Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.02.2007, 21:16
silvoj Uporabnik silvoj ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce silvoj
Član od: Feb 2007
Sporočila: 41
Privzeto Re: težave z siol komunikatorjem

imam doma lokalno omrežje in predvidevam, da bi znal težave delati sam routerTako pri komuniciranju kot pri internetu. (Požira) povezave!
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2007, 18:04
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Hm, pri meni ne bo kriv firewall ker so telefoni priklopljeni na Fritz!Box, ki je narejen v ta namen in verjetno eden boljših za kombinacijo ISDN / VoIP. Zanimivo je, da mi prekinja SAMO "SiOL Komunikator", medtem, ko ostali VoIP ponudniki ne prekinjajo.
Staro 18.02.2007, 20:15
Novinec

Je pa še nekaj zanimivo. Te dni sem imel težave z zvočniki in sicer vufer je nekje dobival maso je (prebijal), ko sem jih odstranil, težav nisem imel niti v MSN niti pri SKYP-u tudi pri komunikatorju ne.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2007, 20:20
Novinec

Me še zanima kakšno imate mnenje in sicer:
imeti ISDN/ADSL ali razvezanADSL
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2007, 21:29
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

Ne vem: odvisno koliko in zakaj rabiš telefon. Siolov telefon še zdaleč nima zanesljivosti navadnega telefonskega sistema. S prijateljico, ona ima Duo, jaz SK, sva iznašla naslednjo šalo: enostavno je napovedati vsebino prve pol ure vsakega pogovora, saj se najin pogovor vedno začne z "ali me slišiš", potem pa iščeva vzroke, kje in zakaj se ne sliši. Vsaj dvakrat na teden ji popolnoma zablokira zmrzne komunikacijski prehod (izredno slaba strojna in programska oprema), in traja približno eno uro, da ga vzpostavimo nazaj. Tudi ADSL povezavo rado prekine. Skratka, katastrofa.

Ne bi pa priporočal Dua, če rabiš stalno in zanesljivo telefonsko povezavo, recimo za klice v sili. Da bi zagotovili takšnop stopnjo storitve, se bo moral Siol še precej potruditi.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2007, 18:01
Novinec

Hvala za odgovor, tudi jaz sem mnenja da je še vedno dobro in koristno imeti navadno linijo
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2007, 12:08
Novinec

Po nekaj dnevnem pregledavanju probiranju vtikanju iztikanju sem prišel nekako do zaključk, da je glavni krivec za pešajočo vezo komunikatorja v mojem primeru glavni krivec ROUTER, sedsj pa gremo v raziskavo naprej, ker sumim da je še nekaj vzrokov manjših seveda tudi drugje.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2007, 10:39
Pripravnik

Mislim, da je glavni razlog za nedelovanje komunikatorja to, da se nekdo na Siolu neprestano igra z nastavitvami telefonije. Mislim, da bi bilo veliko bolj pametno, če bi zadevo najprej preizkusili v laboratoriju in jo šele potem prodali uporabnikom.

Najprej se na Siolu pohvalijo, da sedaj telefonija omogoča še oba odprta kodeka iLBC in pa Speex. Poskusim z obema in zadeva ne deluje. Še danes ne.

Potem se čez kak teden pojavijo težave prekinjanje med pogovorom, metalni zvok, itd. kot smo opisali zgoraj.

Prejšnji teden, saj v mojem primeru sistem popolnoma odpove: na drugi strani me sploh ne slišijo ali pa jaz njih ne slišim. Z omogočanjem in onemogočanjem kodekov v Eyebeaumu ugotovim, da sistem DOVOLJUJE SAMO ŠIROKOPASOVNI KODEK G711, ki zahteva 80kbps pasovne širine. Če Eyebeam omejim na kateri koli (po mojem boljši kodek), je številka nedosegljiva. Grrrrrrrrrrr! In potem se hvalijo, da dela s Speex in iLBC! Še poslabšal se je izbor kodekov, ne pa poboljšal.

Iz mojih izkušenj in eksperimentiranjem s SIP je najpogostejši vzrok, da ena oseba sliši drugo, druga pa ne prve, to, da se SIP odjemalca ne znata pogoditi za skupni kodek, ali pri tem pogajanju pride do napake.

Ni treba posebej omenjati, da mi druge SIP storitve, kot je omenil madmitch, delujejo popolnoma brez težav.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2007, 18:38
Novinec

SCHnapsi bereš mi misli, mislim da bi se vkup zbrali in to stvar oreng preštudirali,saj stvar v osnovi ni slaba ,samo napake je potrebno že v začetku zatreti, jih popravit in kritizirat in za vsako malenkost pojamrat, da še ostali slišimo probleme, no pa začnimo!!!!!!
Staro 01.03.2007, 12:16
Pripravnik

Ja, ampak očitno pri nas niti kritika ne zaleže, saj se na Siolu požvižgajo nanjo. Poglej tale post: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=24206

Moram reči, da je tak odnos do strank enostavno balkanski. Sam že deset let živim v VB, kjer sem že večkrat kontaktiral z raznimi helpdeski, in nikjer nisem doživel takega odnosa kot pa pri Siolu. Klic na Siol je zame pravi kulturni šok. Saj prijazni so, ampak težave v večini primerov nikoli nič ne rešijo. S tako storitvijo bi v kaki drugi bolj konkurenčni državi enostavno pogoreli. Hm, me zanima, zanimivo bi bilo tudi slišati kako ameriško stranko, ki je uporabnik Siola... to bi bilo smešno...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
komunikatorjem, siol, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom? Oxijan Tehnična pomoč 39 25.11.2008 21:03
Težave z SiOL TV ksimon SiOL TV 19 03.12.2006 10:44
Siol komunikator težave miran74 SiOL Komunikator 7 22.11.2006 22:03
Težave z DVD pl. od kar imam Siol TV Echani SiOL TV 8 31.08.2006 16:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:55.