Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 16.01.2007, 14:04
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072
Privzeto Re: Bravo Erjavec!

Citat:
Objavil-a človek
Zanimivo

Niti eni niti drugi ne morejo preboleti tega, da niso bogovi!
Preveč so si podobni. Zato pa se tako sovražijo
Staro 16.01.2007, 14:22
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a 1313
Za tale vpis!

Slovenci so/smo takrat imeli samo eno izbiro! Kot je rekel že naš France : ... manj strašna noč je v črne zemlje krili, ko so pod svetlim soncam sužni dnovi!"
Prav megleno se spomnim, da se je pred časom nek Rode ali nekaj takega kritiziral to izjavo, češ da je v nasprotju s svetostjo življenja.

Še malo klasike z druge strani luže:

http://libertyonline.hypermall.com/henry-liberty.html

. . .
Gospoda moja, zastonj je, da o tem še naprej debatiramo. Gospodje lahko kličejo "mir, mir"- a miru ni. Vojna se je dejansko že pričela! Naslednja nevihta, ki bo privršala s severa bo prinasla s sabo zven orožja! Naši bratje so že na bojnem polju! Zakaj tu postopamo in ne naredimo nič? Kaj bi gospodje radi? Kaj bi hoteli? Je življenje tako dragoceno, je mir tako sladak, da bi ga bilo vredno imeti za ceno verig in suženjstva? Bog vsemogočni ne daj! Ne vem, kakšno pot bodo drugi ubrali; ampak kar se mene tiče, dajte mi svobodo, ali dajte mi smrt!

Zaključek ognjevitega govora, s katerim se Patrick Henry leta 1775 pozival svoje rojake k Ameriški revoluciji

Nazadnje uredil mataj : 16.01.2007 ob 21:47.
Staro 16.01.2007, 14:45
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a mataj
Zaključek ognjevitega govora, s katerim se Patrick Henry leta 1775 pozival svoje rojake k Ameriški revoluciji
Aaah, krasno Mataj. Zdaj vsaj vemo koga so parafrazirali Dead Kennedys na albumu Give Me Convenience or Give Me Death :D
Staro 16.01.2007, 15:30
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a mataj
Prav megleno se spomnim, da se je pred časom nek Rode ali nekaj takega kritiziral to izjavo, češ da je v nasprotju s svetostjo življenja.

Še malo klasike z druge strani luže:

http://libertyonline.hypermall.com/henry-liberty.html

Gospoda moja, zastonj je, da o tem še naprej debatiramo. Gospodje lahko kličejo "mir, mir"- a miru ni. Vojna se je dejansko že pričela! Naslednja nevihta, ki bo privršala s severa bo prinasla s sabo zven orožja! Naši bratje so že na bojnem polju! Zakaj tu postopamo in ne naredimo nič? Kaj bi gospodje radi? Kaj bi hoteli? Je življenje tako dragoceno, je mir tako sladak, da bi ga bilo vredno imeti za ceno verig in suženjstva? Bog vsemogočni ne daj! Ne vem, kakšno pot bodo drugi ubrali; ampak kar se mene tiče, dajte mi svobodo, ali dajte mi smrt!

--ah ameriska revolucija -- prva v spregi, boja za lastnistvo nad centralno banko in defacto fiskalno politiko --- hehehe -- se danes vecina ljudi, ne ve, da je drzavna pobuda vojno izgubila in Fed, je od 1913, pa do dandanes v privatnih in ne drzavnih rokah....
Staro 16.01.2007, 15:39
Konfucij Uporabnik Konfucij ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Konfucij
Član od: Nov 2006
Sporočila: 380

Citat:
Objavil-a TIGR
Ja ja, to ti je povedal isti politkomisar iz navedene knjige:D
Ne, ne, to ti lahko pove zdrava pamet. Rdečkarji in t.i. domobranci majo vsak svoje obrede, ki jih skrbno negujejo. Ampak nej jih. Dokler to ostane v njihovi domeni nej kr. Ni pa prou, če bi pol take stvari izkoristili eni politiki za to, da razdelijo narod. Pa ne mislm Erjavca.
Staro 16.01.2007, 16:08
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Sporočila: 2.234

Konfuči, Divide et impera je evergreen. Sem pa vesel, da berem tvoje besede. Jaz sem že pred leti na tem forumu dejal: rdeči na levi, črni na desni, vmes pa nič pametnega.
Staro 16.01.2007, 19:30
Konfucij Uporabnik Konfucij ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Konfucij
Član od: Nov 2006
Sporočila: 380

Citat:
Objavil-a Jelengar
Konfuči, Divide et impera je evergreen. Sem pa vesel, da berem tvoje besede. Jaz sem že pred leti na tem forumu dejal: rdeči na levi, črni na desni, vmes pa nič pametnega.
...vmes pa nič pametnega.:D Točno tako!

Drgač pa ja, že Rimljani so vedl kako se temu streže. Pa zgleda da so tud njihovi "nasledniki" Američani ubral podobno taktiko v Iraku. Hm, vsaj zdi se tko, čeprou mediji pravjo drgač....

Uf, k smo že glih pr Iraku pa Erjavcu. Je blo dons po tv kako se je razprava na komisiji o stanju v Iraku končala v pol ure! Pa v prispevku je blo rečen, da že vse države (razn Amerike) razmišlajo o postopnem umiku iz Iraka. Mi pa še ne.

Pa a se bo mogu bit glih kdo spet ustreljen, da se bomo zmigal?

Na konc bomo ostal sam še mi pa Američani. Še Britanci se bojo prej pobral.
Staro 16.01.2007, 21:54
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Lepo so nas potunkali.
Iz države, ki se je borila proti okupatorjem smo se osamosvojili v državo, ki je okupator.
In po končani vojni se nas bodo Iračani spominjali skupaj z Amerikanci kot tistih, ki so zakuhali državljansko vojno in povzročili na stotisoče civilnih žrtev. Nekaj takega kot Iraške Dražgoše.

Nazadnje uredil yamamoto : 16.01.2007 ob 22:10.
Staro 16.01.2007, 22:44
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a yamamoto
Lepo so nas potunkali.
Iz države, ki se je borila proti okupatorjem smo se osamosvojili v državo, ki je okupator.
In po končani vojni se nas bodo Iračani spominjali skupaj z Amerikanci kot tistih, ki so zakuhali državljansko vojno in povzročili na stotisoče civilnih žrtev. Nekaj takega kot Iraške Dražgoše.
Ni nujno. Če bodo v državljanski vojni zmagala tista stran, ki jo bomo mi učili splošnega ljudskega odpora in podobnih stvari, nas bodo ohranili v dobrem spominu.

Značke
bravo, erjavec

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bravo Buzz! mataj Znanost in okolje 3 07.09.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:52.