Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.08.2006, 19:57
klopklop Uporabnik klopklop ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 2
Privzeto preklop Siol TV na drugi TV sprejemnik

Zanima me kako bi bilo najpreprostejše rešiti naslednjo situacijo:
Ima klasičen TRIO z 1 TV (razširitev na 2 TV ni mogoča zaradi oddaljenosti od centrale).
Prvi TV sprejemnik je v prvem nadstropju 2 sprejemnik pa v pritličju. Ker lahko dela sočasno le en TV sprejemnik me zanima kakšen bi bil najenostavnejši (avtomatični) preklop med zgornjim TV in TV-jem v pritličju.
Razmišljam, da bi kupil dodatni Amino in potegnil UTP kabel za TV v pritličju iz Switcha ... samo kako narediti avtomatični preklop. Kaj bi se zgodilo če bi delala dva Aminota hkrati? Ali je dovolj izklopiti prvi Amino z daljincem ali ga je treba izklopiti iz omrežja?
Ima kdo mogoče kake izkušnje s tem?
Hvala za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 20:31
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: preklop Siol TV na drugi TV sprejemnik

Mogoče bi bila bolja varjanta brezžična povezava amina. Koliko si od centrale, da ne gre 2 tv (torej 2 amina)?
Staro 31.08.2006, 06:19
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

Citat:
Objavil-a klopklop
Zanima me kako bi bilo najpreprostejše rešiti naslednjo situacijo:
Ima klasičen TRIO z 1 TV (razširitev na 2 TV ni mogoča zaradi oddaljenosti od centrale).
Prvi TV sprejemnik je v prvem nadstropju 2 sprejemnik pa v pritličju. Ker lahko dela sočasno le en TV sprejemnik me zanima kakšen bi bil najenostavnejši (avtomatični) preklop med zgornjim TV in TV-jem v pritličju.
Razmišljam, da bi kupil dodatni Amino in potegnil UTP kabel za TV v pritličju iz Switcha ... samo kako narediti avtomatični preklop. Kaj bi se zgodilo če bi delala dva Aminota hkrati? Ali je dovolj izklopiti prvi Amino z daljincem ali ga je treba izklopiti iz omrežja?
Ima kdo mogoče kake izkušnje s tem?
Hvala za pomoč.

Kupi dodatni Amino, pa se navadi da ko ne gledaš TV da Amino ugasneš. To ne pomeni da ga izklopiš iz elektrike ampak samo da prekines prenos podatkov. In ja 2 amina imaš lahko vklopljena, celo isti kanal lahko na obeh gledaš hkrati. Pa kombinacijo nekaterih kanalov tudi.
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2006, 19:00
klopklop Uporabnik klopklop ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 2

Hvala za namig
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
drugi, preklop, siol, sprejemnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:20.