->> Telekom. 0801000 je tehnična, 0808000 so informacije..

Tako da ja... Svetujem ti malce skuliranosti, zbranosti, napiši en konkreten dopis, magari podprt z vsemi računi itd. Bodo preverili in te obvestili.
Odgovorite s citatom
Staro 06.07.2009, 22:12
Novinec

ej matematično 1024 /2^3 =128
praktično če upoštevaš izgube pa prideš nad 110 in pod 120 kB/s

pa ne mi zdej tle neki nabijat o izgubah paketov pa plačevanju več...gre za odnos do stranke...kadar kličeš na siolovo številko greš vmes lahko še na kavo, razne podražitve in spreminjanje paketov(hja treba bi blo prej prebrat pogodbo hehe)

stvar je v tem, da ti ne more kar nekdo za "pol manj delovnih ur dajat polno plačo"!

in še par kapljic vročega olja na ogenj paket pizzicato naj bi nudil 512/128 (d/u) modem se pa sinhronizira na max 280/414(d/u)...in rad bi te videl kako delaš ali pa le surfaš po netu, in dobiš občutek da je bilo na arnesu skoraj hitreje odpiranje strani...
Odgovorite s citatom
Staro 10.07.2009, 14:54
Novinec

A se res nobenemu od rumenih 080 agentov odgovoriti?
Odgovorite s citatom
Staro 17.07.2009, 15:51
FCB Uporabnik FCB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 233

Citat:
Objavil-a gtramt1 Prikaži sporočila
še en dokaz TeleSiolovske neresnosti....ko bi vsaj kdo od AGENTOV napisal saj črko.....
nimajo cajt, so preeeezaposleni zarad neviht in neurja...

Vsaj tako ti pove k kličeš na 0801000...
Odgovorite s citatom
Staro 19.07.2009, 22:50
Novinec

ZDEJ ME PA RESNIČNO ZANIMA KAJ ZA VRAGA SE GRESTE NA TELESIOLU???????

kličem 0801000 čakam ko budala mi preusmerjo na 0808000...ja bomo probal uštimat in vam poslat tehnika....

pa u ***** pejte.... zdej vas mam pa res zadost NE MORETE mi ne na mejl odgovrt ne na forum ne prek telefona, zakaj ste mi spremenl paket...in zakaj se v enem mescu po ene 6 pritožbah ne more oglast niti en kurčev tehnik...

NESPOSOBNEŽI!!!!!!! in še nekaj a ko kličeš na 0801000 a to prou čakate da mine 10 minut, in se šele potem oglaste....

BANDA NESPOSOBNA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
počasna, počasna povezava, povezava, sinhronizacija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
brezžična povezava z sinope 568 dule41 Tehnična pomoč 9 04.06.2009 20:19
Povezava Z Internetom - Nastavitve pensa Računalništvo in internet 5 28.07.2008 20:32
Prevodi filmov(naslovi, podnapisi, sinhronizacija) BassMaster Filmi 2 22.07.2008 15:43
Počasna povezava tadejzupan Tehnična pomoč 4 03.01.2008 15:54
Sinhronizacija th30ne O storitvah 24 23.10.2007 13:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:12.