Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.07.2007, 09:54
ECH Uporabnik ECH ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 1
Privzeto Router in remote desktop

Zdravo!

Gostim svojo spletno stran, vendar zaradi dinamičnega IP-ja uporabljam storitev no-ip (http://www.no-ip.com), ki zaznava moj ip in mu dodeli moj_url.no-ip.com. Stvar sem počasi želel nadkraditi tako, da bi imel svojo domeno, vendar pa zaradi tega potrebujem statičen IP.

Tako sem moral najprej switch zamenjati z routerjem (Proteus). Večino stvari mi je uspelo urediti, da deluje, nekaj je pa le ostalo takih, da ne.

Moja spletna stran je sedaj dosegljiva od zunaj, od znotraj pa moram do nje dostopati preko lokalnega ip-ja 192.186.X.X. To sicer v večini primerov lepo deluje, vendar le za relativne naslove. Nekatere povezave pa so kljub temu absolutne, te pa me pripeljejo do nastavitvenih strani za router. Zaenkrat problem sicer rešujem tako, da namesto domene ponovno napišem IP, vendar pa je to precej nadležno (če dam prekliči me nekako 10x vpraša za uporabniško ime in geslo routerja, lahko pa ga vpišem, tega se mi pa običajno ne da). Bral sem, da se v tem primeru lahko uporabi proxy, vendar ne vem kako.

No, drugi problem, ki se je pojavil je pa Remote desktop, katerega sem precej uporabljal, da sem dostopal do domačega računalnika. Ponovno sem našel na netu rešitve, kako odpreti prave porte itd, vendar pa je pisalo, da moram vklopiti t.i. port forwarding. Te možnosti nisem našel nikjer in me zanima, če jih Proteus sploh omogoča.

Vesel bi bil kakršnekoli pomoči v zvezi z zgornjima problemoma. Hvala vnaprej!
Odgovorite s citatom
Staro 20.07.2007, 17:54
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.015
Privzeto Re: Router in remote desktop

Proteus v router nacinu omogoca port forwarding. Kako se to naredi je najbolje da pogledas v navodilih, mislim da imajo vsi Iskratelovi modemi to narejeno enako (proteus, ganymede, sinope). V sinope navodilih imas to opisano od strani 50 dalje, za ganymede pa od strani 25. Navodila pa najdes na http://pomoc.siol.net/fileadmin/user...za.uporabo.pdf
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
desktop, remote, router

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Remote desktop connection, priprava routerja Rokomah Tehnična pomoč 2 04.05.2007 18:17
Ganymede822+ Router in cs server DJ-MickY Tehnična pomoč 1 26.03.2007 17:01
modem in router problem bcesar Tehnična pomoč 0 29.01.2007 17:13
Router na Sagemu josek Tehnična pomoč 6 09.11.2006 09:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:54.